Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

Z tego co wiem windows
vista home premium i ultimate obsługują dwa procesory,
jak ostatnio byłem w empiku czy media markt to ich jeszcze nie było
mam nadzieję że już są u nas, są?!? :P
wiecie ile złotych kosztują ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2007 o 12:16, IMPERATOR1990 napisał:

Z tego co wiem windows
vista home premium i ultimate obsługują dwa procesory,
jak ostatnio byłem w empiku czy media markt to ich jeszcze nie było
mam nadzieję że już są u nas, są?!? :P
wiecie ile złotych kosztują ?

procesory 2 obsługują na pewno wersje OEM, a windows Vista jest u nas dostępny od stycznia w cenach za home premium OEM ok 370 zł i ultimate ok 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedługo będe mial nowego kompa i najprawdopodobniej bede wtedy używał Windowsa Vista, jak wyglada granie w starsze gry na tym systemie?? Jak sprawują sie na tym Windowsie gry robione na XP?? I czy są juz zrobione jakies porządne emulatory, by te gry które nie chodzą chodziły??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poki co spore problemy sa ze wszystkim doslownie, ale i tak systemik polecam :-) Naprawde mi sie podoba, mimo iz wszystko praktycznie chodzi wolniej, to moze sie to kiedys zmieni, a nowe gry beda chodzic tylko pod Vista, wiec wybor jest oczywisty :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BTW Czy dokupienie 2GB RAMu do mojego kompa moze pomoc zwiekszyc troche ilosc FPSow i dzialania programow pod Vista? Bo wiem, ze na XPku to sensu nie mialo, ale teraz chyba ma prawda? Wie ktos moze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2007 o 16:40, Paoro napisał:

Niedługo będe mial nowego kompa i najprawdopodobniej bede wtedy używał Windowsa Vista, jak
wyglada granie w starsze gry na tym systemie?? Jak sprawują sie na tym Windowsie gry robione
na XP?? I czy są juz zrobione jakies porządne emulatory, by te gry które nie chodzą chodziły??

Wszystko zależy od tego jaki masz sprzęt, u mnie np. wszytko dosłownie dostało skrzydeł, u znajomego również a nie ma jakiegoś super kompa. Starsze gry działają, ale zależy co masz na myśli pisząc "starsze".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2007 o 16:50, Kris_bla napisał:

Poki co spore problemy sa ze wszystkim doslownie, ale i tak systemik polecam :-) Naprawde mi
sie podoba, mimo iz wszystko praktycznie chodzi wolniej, to moze sie to kiedys zmieni, a nowe
gry beda chodzic tylko pod Vista, wiec wybor jest oczywisty :-D


No racja na poczatku zanim wypuszczą kilka Service Packów nie bedzie moze śmigał za szybko, ale potem... powinien spokojnie przyspieszy i do tego mniej powinno być z nim problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2007 o 17:02, Dead-pl napisał:

Wszystko zależy od tego jaki masz sprzęt, u mnie np. wszytko dosłownie dostało skrzydeł, u
znajomego również a nie ma jakiegoś super kompa. Starsze gry działają, ale zależy co masz na
myśli pisząc "starsze".


Chodzi mi np. o gre, dla mnie obowiązkową, np. AoE2 do której to często wracam i o inne z tego okresu, nie chce poporostu zeby było tak ze musze mieć dwa Windowsy - starego jakiegos i Viste. Jest tam pewnie jakis standardowy emulator?? ktoś próbował jego zastosowanie?? Bo np NFS4, chciałem kiedyś odpalić to był problem, bo gra chodziła jedynie do Windowsa 98 i musiałem troche pokombinować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...

No nie wiem w aoe nie grywam, ale np. BG2 działa. I jaki emulator ?? normalnie odpalasz wszytkie gry....pierwsze słysze o jakimś emulatorze do odpalania gier. :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2007 o 17:23, Dead-pl napisał:

...

No nie wiem w aoe nie grywam, ale np. BG2 działa. I jaki emulator ?? normalnie odpalasz wszytkie
gry....pierwsze słysze o jakimś emulatorze do odpalania gier. :O


Czy to sie nazywa emulator to niekoniecznie, ale są programy (chodzby w XP i to standardowo) które działają na tej zasadzie, ze umożliwiają uruchamianie programu, który nie jest przystosowany to tej wersji systemu. No ale dobra jak mówisz ze BG2 chodzi to moze i inne gry z tamtej epoki będą chodzić ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2007 o 17:08, Paoro napisał:

No racja na poczatku zanim wypuszczą kilka Service Packów nie bedzie moze śmigał za szybko,
ale potem... powinien spokojnie przyspieszy i do tego mniej powinno być z nim problemów.


Systemy z czasem nie przyspieszają same z siebie... To sprzęt na jakich je instalujemy jest coraz szybszy xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vista podobno jest tak napisana, że z czasem się przyzwyczaja do tego co robimy na komputerze, dzięki temu zapamiętuje i powoli przyspiesza. Ważne by nie zapchać od razu programami i pierdołami. Tak poza tym, to po kilku dniach posiadania odnoszę wrażenie jakby programy/gry mi się szybciej instalowały, pliki przenosiły gdziekolwiek chce. Wielki plus za estetykę i fajne zdjęcia w katalogu :p Trochę czasu musi minąć zanim wszystko co dostępne będzie kompatybilne z Vistą, jednak już teraz warto się zaopatrzyć, bo naprawdę ja już żygałem Xp''kiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś linki apropos tego kodu Visty? Chętnie bym coś takiego przejrzał bo kupuje niedługo nowy komputer. Do niedawna sądziłem, że lepiej jeszcze Vistę odstawić i zaopatrzyć się w Iks. Ale widać będę musiał zreflektować swoje poglądy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2007 o 18:36, BiShopKF napisał:

> No racja na poczatku zanim wypuszczą kilka Service Packów nie bedzie moze śmigał za szybko,
> ale potem... powinien spokojnie przyspieszy i do tego mniej powinno być z nim problemów.

Dnia 01.04.2007 o 18:36, BiShopKF napisał:

Systemy z czasem nie przyspieszają same z siebie... To sprzęt na jakich je instalujemy jest
coraz szybszy xD


Metafora znasz takie określenie?? wygląda ze nie... ale powiem ci o co mi tu chodziło gdy pisałem przyśpieszy, z bugowany system chodzi o wiele wolniej niż taki w którym wszystkie niedociągnięcia są dobrze zpatchowany, robisz czasem defragmentacje jak zabardzo muli sie komp, często to pomaga i bez wymiany sprzetu - przyśpiesza w stosunku do stanu przed defragmentacją... tak tu Windows Vista osiągnie swoją optymalną szybkośc pracy, na którą był on w zamysle twórców robiony, dopiero po odpowiednim jego poprawieniu, wgraniu Service Packów, czaisz?? Jesli tak to teraz nie powinienieś sie dziwić temu okresleniu jakiego uzyłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2007 o 17:08, Paoro napisał:

No racja na poczatku zanim wypuszczą kilka Service Packów nie bedzie moze śmigał za szybko,
ale potem... powinien spokojnie przyspieszy i do tego mniej powinno być z nim problemów.


Wszystko tutaj jest kwiestia czasu, a sam system to juz smiga jak rakieta... gorzej programy na nim ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział że większość zawiech i spowolnień to wina niedopracowanych i robionych na szybkiego sterowników....Vista wyśmienicie sobie radzi gdy np. pada sterwonik od grafiki...pooprostu go resetuje a nie powoduje zwis całego sprzętu jak w XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować