Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

Dnia 27.01.2007 o 20:01, Krzaczek 1 napisał:

Hej, wiecie może dlaczego Windows Vista Home Premium BOX DVD PL Upgrade jest tańszy od Windows
Vista Home Premium BOX DVD PL??

Jest tańszy jeżeli kupiłeś niedawno XP +voucher na viste to potem masz tanszą viste o ile pamiętam to jeśli kupiłeś box xp professional to za upgrade do visty home premium nie płacisz nic (koszty przesyłki nośnika). A ten upgrade który jest na komputroniku to chyba z visty home premium do ultimate ale nie jestem pewien poszukaj na stronach microsoftu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2007 o 20:01, Krzaczek 1 napisał:

Hej, wiecie może dlaczego Windows Vista Home Premium BOX DVD PL Upgrade jest tańszy od Windows
Vista Home Premium BOX DVD PL??


Ktoś - czyli Ty - już raz zapłacił za system, więc MS robi ukłon w stronę klienta (buhahaha - ale dowcip mi wyszedł) i daje mu rabat na Viśtę - czyli taniej sprzedaje mu upgrade niż miałby kupić nowy system

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2007 o 21:57, L33T napisał:

Byłem na Academy Days i prezenter Visty miał laptop ferrari z 2 giga ramu lol. Na moim sprzęciku
strasznie się męczyła więc ją wywaliłem :/. Ogólnie nie polecam instalować za dużo problemów
jest jeszcze.

A jaki masz kompik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zależy czy laptop czy stacjonarny
PC: celek 3,2 giga ; 512 DDR; Radek 9600XT 256 DDR; Dysk 80
Laptop: Core 2 Duo 1,6; 1024 DDR 2; Karta graf Intela; Dysk 120 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2007 o 16:03, czaja24 napisał:

największe obawy to sterowniki pod wersje 64bit i gry pod 64 bit dalej się zobaczy


Już Ci mówię, że porażka. Miałem WindowsaXP Professional x64 (dostałem ze sklepu ze 180-dniową licencją) przez półtora tygodnia. Potem wróciłem do 32-bitów. Dlaczego? Po prostu system sam w sobie to jest bajka. Sterowniki są dostępne wszystkie. Zresztą XP x64 to kopalnia sterowników, więc praktycznie wszystkie urządzenia instaluje sam instalator Windowsa. System chodzi lepiej niż błyskawica. I tyle jeśli chodzi o zalety. GG się wywala, wszystkie gry (no może poza Far Cry''em) się wywalają. Dostępność aplikacji pod 64-bity jest poniżej dna. I nie wierzę, że Viśta jest pod tym względem lepsza. Podejrzewam, że jest jeszcze gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2007 o 22:06, L33T napisał:

zależy czy laptop czy stacjonarny
PC: celek 3,2 giga ; 512 DDR; Radek 9600XT 256 DDR; Dysk 80
Laptop: Core 2 Duo 1,6; 1024 DDR 2; Karta graf Intela; Dysk 120 :P


Dla laptopa home basic bo grafa do bani
A do pudła to może i premium pójdzie ewentualnie PREMIUM dla laptpa z wyłączonym Aero Glass

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2007 o 22:08, mrosi napisał:

> największe obawy to sterowniki pod wersje 64bit i gry pod 64 bit dalej się zobaczy

Dnia 27.01.2007 o 22:08, mrosi napisał:

Cry''em) się wywalają. Dostępność aplikacji pod 64-bity jest poniżej dna. I nie wierzę, że
Viśta jest pod tym względem lepsza. Podejrzewam, że jest jeszcze gorzej


gry pod viste działające
http://www.iexbeta.com/wiki/index.php/Windows_Vista_Software_Compatibility_List#Games

podstawowe sterowniki w RTM dla większości urządzeń będą dostępne(chyba) w instalatorze a dalej wsparcie producentów urządzeń. Powiem wam we środe jak to wygląda bo przesiadam się na Viste 64 bity

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2007 o 22:20, L33T napisał:

e tam zaraz grafa w lapie do bani dobra jest bo energi nie żre :D GW mi śmiga więc jest gites
:D

na vista też niby chodzi GW (guild wars jak mniemam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2006 o 17:46, olki77 napisał:

Wiec zacznijmy zacznij od wyszkukiwarki a pozniej załoz temat wpisalem Vista a tam z 20 tematów

kłodeczke na ten temat prosze


A po co kłódeczka? Myślisz, że jak się w Insiderze pojawiłeś to kłódeczkami możesz szastać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2007 o 22:06, L33T napisał:

zależy czy laptop czy stacjonarny
PC: celek 3,2 giga ; 512 DDR; Radek 9600XT 256 DDR; Dysk 80
Laptop: Core 2 Duo 1,6; 1024 DDR 2; Karta graf Intela; Dysk 120 :P


Jesli dołożysz do PieCa więcej pamięci to powitasz na nim Vistę z uśmiechem... o takim --> :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ja mam 1,25GB i procesor 2 GHz (najsłabszy element wg programu diagnostycznego Visty), ale wszystko działa naprawdę dobrze. System może ładuje się dłużej niż czysty XP, ale niż mój obecny XP robi to jakieś 2 minuty szybciej. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 09:33, Snake_GMC napisał:

No cóż, ja mam 1,25GB i procesor 2 GHz (najsłabszy element wg programu diagnostycznego Visty),
ale wszystko działa naprawdę dobrze. System może ładuje się dłużej niż czysty XP, ale niż mój
obecny XP robi to jakieś 2 minuty szybciej. :P


A jak tam wrażenia ogólnie i gry jak(najważniejsze) bo mam system zamówiony ale nie mogę się doczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 10:04, Snake_GMC napisał:

Jeśli idzie o gry - próbowałem tylko WoW-a i F-A-T-A-L-N-I-E! 40% wolniej niż pod XP plus zniekształcony
głos na SB Live 5.1

Głos to wina sterownika pewnie a WOW''a to pod jaką vistą uruchamiałeś i z jakimi sterami do karty graficznej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 10:13, Snake_GMC napisał:

Vistą RTM, Catalyst 6.10. Innego stera do karty dźwiękowej pod Vistę nie ma.


No z całą pewnośćią będzie wolniej toż Vista emuluje dx9 i podobno ma być ~10% wolniej.... a nawet jęsli miało by być 40% to i tak mam tyle fps''ow że nie zaboli mnie to ;) a i dziwięk...hehe zanim crativ wypuści działające stery pod Viste to jak nic pół roku minie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 10:13, Snake_GMC napisał:

Catalyst 6.10. Innego stera do karty dźwiękowej pod Vistę nie ma.

Przecież Catalysty to sterownik do Radeonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować