Zaloguj się, aby obserwować  
Ecko09

Assassin's Creed Revelations [M]

866 postów w tym temacie

Dnia 09.05.2011 o 19:35, Harrolfo napisał:

Assassin''s Creed: Revelations - Kredo Asasynów: Objawienia - czyli mogą to być jakieś
objawienia wynikające z przestrzegania Kodeksu
Assassin''s Creed Revelations - Ujawnienie Kodeksu Asasynów - zaprezentowanie zasad z
Kodeksu


O kurde, do tej pory na to tak nie patrzyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 18:47, dreamer94 napisał:

BTW jak się prawidłowo pisze po Polsku: asasyn, assassyn, czy assasyn ?


Asasyn ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 18:47, dreamer94 napisał:

> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=67410&pid=79
> przepraszam, ale masz jakieś alter ego :)?
Każdy asasyn przecież ma :P
BTW jak się prawidłowo pisze po Polsku: asasyn, assassyn, czy assasyn ?

Skrytobójca tak myślę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 18:59, noobie napisał:

Zabójca! : D Fuk je!


Mamy w słowniku polskim słowo asasyn i to właśnie ono a nie zabójca jest tłumaczeniem poprawnym. Zabójca to osoba celowo pozbawiająca kogoś życia, czasami za pieniądze. Asasyn zaś to członek zakonu Asasynów (które jak wiemy w świecie gry nie przestało istnieć a jedynie "zeszło do podziemia").

I tak dodatkowo mała uwaga już nie odnośnie twojej wypowiedzi a co do ogólnie ludzi którzy narzekają na to że powinno się zabijać z ukrycia, po cichu, niepostrzeżenie. Ludzie, ogarnijcie się i uważajcie na to co mówią w grach. Asasyni właśnie celowo zabijali tak żeby to każdy widział i wiedział że ta osoba została wyznaczona i zabita przez Asasynów a nie po prostu zamordowana przez nieokreślonych sprawców. Dlatego też w tej serii nigdy nie doczekamy się skradania i niezauważonych skrytobójstw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdybym chciał regułki z książki, lub ktoś tutaj, takową by otrzymał :).
Ale rozumiem czemu Cię poruszyła moja wypowiedź i poczułeś się do odpowiedzialności naprostowania moich szarych komórek, gdyż przez internet nie da się załadować takich rzeczy jak sarkazm, znudzenie, złość itp :). Aczkolwiek powiem: to była jedynie żartobliwa wypowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 20:02, noobie napisał:

Aczkolwiek powiem: to była jedynie żartobliwa wypowiedź :)


Rozumiem teraz, sarkazmu rzeczywiście nie dostrzegłem, Internet czasem lubi go zakrywać. ;) Nie mniej widzisz jaka lawina się wywołała dalej.

Asasyn to prawidłowa polska pisownia ludzie. Dwa "s", po jednym w każdym miejscu. Mówiąc to słowo nie syczycie w żadnym momencie a mówicie na jednym wydechu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówię o tym co napisał Harr. Dla mnie tytuł nie ma większego znaczenia i nigdy bym nie odbierał tego tak jak on to napisał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jedno mnie zastanawia: w tamtym okresie czasu Konstantynopol był już Istambułem, więc dlaczego zalewają nas informacje, że będziemy działać w stolicy Bizancjum ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 07:07, Jammin69 napisał:

Mówię o tym co napisał Harr. Dla mnie tytuł nie ma większego znaczenia i nigdy bym nie
odbierał tego tak jak on to napisał :P

Divii wyraził zainteresowanie/zaskoczenie (przynajmniej tak zinterpretowałem jego wypowiedź), a Ty mu przytaknąłeś. Wcześniej napisałeś, że dla Ciebie tytuł z ":" czy bez jest bez znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 19:30, dreamer94 napisał:

jedno mnie zastanawia: w tamtym okresie czasu Konstantynopol był już Istambułem, więc
dlaczego zalewają nas informacje, że będziemy działać w stolicy Bizancjum ?

Z tego co wiem to nazwa Stambuł istnieje od 1930 roku, więc nie wiem co Cię zastanawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 19:30, dreamer94 napisał:

jedno mnie zastanawia: w tamtym okresie czasu Konstantynopol był już Istambułem, więc
dlaczego zalewają nas informacje, że będziemy działać w stolicy Bizancjum ?

Pewnie dlatego, że Konstantynopol, Istambuł i "stolica Bizancjum" to - jakby nie patrzeć - jedno i to samo miasto, określane w ten sposób czy inny zależnie od realiów historycznych, których najwyraźniej Ci zalewający informacjami nie wzięli pod uwagę. Wiadomo o co chodzi tak czy siak.
Poza tym nie rozpędzałbym się aż tak z tym Konstantynopolem będącym Istambułem. Turcy mówili tak, obcokrajowcy inaczej, a samej nazwy Konstantynopol oficjalnie przestano używać dopiero w 1930.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 19:30, dreamer94 napisał:

jedno mnie zastanawia: w tamtym okresie czasu Konstantynopol był już Istambułem, więc
dlaczego zalewają nas informacje, że będziemy działać w stolicy Bizancjum ?



Niet. Wtedy to był jeszcze Konstantynopol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować