Zaloguj się, aby obserwować  
Ecko09

Assassin's Creed Revelations [M]

866 postów w tym temacie

Dnia 11.05.2011 o 21:24, dreamer94 napisał:

Pytałem dzisiaj swojego historyka: Konstantynopol został przemianowany po zdobyciu w
1453 roku.


Za wikipedią: "Nazwa Konstantynopol (...) stała się oficjalną nazwą miasta przez cały okres bizantyjski, używaną również w czasach Imperium osmańskiego."

I dalej po zajrzeniu co to za Imperium było odnajdujemy czas jego trwania: 1299-1923

Co prawda po zajrzeniu w Bizancjum faktycznie widzimy, że "W 330 roku Bizancjum na swoją cesarską siedzibę wybrał Konstantyn. Od tego czasu aż do tureckiego podboju nosiło nazwę Konstantynopol."
Więc na dwoje babka wróżyła, chyba, że po zdobyciu Turcy zmienili nazwę na Konstantynopol :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 21:33, dreamer94 napisał:

Myślę jednak, że wiki nie jest aż tak wiarygodnym źródłem :)


Jeśli chodzi o taką wiedzę jest. Po za tym zacząłem szukać map z tamtego okresu, póki co znalazłem tylko teraźniejsze mapy tamtego okresu i EDIT: raz tak, raz tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 21:24, dreamer94 napisał:

Pytałem dzisiaj swojego historyka: Konstantynopol został przemianowany po zdobyciu w
1453 roku.

Oficjalnie się nazwa zmieniła w 1930 roku, a przez te nie całe 500 lat mogli sobie nazywać Konstantynopol jak chcieli. Jak nie zapomnę to się jutro zapytam nauczyciela historii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyjcie na stronę zakonu, link do skanów gameinformer''a z zapowiedzią AC Reveal (nie wiem, czy mógłbym wkleić tu ten link).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 21:39, Evertsen_Dante napisał:

> Myślę jednak, że wiki nie jest aż tak wiarygodnym źródłem :)

Jeśli chodzi o taką wiedzę jest.

Wg mnie nie jest

A co do naszego miasta to Konstantynopol został zdobyty przez armię imperium osmańskiego po 53 dniowym oblężeniu, 29 maja 1453r, a jego zdobywca, sułtan Mehmed II uczynił z niego stolicę swojego imperium i nazwał je [miasto] Stambułem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2011 o 21:16, dreamer94 napisał:

Sory za dubla, ale na acc znalazłem to: http://abstergoindustries.com/portal/?cat=3,
hasło PFRDVJ5aLLg, Shaun uciekł templariuszom WTF ?

Nie sprawdzałem jeszcze linka, ale przecież w ACII Shaun mówił do Desmonda że Rebecca mu pomogła uciec z Abstergo gdy chcieli się go pozbyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż później sprawdziłem datę maila i okazał się on z 2010r :) Z początku myślałem, że to się dzieje zaraz po brotherhoodzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 14:07, AsasinoPL napisał:

macie gameplaye? albo jakies assassins creed revelations opis gry jakie misje beda itp

Tak na chłopski rozum, jeszcze trochę wody w Wiśle upłynie, zanim pojawią się jakiekolwiek informacje i coś tak pożądanego jak gameplay. O tym, że gra powstaje, dowiedzieliśmy się w końcu całkiem niedawno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować