Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

nie wiem czy było ale może podacie jaką macie punktacje w teście wydajności w Viście - tak dla porównania jak vista "patrzy" na sprzęt
podam mój:
procek - 5.0
ram - 5,3
grafika - 5,9
grafika w grach - 5,9
dysk twardy - 5,4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.03.2007 o 12:32, Dead-pl napisał:


Kurcze....albo mi coś samo bezwiednie doinstalowało i nie zauważyłem :O albo 32bit system jakoś
lepiej sobie radzi z grami.


też na 32 bitowej -ale do herosów musiałem doinstalować biblioteki dx 9 - może z auto update Ci poszło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2007 o 12:35, scott napisał:


>
> Kurcze....albo mi coś samo bezwiednie doinstalowało i nie zauważyłem :O albo 32bit system
jakoś
> lepiej sobie radzi z grami.

też na 32 bitowej -ale do herosów musiałem doinstalować biblioteki dx 9 - może z auto update
Ci poszło ?


Hmm...herosów nie grałem...ale może jakaś gra sama w czasie instalacji wżuciła mi dx9.0c do systemu.... ale na szczęscie dxdiag ciągle podaje że mam 10.0 ;-) czyli problemem są brakujące biblioteki tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.03.2007 o 12:38, Dead-pl napisał:

Hmm...herosów nie grałem...ale może jakaś gra sama w czasie instalacji wżuciła mi dx9.0c do
systemu.... ale na szczęscie dxdiag ciągle podaje że mam 10.0 ;-) czyli problemem są brakujące
biblioteki tylko.


dokładnie - dxdiag podaje dx 10 - w ustawieniach grafy także - tak jak piszesz to tylko kilka bibliotek dx 9c się dogrywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2007 o 12:47, Kris_bla napisał:

Wie ktos o co z tym Aero moze chodzic? Naprawde mam po malu dosc Visty... ;-(


kartę masz wypaśną - pewnie coś ze sterownikami do niej nie tak - może przeinstaluj - zobacz w menadzerze czy wszystko zainstalowało się prawidłowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2007 o 09:12, Dead-pl napisał:

...

Johnny...aleś namieszał....masz Viste ? Jaki dx9.0c ??? Sterowniki to grafiki to raz...ok...
co do karty muzycznej....to rzycze chłopakowi powodzenia...Creativ wyparł się kart starszych
niż seria X-fi i sterowniki leżą na całej długości. Może wersja 64bit niechce odpalać G3 ,
umnie na 32bit normalnie idzie.

o ile mi wiadomo creative niedawno wypuścił sterwniki dla Vista i Audigy1,2,4 i ZS tak więc nie jest tak źle jak na początku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

.

Dnia 29.03.2007 o 12:55, czaja24 napisał:

o ile mi wiadomo creative niedawno wypuścił sterwniki dla Vista i Audigy1,2,4 i ZS tak więc
nie jest tak źle jak na początku;)


tak jest - na 32 bitach - działaja prawidłowo - (przy mp3 wydawało mi się że nawet jest lepszy dźwięk niż pod xp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.03.2007 o 12:46, scott napisał:

dokładnie - dxdiag podaje dx 10 - w ustawieniach grafy także - tak jak piszesz to tylko kilka
bibliotek dx 9c się dogrywa

pamiętajcie że kolejne wersje DX9.0c mają uaktualnienia również dla Vista np DX90c 2007 february

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2007 o 12:05, Kris_bla napisał:

Jeszcze jeden "ciekawy" problem sie pojawil... Nie moge wlaczyc Aero, bo nie przechodze tego
testu calego i ocena mojego GPU to 1... i ciagle wystepuje blad ;-( pisze mi ze narzedzie WinSAT
zawiodlo w nieoczekiwany sposob... restartowalem juz pare razy i nic nie pomaga :-/

Bosh... nie sadzilem, ze az tyle problemow bedzie z ta Vista ;-(

ja nie miałem problemów aż takich jak Ty a mam znacznie starszy sprzęt (2 lata) i umnie większość chodzi normalnie o wszystkich problemach pisze na moim Gramsajcie może coś zrobiłeś nie tak z instalacją steró dla płyty głównej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeinstalowalem sterowniki
nforce_680i_sli_winvista64_15.00_international_whql
101.41_forceware_winvista_64bit_international

I nic nie pomoglo ;-(

Nie wiem juz co robic... ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2007 o 13:40, Kris_bla napisał:

Przeinstalowalem sterowniki
nforce_680i_sli_winvista64_15.00_international_whql
101.41_forceware_winvista_64bit_international

I nic nie pomoglo ;-(

Nie wiem juz co robic... ;-(


nforce_680i_sli_winvista64_15.00_international_whql j????
ja mam płytę na 570_sli - i po zainstalowaniu driverów od nvid dla tego chipsetu i - miałem blu screnna (32 bity) powróciłem do domyślnych które vista zainstalowała i było ok - spróbuj może je odinstalować ? i zostawić te które są z vistą - no chyba że nie ma żadnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2007 o 13:40, Kris_bla napisał:

Przeinstalowalem sterowniki
nforce_680i_sli_winvista64_15.00_international_whql
101.41_forceware_winvista_64bit_international

sterownik ok od płyty głównej a od graficznej sprawdź 100.65 no i zobacz w managerze urządzeń czy nie ma jakis konfliktów - ewentualnie sprawdź czy na FAQ producenta płyty głównej nie ma jakiś porad na ten temat no i nie wiem jak jest w przypadku intela(bo taki chyba masz procesor) ale amd ma sterowniki dla procesora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak... zrobilem format c: (3 raz dzisiaj) i zanistalowalem tylko te stery co podalem i nic poza tym i tez nie dziala, wiec zmienilem sterownik karty graficznej na ten 100.65, ale na nim w opcjach tam gdzie sie jakosc ustawia to mam Czarny znaczek, a nie Zielony, na tamtym beta dziala Zielony, ale nie dziala Aero, a nie wiem jak z Gothiciem bedzie, ale zaraz sprawdze... Ale jak mam czarny znaczek, to chyba nie bedzie dobrze dzialac co nie? Mimo iz Vista ocenila moja karte graf na 5,9 procek i pamieci tez a dyski na 5,5... Ehh i co tu poradzic? Sa moze jakies inne stery, ktore polacza obie funkcje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2007 o 14:44, Kris_bla napisał:

Wiec tak... zrobilem format c: (3 raz dzisiaj) i zanistalowalem tylko te stery co podalem i
nic poza tym i tez nie dziala, wiec zmienilem sterownik karty graficznej na ten 100.65, ale
na nim w opcjach tam gdzie sie jakosc ustawia to mam Czarny znaczek, a nie Zielony, na tamtym


Znaczy wg mnie kolejnośc instalowania sterowników powinna byc taka :
1. Płyta główna
2. Grafika
3. Dźwięk
4. Reszta sterowników od urządzeń na płycie głównej
jeżeli sterowniki z płyt producentów nie działają prawidłowo to ściągnij sobie nowe ze stron producentów
Naprawdę nie wiem jaka może byc tego przyczyna też mam płytę główną na nforce i nie miałem jak do tej pory problemów a po ściągnięciu sterwnika nforce15.00 system zaczął działac sprawniej. A może masz walniętą płytę główną czy coś takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udalo sie chyba :-D

Sciagnalem XTreme-G_100.95_Vista_64bit stery i smiga!!! A G3 dziala z 6 razy lepiej, nadal tnie, ale da sie na full detalach normalnie grac!!! Jakbym jeszcze dorwal jakis dobry config pliku ge3.ini (ale nie mam :-/) to byloby juz super pewnie :-)

To zaraz sie wezme pewnie za NWN2 instalacje ;-)

BTW Co to jest Genome Gaming System czy cos takiego, bo czasem blad tego przy starcie G3 sie pojawia :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.03.2007 o 16:37, Kris_bla napisał:

To zaraz sie wezme pewnie za NWN2 instalacje ;-)


gratuluje. NWN2 chodzi lepiej niż pod XP więc nie powinieneś mieć problemów

Dnia 29.03.2007 o 16:37, Kris_bla napisał:

BTW Co to jest Genome Gaming System czy cos takiego, bo czasem blad tego przy starcie G3 sie
pojawia :-/

to pewnie sterownik który zainstalowałeś (zainstalowałeś zmdowany i w wersji beta(chyba) więc nie ma się czemu dziwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie :-) Dobrze, ze chociaz to dziala, NWN2 jeszcze nie sprawdzilem, bo walcze teraz z kamera Creative''a, ktora nie ma sterow do Visty... Web Cam Live IM Pro :-/

Do tego w mojej myszce Logitech G7 jakies dziwne rzeczy sie dzieja i sie suwak czasem nagle przesuwa bez mojego udzialu w dol lub do gory i nie da sie go zatrzymac :-/ Przez to ciezko forum czytac i cokolwiek robic :-/ nigdy tak nie bylo... a stery mam najnowsze z netu setpoint330_x64.exe :-/

Mam nadzieje, ze niedlugo te problemy na Viscie znikna, bo szalu mozna dostac ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować