Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

Dnia 15.09.2009 o 22:01, Olamagato napisał:

>/.../> Tworzenie pliku wymiany to całkowite marnotrawstwo powierzchni dyskowej - ale nie tylko.
/.../

Ma dyski 250 GB i całkowicie mi to wystarcza. Nie kolekcjonuję filmów czy muzyki na dysku - mam trochę filmów, ale to na płytach dołączanych do czasopism, nawet nie wszystkie oglądałem. A na gry - w zupełności starcza. Dokumentów też za dużo nie mam.

Dnia 15.09.2009 o 22:01, Olamagato napisał:


> /.../
> Gorzej, ze system zainstalowałem półtora roku temu i chyba za parę miesięcy będę
musiał
> go przeinstalować. Czy Vista działa dłużej bez reinstalacji? Jakoś mi się nie wydaje.
Wyższość XP nad Vistą polegała głównie na tym, że XP można było dosłownie orżnąć z niepotrzebnych
usług i programów działających w tle. /.../

Mam windowsXP Pro w wersji box. Starczy mi na długo, być może nawet do Win8 ;-D

Dnia 15.09.2009 o 22:01, Olamagato napisał:


>/.../
Nie. Tego akurat jestem już pewien. /.../ > Windows 7 będzie może i świetnym systemem, ale o tym > zadecydują użytkownicy podczas prania
oraz Microsoft - jeżeli będzie słuchał się tych pierwszych.

No cóż, Microsoft ma swoją politykę, jak raz wypuści system doskonały, to już potem może zwijać interes, więc rozplanował swoje nowe systemy co najmniej na 200 lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

''Dane aplikacji'' jako folder domyslnie ukryty... nie jest widoczny od poczatku ;)

Otworz dowolny folder, a nastepnie z menu ''Organizuj'' wybierz ''Opcje folderow i wyszukowania''. Pozniej wybierz zakladke ''Widok'' i tam szukaj opcji do pokazywania plikow/folderow ukrytych.

Tak przynajmniej jest w Win7, ale jak jeszcze mialem Viste to dotarcie to tych opcji bylo mniej wiecej takie samo :)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2009 o 08:16, Piotrek_K napisał:

''Dane aplikacji'' jako folder domyslnie ukryty... nie jest widoczny od poczatku ;)

Otworz dowolny folder, a nastepnie z menu ''Organizuj'' wybierz ''Opcje folderow i wyszukowania''.
Pozniej wybierz zakladke ''Widok'' i tam szukaj opcji do pokazywania plikow/folderow
ukrytych.

Tak przynajmniej jest w Win7, ale jak jeszcze mialem Viste to dotarcie to tych opcji
bylo mniej wiecej takie samo :)...


Wiem, że folder jest ukryty ja tylko chcę wiedzieć gdzie on się znajduje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2009 o 12:19, B1SH0P napisał:

Wiem, że folder jest ukryty ja tylko chcę wiedzieć gdzie on się znajduje...


W folderze Users (Użytkownicy) / [nazwa profilu]

Folder zdaje się zmieniła nazwę na AppData

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2009 o 15:46, Nufiko napisał:

> Wiem, że folder jest ukryty ja tylko chcę wiedzieć gdzie on się znajduje...

W folderze Users (Użytkownicy) / [nazwa profilu]

Folder zdaje się zmieniła nazwę na AppData


A to to :-p dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że od niedawna stałem się ''''szczęśliwym'''' posiadaczem komputera z Vistą mam pytanie czemu nie działają mi animacje GIF i czy da się coś z tym zrobić i jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z używających Windows Vista miał Samoczynne przestawianie wyglądu katalogów i mutacje ikon ?

Czyszczenie co tydzień buforu miniatur jest mało efektywne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja koleżanka ma problem z neostradą. Ma windowsa viste 32 bity i nie może zainstalować modemu- sterowniki są pod viste. Mimo, że się instalują i na pierwszy rzut oka jest wszytko dobrze to po chwili wyskakuje komunikat, że nie udalo sie zainstalować sterownikow. Dziś biegała po całym mieście, żeby wymienić modem, gdyż myślelismy, że coś może być z nim nie tak. Niestety z tym drugim modemem jest ten sam problem. Czy potraficie pomóc? czy ktos miał ten problem?
Dodam, że specialiści z infolinii nie potrafią jej pomóc. Napewno bląd jest w systemie, ale jak do niego dotrzeć i jak go naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś czy można jakoś naprawić błąd errorcode: 80070002 pojawiający się czasami, ostatnio np. podczas próby uruchomienia Resident Evil 5. Jestem pewien, że to wina Visty, a w sieci nie mogę znaleźć dobrego rozwiązania, chociaż kilka zabaw już próbowałem robić... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

niestety nie znalazłem odpowiedniego tematu więc zapytam tutaj bez zbędnego zakładania nowego wątku. Czy ktoś może wie jak ustawić notację algebraiczną w Microsoft Excel ? Prosił bym o dokładne wyjaśnienie. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się włącza komputer to na czarnym tle są takie napisy i pasek ładowania się windowsa . Ale to jest bardzo duże, nie na daną rozdzielczość jaką mam ustawioną, da się to zmienić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 13:21, Crew_900 napisał:

Takie coś mam, że jak chcę przenieść jakiś plik exe do innego folderu, to tam robi mi
skrót do tego a nie przenosi, jak to naprawić?


Jest kilka rozwiązań:
1. Najpierw wycinasz plik i wklejasz go w miejsce docelowe
2. Przy przenoszeniu wciskasz shift
3. Przenosisz plik z uzyciem prawego przycisku myszy i z otwartego menu wybierasz przenieś.

Domyślnie windows tworzy skrót do pliku exe co w większości wypadków zapobiega przypadkowemu uszkodzeniu programów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Viste Ultimate x64 i chciałem zapytać czy da się ją jeszcze za darmo zaktualizować do Win7 bez formatowania partycji z systemem? Jeżeli się da to w jaki sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 14:06, ArkStorm napisał:

Mam Viste Ultimate x64 i chciałem zapytać czy da się ją jeszcze za darmo zaktualizować
do Win7 bez formatowania partycji z systemem? Jeżeli się da to w jaki sposób?

Za darmo nie z tego co mi wiadomo,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować