Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

Dnia 12.03.2007 o 14:52, cinus` napisał:

Jakoś tak wszelką pomoc techniczną uważam za jedną z ostatnich desek ratunku ;) zwykle próbuję
szukać rozwiązania wszelkich problemów sam, ewentualnie pytam znajomych lub pytam się gdzieś
na jakimś forum ;)
W tej chwili ściągnam sterowniki ze strony podanej przez czaja24 i później się sprawdzi czy
to coś pomoże :)


Z tego co pamiętam to ja jak instalowałem Vistę to do mojej zintegrowanej dźwiękówki pobrałem sterowniki udostępniane przez WindowsUpdate. A ile się namęczyłem jeszcze zanim doszedłem, jak zrobić żeby Vista obsłużyła AGP to ja już mówić nie będę, powiem tylko że trzeba było szukać łatki na WindowsUpdate, w dziale opcjonalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem gdzieś na internecie jak jakiś koleś instalował vistę i wyskakiwały mu "niebieskie ekrany śmierci". Prawdopodobnie miał za słaby sprzęt. Koleś wziął instrukcję i puścił ją przez niszczarkę. Tak samo zrobił z płytą(:PP). Zostało tylko plastikowe pudełko. Cóż... Miało spotkanie trzeciego stopnia z twardą, glazurową podłogą. Na końcu podsumował "Windows Vista. It''s OK!!".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 16:02, czaja24 napisał:

daj znac czy coś pomogło jeśli nie to będziemy szukać gdzie indziej;)


Pomogło ;) Dzięki :)
Dźwięk już mam i sobie potestowałem troche gry, odpaliłem GTA Vice City oraz Gothic 3. GTA chodziło elegancko a z Gothiciem 3 było trochę gorzej, chodziło wolniej niż na XP (choć to było do przewidzenia) jednak myślałem, że i tak będzie gorzej chodzić ^^, jak bym miał jeszcze z 512 ramu to by dało się spokojnie grać o ile nie przeszkadzałyby nikomu (dosyć rzadkie, ale jednak) problemy z teksturami.
Mój komp to Athlon 64 3000+, 2x512 DDR oraz GeForce 6600GT i Vista oceniła ten konfig na ocenę 3,8 czyli chyba nie jest tak źle :) Ogólnie to Vista teraz bardzo ładnie i sprawnie pracuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 19:06, Kris_bla napisał:

A Ty masz 32 czy 64 bitowa Viste?


Mam 32 bitową Vistę Business

*****morthi

Dnia 12.03.2007 o 19:06, Kris_bla napisał:

mozesz wrzucic te "problemy" z teksturami ?


Mogę wrzucić, ale nie dzisiaj, bo w tej chwili siedzę w kafejce i nie mam możliwości zrobienia tego w tej chwili.
W sumie te problemy z teksturami nie są jakieś poważne i niektórzy by na to nie zwrócili uwagi ^^, w każdym bądź razie wygląda to jakby w niektórych miejscach były ustawione najsłabsze tekstury mimo ustawionych detali nieco wyższych niż średnie, widać to głównie w przypadku drzew. Screeny postaram się jutro zamieścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 19:20, Kris_bla napisał:

A moze to po prostu tak mialo wygladac? ;-) G3 jakas super graficznie nie jest zrobiony ;-)


Wątpie w to ;) na WinXP lepiej to wyglądało i nie było czegoś takiego jak mam teraz na Viście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 19:21, cinus` napisał:

> A moze to po prostu tak mialo wygladac? ;-) G3 jakas super graficznie nie jest zrobiony
;-)

Wątpie w to ;) na WinXP lepiej to wyglądało i nie było czegoś takiego jak mam teraz na Viście


umnie na viście 32bit G3 chodzi dobrze, wsumie identycznie jak na XP''q brak problemów z wyświetlaniem tekstur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 19:21, cinus` napisał:

Wątpie w to ;) na WinXP lepiej to wyglądało i nie było czegoś takiego jak mam teraz na Viście


Pewnie to wina sterownikow... a moze wersja Business nie jest do gierek za dobra? ;-) Nie wiem no... milion przyczyn moze byc ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie póki co najbardziej zdziwiło to, że tak jak nie miałem problemów ze sterownikami od karty muzycznej i sieciowej (chyba zostały automatycznie znalezione) w angielskiej wersji Business, tak z polskiej wersji musiałem je doinstalowywać.
Albo może nie pamiętam, że je instalowałem ;)
W każdym razie w angielskiej wersji nie miałem problemów, a w polskiej tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2007 o 18:59, cinus` napisał:

Mój komp to Athlon 64 3000+, 2x512 DDR oraz GeForce 6600GT i Vista oceniła ten konfig na ocenę
3,8 czyli chyba nie jest tak źle :) Ogólnie to Vista teraz bardzo ładnie i sprawnie pracuje
:)

no to ja mam identyczny konfig tylko Vista 64bity - do karty graficznej ściągnij sobie 100.65 whql - sterownik się nie wyłącza, no iznacznie lepsze frameraty w grach(nie we wszystkich) no i Vista dopiero za kilka dni pokaze pazurki jak superfetch zacznie działać- rycie dysku ograniczone do minimum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 17:07, HiroshiTakubo napisał:

Ja planuje zakup nowego kompa w wakacje. Tak naprawdę to jestem do tego zmuszony. No i nie
wiem do końca co zrobić. Z jednej strona Vista to taki trochę surprise-nie wiadomo czy się
sprawdzi. Z drugiej strony XP to chyba krok w tył. Jak sądzicie? Co się bardziej opłaca? Jak
cenowo sie to przedstawia?

Indywidualna decyzja na tym forum znajdziesz raczej więcej przeciwników Visty niż zwolenników:P bez urazy. Ja jestem zwolennikiem ale kupuj vistę jeśli nie boisz się przejściowych problemów ze sterownikami itp... Jeśli jest inaczej kupuj XP mniej przeklinania a na jakiś czas jeszcze wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowe sterowniki do SB Audigy 1/2/4 pod Viste
http://us.creative.com/support/downloads/download.asp?MainCategory=1&nRegionFK=&nCountryFK=&nLanguageFK=&sOSName=Windo ws+Vista+64-bit®ion=1&Product_Name=Audigy&Product_ID=4847&modelnumber=&driverlang=1033&OS=27&drivertype=0&x=18&y=23oraz do Realtek ALC880(AC''97)
http://us.creative.com/support/downloads/download.asp?MainCategory=1&nRegionFK=&nCountryFK=&nLanguageFK=&sOSName=Windo ws+Vista+64-bit®ion=1&Product_Name=Audigy&Product_ID=4847&modelnumber=&driverlang=1033&OS=27&drivertype=0&x=18&y=23 http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&PNid=24&PFid=24&Level=4&Conn=3&DownTypeID=3&GetDown=fa lse#High%20Definition%20Audio%20Codecs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2007 o 02:40, Marros napisał:

W każdym razie w angielskiej wersji nie miałem problemów, a w polskiej tak :)

Ja mam angielską wersję i jak widać miałem kłopoty ;)

***czaja24

Dnia 13.03.2007 o 02:40, Marros napisał:

no to ja mam identyczny konfig tylko Vista 64bity - do karty graficznej ściągnij sobie 100.65 whql -

No właśnie teraz sobie tą wersję zainstalowałem i problemy z teksturami zniknęły jak narazie :)

Dnia 13.03.2007 o 02:40, Marros napisał:

no i Vista dopiero za kilka dni pokaze pazurki jak superfetch zacznie działać- rycie dysku ograniczone do minimum

Co do tego to się z początku bałem po Twoich słowach, że będzie mi dysk ostro mielił, bo mój dysk ogólnie jest dosyć głośny i lubi sobie często mielić w XPeku bez wyraźnego powodu, ale w Viście mi o dziwo chodzi od samego początku bardzo spokojnie i nie zauważyłem aby często dawał znać, że ostro pracuje :)

***morthi
Miałem Ci pokazać screeny z tymi błędami, ale jednak nie dam :P bo jak wyżej wspomniałem ten problem mi po instalacji najnowszych sterowników do karty graficznej zniknął a chyba nie ma sensu instalować starszych sterowników żeby porobić parę screenów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2007 o 19:36, cinus` napisał:



> no i Vista dopiero za kilka dni pokaze pazurki jak superfetch zacznie działać- rycie dysku
ograniczone do minimum
Co do tego to się z początku bałem po Twoich słowach, że będzie mi dysk ostro mielił, bo mój
dysk ogólnie jest dosyć głośny i lubi sobie często mielić w XPeku bez wyraźnego powodu, ale
w Viście mi o dziwo chodzi od samego początku bardzo spokojnie i nie zauważyłem aby często
dawał znać, że ostro pracuje :)


potem usłyszysz go tylko w czasie ładowania programów i np aktualizacji działających w tle, po za tym aplikacje typu p2p przy dobrych transferach(10 MB/s- megabajtów) potrafiły skutecznie ograniczyc funkcjonalność xp(podczas uploadu z naszego dysku) w Vista możemy spokojnie robić dziesięć innych rzeczy w tym czasie a przycięcia np podczs oglądania filmu będa minimalne(jedno na początku a potem płynnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, składam właśnie siostrze komputer i mam dylemat: jaki system operacyjny kupić, vista czy XP ? W sumie ceny są do siebie zbliżone. Zastanawiam się tylko czy jest sens ładować się w system z którym na razie jest mnóstwo problemów. Nie działają gry ( a moja siostra, stara baba a pograć lubi w Settlersów albo Sims :)), a przynajmniej jest z tym sporo problemów. Podobno za jakiś czas ( 2009 ?) ma wyjśc następny system Microsoftu. To nie lepiej przez ten okres mieć XP z którym przynajmniej żadnych problemów nie ma, czy nie ma sensu inwestować w stary system ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanko do Visty: jak robić screeny żeby wszystko było na screenie ujęte? Bo jak narazie gdy próbuję zrobić srceena otwartego okna lub czegoś innego podczas pracy w Viście to zawsze na screenie będzie tylko tapeta pulpitu i ikony na pulpicie nic innego nie da się złapać :/
Poza tym potestowałem kolejne kilka gier na Viście: Far Cry chodził płynnie, mimo tego, że miał mniej FPSów niż na XPeku (średnio 25-35 a na XPeku to miałem przynajmniej 40-45) jednak to w grze nie przeszkadzało :) Gorzej już jest w Heroes V: Kuźnia Przeznaczenia, tam mam średnio 15-25 FPSów bez względu na to jakie mam ustawione detale co już trochę negatywnie wpływa na grę, w XPeku miałem średnio 35-45 FPS na najwyższych detalach. Za to żaden z Warhammerów 40000 DoW oraz WA nie chciał mi się uruchomić, wywalał błąd z którego wynikało, że nie wykrywał DirectXa mimo tego, że miałem zainstalowany jeden z najnowszych :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować