Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

Dnia 14.03.2007 o 14:26, cinus` napisał:

Mam jedno pytanko do Visty: jak robić screeny żeby wszystko było na screenie ujęte? Bo jak
narazie gdy próbuję zrobić srceena otwartego okna lub czegoś innego podczas pracy w Viście
to zawsze na screenie będzie tylko tapeta pulpitu i ikony na pulpicie nic innego nie da się
złapać :/

"print screen" otwierasz paint lub coś podobnego i cctrl+v

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2007 o 14:26, cinus` napisał:

Gorzej już jest w Heroes V: Kuźnia Przeznaczenia, tam mam średnio
15-25 FPSów bez względu na to jakie mam ustawione detale co już trochę negatywnie wpływa na
grę, w XPeku miałem średnio 35-45 FPS na najwyższych detalach. Za to żaden z Warhammerów 40000
DoW oraz WA nie chciał mi się uruchomić, wywalał błąd z którego wynikało, że nie wykrywał DirectXa
mimo tego, że miałem zainstalowany jeden z najnowszych :/

HommV próbuj zmienić schemat kolorów na zwykły - znaczy ustawienia w trybie zgodności z XP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2007 o 15:56, czaja24 napisał:

"print screen" otwierasz paint lub coś podobnego i cctrl+v


No dobra, ale takie proste rzeczy to wiem, problem w tym, ze jak tak robię to na screenie potem widać tylko tapete pulpitu i ikony z pulpitu, żadnego paska start ani sidebara ani nic innego na screenie nie pojawia sie choc powinno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mam dylemat bo do tych gier co są teraz (Jade Empire,Oblivion) starczy XP ale na np:Crysis już nie i nie wiem czy zostać przy XP(pod kątem starszych gier) czy kupić Viste(ale wtedy pogram sobie tylko w najnowsze premiery)
P.S. Szkoda że nie będzie DX10 pod kątem XP:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2007 o 18:31, W.S.A.D napisał:

P.S. Szkoda że nie będzie DX10 pod kątem XP:(((


Ja bym z tą Vistą czekał do końca, nawet dwa miesiące po premierze Crysis. Kto wie, może M$ zobaczy wreszcie, że system im się nie sprzedaje, i puszczą DX10 na XP? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2007 o 18:22, cinus` napisał:

> "print screen" otwierasz paint lub coś podobnego i cctrl+v

No dobra, ale takie proste rzeczy to wiem, problem w tym, ze jak tak robię to na screenie potem
widać tylko tapete pulpitu i ikony z pulpitu, żadnego paska start ani sidebara ani nic innego
na screenie nie pojawia sie choc powinno...

hmmm to np frapsem spróbuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2007 o 18:58, czaja24 napisał:

hmmm to np frapsem spróbuj


Próbowałem, ale i tak Fraps nie robi screenów w windzie, działał tylko w grach. Używałem też programu Purrint, ale też robił robił tylko screena pulpitu. Mógłbym zainstalować jeszcze jakieś programy, ale nie chce mi się już niepotrzebnie zaśmiecać systemu jakimiś mało przydatnymi programami.
Tak wogóle ten problem mam tylko ja czy może ktoś z Was też ma tak samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2007 o 18:31, W.S.A.D napisał:

Kurcze mam dylemat bo do tych gier co są teraz (Jade Empire,Oblivion) starczy XP ale na np:Crysis
już nie i nie wiem czy zostać przy XP(pod kątem starszych gier) czy kupić Viste(ale wtedy pogram
sobie tylko w najnowsze premiery)
P.S. Szkoda że nie będzie DX10 pod kątem XP:(((


Ja tam bym kupil sobie Viste i nadal mial XP, ale wole poczekac do SP1 dla Visty, bo jak kupilem XP z SP1, to potem wyszedl SP2 i musze zawsze sie z tym meczyc, a tak bede juz pierwszego "paka" mial ;-)

Ale pewnie i tak nie wytrzymam, bo jak wyjdzie Crysis,a SP1 nadal nie bedzie to i tak kupie Viste ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pewnych rozterkach zainstalowałęm Vistę !!\

i ... cóż wygląda świetnie, zrobił na mnie wrażenie, a bajki że wolno działa można schować do szafy (oczywiście jak ma się w miarę dobry sprzęt) - jest naprawdę sprawny i ma wiele nowych oraz poprawionych funkcji - to wszystko jest na + - system jest ok ... napewno do niego wrócę za jakiś czas jak się stery wszelakie się pojawią :)
jednak wróciłem do Xp bo .... stacjonarnego kompa głównie używam do rozrywki (pracuję na laptopie który nie udzwignie raczej Visty) i tu jest jednak problem - i to chyba raczej wina słabych sterowników od nvidi bo gry działaja naprawdę wolniej a starsze (stell panthers) wogóle. Jeżeli jeszcze starocie mogę przeżyć to nowych H5 i Titan Quest czy Medieval II i innych nie. ogólnie wydajność spadła ok 30-20 % - nie wieszają się ale zwolniły wyraźnie. Powiem szczerze że testowałem Vistę głównie pod gry i tu wypada słabo - ale jak mówiłem to raczej wina sterowników - może jak bym miałe gf 8800 gtx ;) to było by inaczej hehe.
Na moim sprzęcie w porównaniu z XP pod Vistą gra się znacznie mniej komfortowo i tyle .... jak dla graczy to narazie Xp jest optymalnych systemem i chyba szybko się to nie zmieni a szkoda bo Vista przypadła mi do gustu.
Cóż trzeba poczekac i tyle ... wyjdą lepsze stery może nowe patche ?? zobaczymy narazie zostanę przy Xp, chodź osobie która mało gra w gry oraz nie używa wyszukanych programów mogę śmiało polecić ten system.
Co do gier to testowałem:
-Heroes V + dodatek
-Company of Heroes
-Oblivion
-Titan Quest + dodatek
-Silent Hunter III
-Splinter cell 2 Pandora
-Toca 3
- Age of Empires III
-Medieval II
po tych grach już miałęm dość :) aby osiągnąć podobną prędkość działąnia jak pod Xp musiałęm znacznie ograniczyć jakość grafiki a w niektórych przypadkach i to nie pomagało.
co do mojego sprzetu - to jest w opisie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


>> -Heroes V + dodatek

Dnia 16.03.2007 o 08:17, scott napisał:

-Company of Heroes
-Oblivion
-Titan Quest + dodatek
-Silent Hunter III
-Splinter cell 2 Pandora
-Toca 3
- Age of Empires III
-Medieval II
po tych grach już miałęm dość :) aby osiągnąć podobną prędkość działąnia jak pod Xp musiałęm
znacznie ograniczyć jakość grafiki a w niektórych przypadkach i to nie pomagało.
co do mojego sprzetu - to jest w opisie

niestety twoje doświadczenia pokrywają się z moimi tyle że ja i tak mam za słaby sprzęt żeby mieć przyjemność z grania w najnowsze gry choć czasem się na to porywam (NWN2 nomen omen chodzi pod Vistą lepiej niż pod XP) ale z utęsknieniem czekam premii i wtedy 8800 no i może pogram w końcu:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy system Microsoft zapowiedział wstępnie na 2012 rok ( Viena), Vista może i dobrym systemem jest, ale jeszcze sporo jej brakuje, z badań wynika, ża póki co z tego systemu korzysta mniej niż 1 % urzytkowników PC-tów, XP to 84 % !! Viście wiele brakuje do wydajności XP, problemy ze sterownikami, mniejsza wydajność w grach, wymagania, choć te akurat nie są takie wygórowane. Vistę faktam da się odpalic na sprzecie z procem 800 MHz, 512 ram, grafa z dx 9c, ale wszystkich bajerów graficznych, czy oczekiwanej prędkości działania systemu na pewno nie zobaczymy.
Więc wydaje mi się ,że z Vistą może być taj jak z windowsem millenium czy 2000 - będzie systemem przejściowym , który się nie przyjmie za dobrze. to tylko przypuszczenia, mopże byc też zupełnie inaczej, SP1 dla visty już zapowiedziano, w sumie to nie jest zły system, wymaga tylko dopracowania, ze strony Microsoftu, ale również ze strony producentów sprzetu i sterowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naczytałem się postów i co drugi , to zupełnie inne zdanie na temat Visty , więc wiem mniej aniżeli przed lekturą.Mam więc pytanie , bo chyba zmienię Xp na Vistę , mniejsza nawet o powody.Czy konkretnie któreś tytuły na tym systenie nie działały? Ewentualnie , czy Vista sprawia jakieś problemy uniemożliwiające pracę na kompie? Takie rzeczy jak chwilowy(mam nadzieję) brak sterowników pomińmy.
Dodam , że sprzęt mam nowy , a kartę pod dx10.
Aha.Dlaczego ten wątek jest w innej rozdzielczości od pozostałych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2007 o 10:45, marian538 napisał:

Nowy system Microsoft zapowiedział wstępnie na 2012 rok ( Viena), /.../

Tak? Nowy system miał być już w 2009. Pewnie urealnili swoje zamiary. Jeszcze z dwa razy tak urealnią i będzie dobrze. A ja, nie patrząc na zalety Visty kupiłem WindowsaXP w pełnej, boxowej wersji. Od razu z SP2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2007 o 16:27, KrzychW napisał:

Dodam , że sprzęt mam nowy , a kartę pod dx10.
Aha.Dlaczego ten wątek jest w innej rozdzielczości od pozostałych?


patrz na mój gramsajt - problemy i nie działające aplikacje opisuje oparte na doświadczeniach własnych i innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gorzej już jest w Heroes V: Kuźnia Przeznaczenia, tam mam średnio

Dnia 14.03.2007 o 14:26, cinus` napisał:

15-25 FPSów bez względu na to jakie mam ustawione detale co już trochę negatywnie wpływa na
grę, w XPeku miałem średnio 35-45 FPS na najwyższych detalach.


co H5 działa u mnie akurat najlepiej z gier pod Vistą (32 bit home premium) - może dograj biblopteki dx9 oraz zobacz stery - 101.41_forceware_winvista_32bit_international beta - używam tych w porównaniu do 100.65 widzę różnicę w grach - np Company of Heroes ale nadal uważem że Nvidia pokpiła sprawę z driverami pod Vistę inna sprawa to że mam nieco więcaj ramu niż Ty i tu może być główny problem - ?
może odchudź trochę vistę - powyłanczaj pewne usługi - zaoszczędziłem tak ok 80 mb po rozruchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 13:58, NuGGet napisał:

Mi sie w Viscie podoba ten bajer ze bedzie mozna grac w multi z posiadaczami Xboxow

Jeszcze fajniej by było, jakby Sony porozumiało sie z M$ o tym , aby Vislanie mogli grać nie tylko z Xboxkami ale i z PS3nowcami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować