Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

Dnia 28.01.2007 o 10:13, Snake_GMC napisał:

Vistą RTM, Catalyst 6.10. Innego stera do karty dźwiękowej pod Vistę nie ma.


No to powiem Ci że sterownik do karty to już sobie ściągnij nowy bo jest dedykowany dla Vista Ctallyst 8.x a i creative coś wypuścił (bete)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 20:57, kapitan92 napisał:

Podobno(tak podaje najlepsza gazeta o grach w polsce) stare gry bedą chodzic o 15% wolniej
na windows vista


Powiem więcej - minimalnie 15%...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno(tak podaje najlepsza gazeta o grach w polsce) stare gry bedą chodzic o 15% wolniej na windows vista

Hmm, to zależy jak stara gra. Testowałem kilka bulidów Visty i każda gra różnie działała na Viscie. Na przykład takie Simsy 2 chodziły u mnie bardzo dobrze (dobrze że w to nie gram). Ja tam nie polecam obecnie przesiadki na Viste, poczekajcie na lepsze wsparcie sterowników dla tego systemu, bo np. taki tuner firmy Prolink czy użądzenie wielofunkcyjne Lexmark to urządzenie nie kombatybilne z Vistą. Wiem, że Vista ładnie wygląda i wiem, że ma Dx 10(bo już w wersjach testowych był) ale to tylko wpływa na duże wymagania (wygląd) i niektóre gry nie będą działały(dotyczy nie dx10).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem testową wersję visty i mi wszystkie gry chodziły tak samo jak na XP dlatego śmiało można zmieniać system na Vistę niedługo polska wersja wejdzie na rynek polski wtedy odrazu kupuje akurat na moje urodzinki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 22:16, cypers napisał:

... i niektóre gry nie będą działały(dotyczy nie dx10).

a niby dlaczego? jezeli cos dzialalo na xp to tez bedzie dzialac na vista. i niekoniecznie wolniej. w vista siedzi w pelni funkcjonalny dx9, tak wiec nie widze powodu dla ktorego tytuly dx9 nie mialyby dzialac :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie mogę dostać wersję BOX? Nie chce kupować wersji OEM, bo kompa zmieniam za pół roku i wtedy już nie zainstaluje OEM drugi raz... Aha zapomniałem - wersja Home Prenium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie umnie działać vista mam taki sprzęt: AMD sempron 2800 2.0 ghz karta geforce 5200 fx 128 mb drr i 1gb ramu Pproszę odpowiedzić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest definicja komputera, uznawana przez autorów licencji wersji OEM? Bo w zasadzie to dowolną część można wymienić i co, nie jest to już wtedy ten sam komputer, bo z inną kartą graficzną/procesorem/płytą główną/twardym dystkiem/pamięcią RAM/zasilaczem/obudową (niepotrzebne skreślić)? I kolejne 400 zł mam płacić? Który podzespół komputera to komputer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Tą "częścią" jest płyta główna. Z tego co rozmawiałem z facetem z MS to podczas procesu rejestracji jest czytany nr seryjny płyty. W związku z tym po wymianie płyty głównej Twój system będzie nielegalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2007 o 17:01, mrosi napisał:

/.../

Tą "częścią" jest płyta główna. Z tego co rozmawiałem z facetem z MS to podczas procesu rejestracji
jest czytany nr seryjny płyty. W związku z tym po wymianie płyty głównej Twój system będzie
nielegalny


dzięki mrosi to mnie uspokoiłeś dość mocno bo sam kupiłem OEM''a Visty... i zastanawiąłem się właśnie czego NIE mogę wymienić, a płyty nie będe ruszał jeszcze kilka lat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie ma problemu. Byłem tym sam żywotnie zainteresowany bo z początku sam chciałem kupić Viśtę.
Teraz, kiedy czeka mnie zmiana płyty to zaczekam już ne tyle dla płyty co dla publikacji jakichkolwiek testów. Jak na razie to lista programów i gier (starych), które Viśta obsługuje jest lichutka. Nie samymi sterownikami komp żyje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2007 o 17:01, mrosi napisał:

/.../

Tą "częścią" jest płyta główna. Z tego co rozmawiałem z facetem z MS to podczas procesu rejestracji
jest czytany nr seryjny płyty. W związku z tym po wymianie płyty głównej Twój system będzie
nielegalny

Nie jest tak, system będzie nadal legalny jeżeli po wymianie płyty głównej zadzwonisz do MS i ponownie aktywujesz klucz(o ile dobrze pamiętam - dzisiaj sprawdzę bo będe migrował do VISTY to poczytam licencje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam windows vista home premium x64 i jestem bardzo mile zaskoczony szybkością działania i organizacją systemu. Nie da się ukryć że pod względem wizualnym MS dużo zapożyczył od linuxa i kde ale naprawde jest nieźle np obciążenie proca w tym momencie ok 10% - uruchomiony winamp(niezgodny z systemem ale działa)avast, tlen, dc++,kilka kart IE7 i kilka katalogów, menager zadań i chodzi aż miło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FF na pewno działa, Tlen też. Z gier próbowałem jednie WoW-a i Broken Sworda 4 (ten drugi nie działał). A propos - widzę, że są dostępne uaktualnienia językowe do anglojęzycznej Visty przez WU, czy ktoś wie coś nt. wersji PL dystrybuowanej tą samą drogą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,


Ja myślę o Viście tak::Owszem,będę kupował,ale za jakiś rok,bo jak gry chodzą 15% wolniej,ma takie wymagania,i kosztuję...".Myślę że ludziom ogólnie trudno będzie się przerzucić z XP.Jak było z 2000?Jak było z całą resztą?Ale bądźmy dobrej myśli,podobno już w pierwszym tygodniu sprzedaży na świecie nowe "okienko" ma zagościć na 10 000000 komputerów,czyli jakieś 15% wszystkich.A dobrze by było żeby i przy okazji Vista była ostatnią "windą",jedynie modyfikowaną przed Microsoft w postaci "pudełkowych" lub sprzedawanych przez internet dodatków...

To tyle w tym temacie,

PoZDRo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować