Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

vista (chyba) prawdopodobnie rozpowszechni się w naszym kraju około za 5 lat będzie popularny jak teraz xp-ek
a w angli rozpowszechni się za 2 lata
widać różnice nie !!??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że zaczną się w Polsce rozpowszechniać inne systemy takie jak Mac OS lub Linux. I to w bardzo szybkim tempie. Uważam też, że programy biurowe firmy z Redmond (MSOffice) również stracą na popularności zastąpione przez Open Office i tym podobne programy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2007 o 16:04, Bartkula napisał:

Mam pytanie, może i głupie ale czy Vista jest w polskiej wersji językowej???


Od 1 lutego tego roku tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2007 o 16:05, Dead-pl napisał:

Od 1 lutego tego roku tak.

Czyli jeżeli zamówię uaktualnienie do Vista Home Premium to dostanę ją po polsku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na imprezie Microsoftu zorganizowanej z okazji premiery Windows Vista i Office 2007 :) Było na prawdę świetnie! Załapałem się na konkurs. Była do wygrania Windows Vista Home Premium BOX i Office 2007 BOX. Byłem o włos od wygranej! :) Jadę jutro na kolejną imprezkę :) Może mi się uda xD

Pozdrawiam,
sferis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2007 o 20:24, sferis napisał:

Byłem dzisiaj na imprezie Microsoftu zorganizowanej z okazji premiery Windows Vista i Office
2007 :) Było na prawdę świetnie! Załapałem się na konkurs. Była do wygrania Windows Vista Home
Premium BOX i Office 2007 BOX. Byłem o włos od wygranej! :) Jadę jutro na kolejną imprezkę
:) Może mi się uda xD

Pozdrawiam,
sferis

Powodzenia będę trzymał kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2007 o 22:24, pretorianie napisał:

> Byłem dzisiaj na imprezie Microsoftu zorganizowanej z okazji premiery Windows Vista i
Office
> 2007 :) Było na prawdę świetnie! Załapałem się na konkurs. Była do wygrania Windows Vista
Home
> Premium BOX i Office 2007 BOX. Byłem o włos od wygranej! :) Jadę jutro na kolejną imprezkę

> :) Może mi się uda xD
>
> Pozdrawiam,
> sferis
Powodzenia będę trzymał kciuki!


Nie dziękuję, żeby nie zapeszać ^^

Pozdrawiam,
sferis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla graczy vista będzie wtedy przydatna gdy gry będą używać direx 10. Pierwszą grą, która to wykorzysta to na pewno crysis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2007 o 22:51, Jojti napisał:

Dla graczy vista będzie wtedy przydatna gdy gry będą używać direx 10. Pierwszą grą, która
to wykorzysta to na pewno crysis.


Nie. Za niedługo ma wyjść łatka do Company of Heroes, która będzie wspomagała DirectX10.

Pozdrawiam,
sferis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bede dalej uzywał xpeka, bedzie mial wsparcie do 2014 roku, viste zainstaluje na oddzielnej partycji by moc tylko gre na pc-cie odpalic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2007 o 10:48, sferis napisał:

> Dla graczy vista będzie wtedy przydatna gdy gry będą używać direx 10. Pierwszą grą, która

> to wykorzysta to na pewno crysis.

Nie. Za niedługo ma wyjść łatka do Company of Heroes, która będzie wspomagała DirectX10.


ciekawe czy poprawi wydajność - dla porównania podaję testy Company of Heroes na Xp oraz Viscie

ta sama konfiguracja graficzna i : 1024x768 - cienie średnie, reszta wysokie - wbudowany benchmark

xp - średnie fps 92
max fps - 168
min fps - 42

vista - średnie fps 48 - pod drugim uruchomoeniu 56
max fps - 121
min fps - 7,5 !!!
napiszę tyle że ta gra pod xp w 1280x1024 (tak gram ) i wszystko na wysokim + średnie cienie diała znacznie płynniej podczas rozgrywki niż na viscie w 1024x768 i średnie detale - czemu tak jest niewiem dodatkowo na viscie potrafi czasem przymulić
obecnie nie jest to sytem do gier (też się na vistę napaliłęm ,ale po tygodniu wróciłem do xp) i myślę że przez co najmniej 1 rok nie będzie, a dla jednego crisisa raczej jej nie zainstaluję bo i tak trzeba mieć grafię pod dx 10
może to wina sterowników ?? na dobrychprogramach pisali także że vista gdy uruchomimy gry lub programy nie zwalnia całkiem zasobów systemowych dla nich gdyż pozwala to systemowi szybciej wrócić do "działania" - ile w tym prawdy ? nie wiem ale do gier obecnych i starszych się nie nadaje i tyle - co do nowych nie wiem
ostatnio widziałem niezłą reklamówke z tesco - komp jakiś tam z 512 ramu z vistą w komplecie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 08:25, scott napisał:

wrócić do "działania" - ile w tym prawdy ? nie wiem ale do gier obecnych i starszych się nie
nadaje i tyle - co do nowych nie wiem
ostatnio widziałem niezłą reklamówke z tesco - komp jakiś tam z 512 ramu z vistą w komplecie
;)

NWN2 chodzi pod Vista lepiej niż pod XP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 09:52, czaja24 napisał:

> wrócić do "działania" - ile w tym prawdy ? nie wiem ale do gier obecnych i starszych się
nie
> nadaje i tyle - co do nowych nie wiem
> ostatnio widziałem niezłą reklamówke z tesco - komp jakiś tam z 512 ramu z vistą w komplecie

> ;)
NWN2 chodzi pod Vista lepiej niż pod XP


ok Heroes 5 także nie zwalnia ale to tylko dwa tytuły i dla gracza vista odpada i tyle
photoshopy - nie działają też (-)
trochę przekombinowali z tymi zabezpieczeniami i wogóle - po pierwszym zachwycie uważam że to mało przyjazny system dla usera i tyle - system chce wszystko kontrolować - każde poczynanie użytkownika - a to napewno zjada wiele mocy kompa i tyle ... może to się zmieni po serwispakach ale narazie praca z vistą jest problematyczna ( cóż z xp było podobnie ) wrócę do tematu może za pół roku albo za rok - narazie pozostanę przy xp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 10:05, scott napisał:

ok Heroes 5 także nie zwalnia ale to tylko dwa tytuły


Na podstawie własnego doświadczenia muszę zaprzeczyć jakoby Heroes 5 nie zwalniało na Viście, bo u mnie Heroes 5 ma średnio o 20 FPSów mniej na Viście niż na XP o czym zresztą już pisałem tutaj http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6741&pid=882 ;) A co jest w tym najdziwniejsze to to, że H5 chodzi identycznie na najniższych detalach jak i na najwyższych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 10:23, cinus` napisał:

> ok Heroes 5 także nie zwalnia ale to tylko dwa tytuły

Na podstawie własnego doświadczenia muszę zaprzeczyć jakoby Heroes 5 nie zwalniało na Viście,
bo u mnie Heroes 5 ma średnio o 20 FPSów mniej na Viście niż na XP o czym zresztą już pisałem
tutaj http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6741&pid=882 ;) A co jest w tym najdziwniejsze
to to, że H5 chodzi identycznie na najniższych detalach jak i na najwyższych...


czyli z tą vistą nic pewnego ;( - u mnie akurat właśnie z działania h5 byłem najbardziej zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sobotę byłem w Silesii ( taki wielki market :P ) i testowałem nowego windowsa Vistę. Szczerze mówiąc nic ciekawego nie znalazłem oprócz dodatkowych bajerów takich jak np. kalendarz , miernik temperatury . Ogólnie menu jest mało oryginalne bo już gdzieś takie widziałem ;]. Miły dodatkiem jest ruchoma tapeta ;P czyli np. trawa porusza się bo wieje wiatr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 11:47, deih napisał:

W sobotę byłem w Silesii ( taki wielki market :P ) i testowałem nowego windowsa Vistę. Szczerze
mówiąc nic ciekawego nie znalazłem oprócz dodatkowych bajerów takich jak np. kalendarz , miernik
temperatury . Ogólnie menu jest mało oryginalne bo już gdzieś takie widziałem ;]. Miły dodatkiem
jest ruchoma tapeta ;P czyli np. trawa porusza się bo wieje wiatr.

no strasznie się natestowałeś tej Visty jka znalazłeś miernik temperatury i kalendarz wstydziłbyś się cos takiego pisać - zacznij od zajżenia w opcje sieciowe, narzędzia administracyjne, itd..., czy choćby w UAC no ale dla większości użytkowników liczy się opakowanie. Druga sprawa to kilka postów wyżej ktoś napisał że zabezpieczenia pobierają za dużo mocy komputera - nie moi drodzy to nie zabezpieczenia tylko sposób wykorzystania zasobów sprzętowych. Po za tym nareszcie zabezpieczenia w Vista są na przyzwoitym poziomie a "spadek wydajności" polegający na dodatkowym kliknięciu jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż ciągłe logowanie się jako root w konsoli linuxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

COMMAND & CONQUER 3:Tiberium... działą pod Vista x64 (mój sprzęt to a64 3000, 1GB RAM DCH, GF 6600GT) Gra w wersji demo działała na ustawieniach 1024x768 prawie wszystko na high anisotropia wyłączona - gra działa bez zacięc i całkiem ładnie wygląda - choć CoH jest chyba ładniejszy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować