Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

Mam taki problem na Viście , że pokazuje mi się czasem tak znienacka niebieski ekran i resetuję mi kompa

Problem signature:
Problem Event Name: BlueScreen
OS Version: 6.0.6000.2.0.0.256.1
Locale ID: 4105

Additional information about the problem:
BCCode: 9f
BCP1: 00000003
BCP2: 83BD75A8
BCP3: 84A9E030
BCP4: 83B71E28
OS Version: 6_0_6000
Service Pack: 0_0
Product: 256_1

Files that help describe the problem:
C:\Windows\Minidump\Mini071307-01.dmp
C:\Users\[USERNAME]\AppData\Local\Temp\WER-56625-0.sysdata.xml
C:\Users\[USERNAME]\AppData\Local\Temp\WER6C90.tmp.version.txt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zassij ze strony MS Debugging Tools for Windows (wersję x86 jeśli masz system 32-bitowy, wersję x64, jeśli masz windę 64-bitową), zainstaluj go i odpal WinDbg. Kliknij "File" -> "Open Crash Dump..." i wskaż plik Mini071307-01.dmp. Teraz będzie z pamięci, więc mogę coś poknocić ;). Powinno się otworzyć okienko tekstowe, coś jak wiersz poleceń, tyle, że czarne litery na białym tle. Wpisz analyze (albo !analyze, nie pamiętam dokładnie :)) i poszukaj linii, w której będzie podany prawdopodobny sprawca BSOD (nazwa pliku). Za pomocą Googli będziesz mógł sprawdzić, za co on odpowiada (może to być jakiś sterownik, plik systemowy itd.) i co można zrobić, by zapobiec kolejnym resetom.
Przy okazji sprawdź w taki sam sposób też inne plilki dmp (jeśli są) z folderu minidump, być może sprawcą resetów za każdym razem był ten sam plik, a to oznacza, że być może uda się pozbyć problemu raz na zawsze :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam mały problem, otóż problem zaczyna się gdy włączam grę World of Warcraft, problem w tym iz w grze nie mam dzwięku, próbowałem odpalić grę z prawami administratora klikajac prawym przyciskiem na skrót, ale to nic nie dawało, czasem za któryms razem jest dzwiek, ale to rzadko się zdarza, co robić?? Mam Viste Home Premium SP1 i najnowsze aktualizacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2009 o 19:12, Krystian-03 napisał:

...
Mam Viste Home Premium SP1 i najnowsze aktualizacje.


Jedno wyklucza drugie :). Bez SP2 nie zainstalujesz najnowszych aktualizacji.

Co do Twojego problemu - "pobaw" się ustawieniami dźwięku w menu gry (jak tam są jakieś opcje sprzętowego wspomaganie generowania dźwięku, to je powyłączaj), spróbuj uruchomić grę w trybie zgodności z Windows XP lub ''98, zaktualizuj sterowniki karty dźwiękowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z Vistą,otóż gdy posiedze sobie około godizny na necie to modem mi pada i internet przestaje działać,mało tego aby działało ponownie trzeba ponownie uruchomić komputer,ale gdy naciskam na zamknij bądź uruchom ponownie Vista nie reaguje,nie zamyka systemu,jakieś rozwiązania?Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wina Visty , ja mam inaczej , mi wszystko działa tylko w neta nie mogę wejść ale gg i inne działają normalnie, muszę wtedy restartować modem .
Parę razy w dniu to się zdarza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie dlaczego nie mogę zainstalować VentriloMix na Viscie..? Wyskakuje mi coś w stylu "nie jesteś administratorem gtfo..." -_- włączam instalacje jako administrator i udostępniłem ten plik dla wszystkich profili na pc(wcześniej było tylko do odczytu) nadal nie chce dokończyć instalacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2009 o 23:54, RedSqll napisał:

Ktoś wie dlaczego nie mogę zainstalować VentriloMix na Viscie..? Wyskakuje mi coś w stylu
"nie jesteś administratorem gtfo..." -_- włączam instalacje jako administrator i udostępniłem
ten plik dla wszystkich profili na pc(wcześniej było tylko do odczytu) nadal nie chce
dokończyć instalacji.



w necie znalazłem takie coś : ( uwaga od 18+)

Spoiler

Get The Fuck Out- "odpierdol się", "wypierdalaj"
Używany normalnie w dialogu, bądź np. w opisie gg jeśli nie chcemy z nikim rozmawiać.
-Na chuj jakaś lama się nam wpierdala na mapę? GTFO!
Opis GG: Zajęty! GTFO!



Spoiler

Jak na moje to... Vista cie nie ma za ziomka : D
a tak na powaznie to nie wiem dlaczego..


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, po 1 dzięki Blackhand za rozwiązanie, zadziałało :D Natomiast mam kolejny problem z Wowem na Viscie, otóż mam okropne lagi na serverze, nie da sie grać, ping siega 3000ms!!! Problem pojawił się odkąd dostałem laptopa z Vistą, na XP nie bylo najmniejszych problemów, inne gry jak Call of Duty 2 i 4, CSS śmigają bez problemu na normalnym niskim pingu, natomiast w Wowie tragedia, nic się nie da zrobić, inni na servie nie miawają lagów ale ja tak... Nie wiem co jest, jest jakaś propozycja??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak na poważnie 3 z kolei wersja zadziałała bez żadnych problemów. Myślę, że tłumaczenie "gtfo" było zbędne ale ok.. QQ- też przetłumaczysz?:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2009 o 11:17, RedSqll napisał:

Tak na poważnie 3 z kolei wersja zadziałała bez żadnych problemów. Myślę, że tłumaczenie
"gtfo" było zbędne ale ok.. QQ- też przetłumaczysz?:>

To nie było tłumaczenie po prostu wpisałem w google : D
a QQ to inaczej : Q&Q to najpopularniejsza na polskim rynku marka japońskich zegarków

daj coś trudniejszego : D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra dodana do wyjątków do windowsowego firewalla? Używasz jakiegoś innego firewalla? Czy masz możliwość sprawdzenia gry na innym sprzęcie (np. tym starym z XP)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Q&Q tak to marka zegarkow- brawo korzystasz z google, ale mi chodzilo o QQ czyli "crying" Q_Q dobra koniec offtopu sry :-x i chyba zmieniam system operacyjny na xp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2009 o 20:17, RedSqll napisał:

Q&Q tak to marka zegarkow- brawo korzystasz z google, ale mi chodzilo o QQ czyli "crying"
Q_Q dobra koniec offtopu sry :-x i chyba zmieniam system operacyjny na xp...

NIE ZMIENIAJ XP TO PRZYŻETYEK jak ci coś nie działa nowsza wersja lub zmiana progamu na inny nowszy musi działać . i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2009 o 18:21, Blackhand napisał:

Gra dodana do wyjątków do windowsowego firewalla? Używasz jakiegoś innego firewalla?
Czy masz możliwość sprawdzenia gry na innym sprzęcie (np. tym starym z XP)?


Wyjątek do zapory dodany, nic gry nie blokuje, jeżeli chodzi o XP to mam tam także lagi wiec, prawdopodobnie wina leży po stronie internetu, a jeżeli chodzi o net to mam 5,5 MB/s, nigdy przedtem nie miałem lagów na Wowie, nawet na Viscie, ale od parunastu dni nie da sie praktycznie grać, także coś jest nie tak, aktualnie instaluje na nowo Wowa może to coś pomoże. Zdam ze wszystkiego relacje. Pozdrawiam, i dzięki za zainteresowanie Blackhand.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 09:31, Crew_900 napisał:

To raczej wina serwerów gry . Takie się zdarzają co jakiś czas


Oj z tym się nie zgodzę, moi dwaj kumple grają razem ze mną na tym samym serverze, i oni jakoś lagów nie mają.. A ja mam od kilkunastu dni. A jeżeli chodzi o server to grałem na innym z kumplami i oni również nie mieli lagów a ja tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 13:16, Crew_900 napisał:

Może coś z twoim dostawcą neta nie tak jest ? Sprawdź tutaj prędkości pobierania, wysyłania
, połączeń i ping :
http://www.speed.io/index_en.html


Ping i wszystko w normie, to nie wina pingu ogólnego, bo jak już wspominałem wcześniej, w inne gry po necie mogę grać bez obaw o wysoki ping, natomiast w Wowie jest po prostu masakra, nie wiem jakieś sugestie jeszcze? W końcu to Vista, ona nigdy nie wie czego chce..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znasz może IP serwera WoW, na którym grasz (grałeś)? Jeśli tak, to możesz zapuścić tracerta by zobaczyć gdzie dokładnie jest problem (to znaczy - czy w sieci Twojego providera czy też gdzieś dalej któryś router wprowadza opóźnienia). Jeśli problem występuje u providera, to masz jeszcze jakieś pole manewru, jeśli to jakiś router w Transylwanii ;) bruździ, to już nic nie poradzisz (poza zmianą ISP).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować