Zaloguj się, aby obserwować  
Ecko09

Assassin's Creed Revelations [M]

866 postów w tym temacie

Dnia 03.12.2011 o 12:17, The-Darkest napisał:

Mam taki problem! Jak uruchamiam gre, po zalogowaniu i kliknieciu GRAJ pojawia sie czarny
i ekran i tak czekam okolo godziny nim gra nie pokaze logo Ubi:( ma ktos jakis pomysl
co to moze byc? Gra updejtowana do 1.01, sprzet spelnia wymagania, najnowsze stery itd...
Pomozcie chlopaki!


Spróbuj użyć Ctrl-Alt-Delete, a potem wrócić do gry. Ile masz RAM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko.

Spoiler

Jestem sobie w 4 sekwencji, skupiam się póki co na odbudowie Konstantynopola, mam przychód około 14k na 20 minut i zaczęły mi się te wspomnienia... Sophii? Przy pierwszym spotkaniu odzyskałem pierwszy klucz do Masjafu, potem pojawiło mi się jakieś wspomnienie w Porcie. Zrobiłem je, dostałem karteczkę z lokalizacją księgi, którą pokazuje mi na budynku do renowacji - musze go kupić, żeby wystartować to wspomnienie? No i drugie pytanie, co mi dadzą te wspomnienia? Kolejne klucze? I ostatnie pytanko - czy w tej grze jest też jakaś legendarna zbroja jak w II i Brotherhoodzie? I jak tak, to jak do niej dotrzeć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Wspomnienia trzeba robić żeby ruszyć fabułę do przodu, to tylko taka nazwa dla zadań jak dla mnie, zbroja jest. Musisz zebrać 10 tych karteczek Ishaka Pashy i wtedy odnajdziesz mape do miejsca ukrycia zbroji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2011 o 18:32, Noma napisał:

Spoiler

Wspomnienia trzeba robić żeby ruszyć fabułę do przodu, to tylko taka nazwa dla zadań
jak dla mnie, zbroja jest. Musisz zebrać 10 tych karteczek Ishaka Pashy i wtedy odnajdziesz
mape do miejsca ukrycia zbroji.


Spoiler

a co do tych wspomnień, to musze wykupić ten budynek do renowacji za jakieś 60 tysięcy żeby ruszyć z tym wspomnieniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2011 o 18:39, Pernia napisał:

>

Spoiler

a co do tych wspomnień, to musze wykupić ten budynek do renowacji za jakieś 60 tysięcy
żeby ruszyć z tym wspomnieniem?


Z tego co pamiętam to nie musisz.

Spoiler

Na tej wieży/ innym elemencie budynku, który jest oznaczony znajduje się znacznik, który umożliwi ci odszukanie księgi. Musisz się tylko wspiąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.12.2011 o 18:39, Pernia napisał:

Spoiler

a co do tych wspomnień, to musze wykupić ten budynek do renowacji za jakieś 60 tysięcy
żeby ruszyć z tym wspomnieniem?


Nie musisz, sprawdź sobie na yt z której strony masz się tam wspiąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

a co do tej zbroi Ishaka pashy, to czy dostanę pierwszą karteczkę przy okazji fabuły czy coś takiego? Bo blisko już 5 sekwencji jestem zdaje się, a nawet nie wiem jak się za ten quest zabrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2011 o 21:51, Pernia napisał:

Spoiler

a co do tej zbroi Ishaka pashy, to czy dostanę pierwszą karteczkę przy okazji fabuły
czy coś takiego? Bo blisko już 5 sekwencji jestem zdaje się, a nawet nie wiem jak się
za ten quest zabrać.



Spoiler

Po zebraniu 25 fragmentów danych animusa będziesz mógł kupić mapę u księgarza z zaznaczonymi tymi kartkami. Zbierz je tylko a odblokujesz sobie grobowiec ze zbroją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem przed momentem AC Revelations,i po ostatniej scenie miałem opadniete szczene dość długi czas(ze względu na sam finał,nie tak to sobie wyobrażałem)i czekam,czekam aż napisy koncowe się skonczą,by zobaczyc ostatnie chwile z Ezio... lecz tutaj się strasznie zawiodłem,nie wiem co się stało i jak...Czemu nie mam tego filmiku z starych lat Ezio...?
Jestem naprawdę rozżalony ,że nie mogłem obejrzeć tego filmiku...

Poradzicie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2011 o 21:55, Memorr napisał:

Poradzicie coś?

Jakiego filmiku? AC Embers? to jest dodawane do edycji kolekcjonerskiej na osobnej płytce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2011 o 22:02, Noma napisał:

> Poradzicie coś?
Jakiego filmiku? AC Embers? to jest dodawane do edycji kolekcjonerskiej na osobnej płytce.


Ehh... czemu...Ja to musze obejrzeć,

Spoiler

samo zakończenie historii Ezio w bibliotece jest dość smutne ze względu na jakość tego jak to zrobili,rozumiem ,że chcieli to zrobić w takim świetle,że Ezio wypełnił swoją misje,jest już zmęczony walką i podróżami,ale zrobili to po macoszemu...3 gry z jednym z lepszych bohaterów gier i tu nagle bum i kontakt się urywa...Ogólnie sama biblioteka była dla mnie dużym zaskoczeniem,ze względu na to co tam było


Dlatego Ubi zrobiło pewnie dużą przykrość nie tylko mi ale pewnie dużej ilości graczy... że ten filmik nie został wbudowany w samą grę...
Jutro przejdę jeszcze raz na spokojnie ostatnią sekwencję,żeby to bardziej przejrzyście przyjąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh....
Początkowy entuzjazm widząc 40 fps na początku brzmiał "o ja, prawie wysokie"
Teraz po trzech godzinach gry po przybyciu do Konstantynopola: "najniższe i tak ledwo 25 fps"
Dziwne, ale od drugiej części seria AC na moim PC przy zmniejszaniu początkowych ustawień z wysokich na niskie nie zyskuje praktycznie nic pod względem płynności. Na niskich działa praktycznie tak samo jak na wysokich.
Jakoś się dziabie na tych 20 fpsach, w porywach do 30.

Bomby to moim zdaniem trochę poroniony pomysł. Czy jest ktoś kto notorycznie ich używał?
Z tego co wiem wiele osób prawie w ogóle z nich nie korzystało przez całą grę. Wprowadzenie bomb jest moim zdaniem taką próbą zaimplementowania czegoś nowego, aby była jakaś nowość. Mogli dać 10 konkretnych receptur i tyle. A tak można tworzyć "cuda wianki" a efekt w wielu przypadkach i tak jest praktycznie taki sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ukończyłem ACR i ogólnie jestem zadowolony z gry i jednocześnie trochę zawiedziony nowościami.
Miasto jest dużo ciekawsze niż Rzym z ACB co jest wielkim plusem. Nie ma w nim ograniczeń co do odwiedzania miejsc więc można iść gdzie i kiedy się chcę. Kolejna rzecz to BOMBY które były wielką dumą Ubi w tej części. Czy tylko ja uważam, że Ubi przekombinowało? W poprzednich częściach nie używałem nawet bomb dymnych, a co dopiero mówić o tych z krwią czy pieniędzmi. Jedyny użytek robiłem z tych wybuchowych, których zastosowań znalazłem i to kilka. Inną nowością jest obrona kryjówek przed atakami templariusze. Z początku uznałem to za "fajne", ale z biegiem czasu zrobiło się to męczące. Obrona kryjówki trwa kilka minut, a odbicie tej utraconej czasami nie trwa nawet minuty. No i nie można zapominać o ostrzu z hakiem. To było akurat genialne posunięcie z jego dodaniem bo jeśli się umie z niego korzystać to wspinaczka na budynki staje się naprawdę ekspresowa. Jedynie czego mogę się uczepić to zbyt mała ilość lin do poruszania się na haku. Jakoś nigdy nie były mi pod drodze, którą akurat zmierzałem.
Oczywiście nie obyło się także bez jęków... Ogólnie to w tej części jest trochę mało zadań pobocznych. Nie chciałbym, aby było nawalone tyle co w ACB, że nie wiadomo kiedy je robić, ale jednak trochę powinno ich być. No i oczywiście kwestia związana z "legendarną" zbroją. Po zdobyciu zbroi Altaira i Brutusa to zdobycie tej najlepszej w ACB niemiło mnie zaskoczyło. Zdobycie najlepszej zbroi w poprzednich częściach było jakimś osiągnięciem, a tutaj to kompletny pikuś. A największą bolączką było przenikanie przez tekstury, którego to w żadnej z gier nienawidzę. Najgorszy jest bazar gdzie kilka razy Ezio przeszedł głową przez sufit... Ostatnia rzecz, która mnie rozłożyła to książki... Można je kupić, a niektóre mają dość duże ceny i... można je kupić, kupić, kupić lub nie kupić bo użytku i tak z nich nie ma.

Czas już chyba odstawić Ezio i przejść naszego głównego bohatera. Ogólnie to jak dla mnie jest za mało Desmonda w Desmondzie.

Spoiler

Jesteśmy sobie na wyspie, spotykamy 16 i ruszamy na poszukiwanie Ogniwa Synchronizującego. Jako Ezio zbieramy Fragmenty Animusa i odblokowujemy wspomnienia Desmonda... CZY TO JAKIŚ ŻART? 5 wspomnień, 100 fragmentów, a tylko 30 wymaganych do odblokowania wszystkich? To już nie mogli ich umieścić tylko 50? No to jeszcze ujdzie, ale to co zafundowało nam Ubi jako wspomnienia Desmonda to chyba jeszcze większy żart. Jesteśmy bezcieleśni (jak 16 w ACB) i układamy klocki w celu przejścia na drugą stronę pomieszczenia. Pomijając 5 wspomnienie to co jakiś czas oglądamy obrazek i ciągle czytamy/wysłuchujemy paplaninę Desmonda o tym jaki był głupi.



Na koniec zostawiłem sobie podkreślenie fabuły, która przynajmniej w połowie jest interesująca.
Spoiler

Zacznę od zakończenia ACB czyli śmierci Lucy, której wątek tak rozwinięto, że mnie zatkało - NIE ŻYJE i koniec. Tylko wzmianka o tym gdzie ją pochowano i że była asasynem szkolonym przez ojca Desmonda. Tylko jeśli wychowywała się na farmie to dlaczego wpadła w ręce Templariuszy i dlaczego nie znali się z Desmondem? Twórcy "lekko" nie przemyśleli wątków opowiadanych na wyspie bo niby skąd się tam zabrał nagle 16? No i co się z nim stało gdy Animus zaczął wszystko kasować? Skoro stał się on częścią Animusa, a cała wyspa została odtworzona i naprawiona to czy on także nie powinien wrócić? No i samo genialne zakończenie, które jest tak samo niespodziewane jak i dziwne. Desmond swoje wspomnienia oglądał przez Animusa, a Ezio oglądał cudze zapisane na dyskach stworzonych przez Altaira. Ale jak niby Ezio zobaczył Desmonda... baaa... chwycił go za ramie skoro ten był tam tylko danymi komputerowymi? Czyżby Animus został stworzony na Fragmentach Edenu tak jak dyski Altaira? I skąd niby Desmond zabrał się w Aniumusie po napisach końcowych? W AC1 byliśmy uwięzieni i mogliśmy wejść do animusa kiedy zechcemy. W AC2 wsiedliśmy do ciężarówki gdzie Desmond wszedł do Animusa z myślą, że może tam znaleźć coś jeszcze. W ACB "zwłoki" Desmonda zostają wrzucone do Animusa, który ma go uratować. W ACR Desmond wychodzi z Animusa, spogląda na farmę i po napisach jesteśmy na wyspie... Czy to mi coś umknęło czy Desmond znów leży nieprzytomny? A może po prostu Desmond stał się częścią Animusa i już nie będzie potrzebował sesji na fotelu ponieważ ma do niego dostęp w każdym miejscu?


No cóż... Po tej części mam więcej pytań niż po wszystkich poprzednich łącznie. Pozostaje już tylko czekać do grudnia 2012 na koniec świata i koniec serii AC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do bomb - rozbudowali mocno ten element i jak się chce to można naprawdę nieźle go wykorzystać. Ale jak się nie chce to nie rozumiem dlaczego zalicza się to do wad? Huh?

Muszę się za to zgodzić z małą ilością niezbyt przemyślanie rozstawionych linek. Mi też jakimś cudem nigdy nie były po drodze. No i brakowało mi jakiejś wyjątkowo długiej, tak czysto for fun, np. z Galaty ponad Złotym Rogiem.

Balans między atakowaniem a odbijaniem kryjówki też nie jest zachowany, to prawda, ale widać, że Ubi robiło co mogło, żeby to zmienić - dodanie strzelców i bardzo płochliwych kapitanów. W samym odbijaniu taran z miotaczem ognia jest zdecydowanie zbyt potężny, nie ma jak tego zatrzymać na czas, bo barykady, nawet najbardziej rozbudowane, padają po 5-10 sekundach "ostrzału". Do tego chyba ma najwięcej punktów wytrzymałości ze wszystkich taranów, a w jego pokonaniu niezbyt celne salwy z dział niespecjalnie pomagają.

Jeśli chodzi o Zbroję Ishaka Pashy to odniosłem wrażenie, że Ubi uczyniło to takim względnie prostym zadaniem, bo prawie wszystkie "dodatkowe" lokacje znajdują się w wątku głównym. Ale fakt, coś jest nie ten tego, jeśli najlepszą zbroję w grze można zdobyć bez większego wysiłku tuż po otrzymaniu hookblade w bodajże trzeciej sekwencji.

Książki - są dostępne ich opisy w kwaterze głównej. Malarstwo w tamtym czasie i rejonie było średnio rozwinięte, nie miało jak równać się z włoskim, musieli dać coś zastępczego. Nie wiem czego po nich oczekiwać więcej poza opisem, bo chyba nie dokładnej treści? ;) A skoro poruszamy już kwestię kryjówki, to brakowało mi bardzo możliwości jej dostosowywania, cokolwiek bym się po tym tekstem nie kryło.

Wspomnienia Desa mnie zawiodły, to prawda. Ubi spokojnie mogło dać je w takiej samej formie jak historie Ezio i innych przodków, co bardzo by uatrakcyjniło tę część gry. A tak mamy puzzle + gadkę Desmonda. Meh.

Spoiler

Śmierć Lucy - nie rozumiem czego oczekiwałeś? Została pchnięta ostrzem w brzuch i utoczyła sporą ilość krwi, liczyłeś na cudowne odratowanie? Nie. To, że była szkolona z Desmondem to faktycznie spory fail ze strony Ubi biorąc pod uwagę AC 1 :D

To, że Ezio może oglądać wspomnienia Altaira to zasługa technologii Pierwszej Cywilizacji, która stworzyła Fragmenty Edenu, w tym Jabłka, Pastorał i właśnie Pieczęcie Pamięci. Fakt, że Ezio z kolei widzi Desmonda to też zasługa FE, a dokładniej Jabłka.

16? Został skasowany. Skąd się tam wziął? Był zapisany na rdzeniu pamięci Animusa 1.28 i na nim został przetransportowany do Animusa 2.0, gdzie Desmond pomógł mu się poskładać do kupy zagadkami w AC: BH.

W ostatniej scenie Desmond nie patrzy na farmę tylko na Wielką Świątynię (ang. Grand Temple), gdzie została zgromadzona cała wiedza niezbędna do ocalenia świata od zagłady. I też nie rozumiem dlaczego bez żadnego wyjaśnienia wracamy na wyspę Animusa.




Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2011 o 12:30, kaczek93 napisał:

Jak zdobyć zbroję Ishaka Pashy? Ukończyłem właśnie trzecią sekwencję. Czy jest to jako
quest na mapie?


Nie wiem o jakich misjach mówi Harrolfo, ale chyba mu się coś pomyliło. Musisz zebrać 10 kart rozrzuconych po całym Konstantynopolu, a następnie ukończyć dodatkową lokację odblokowaną dzięki zebraniu tych kart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2011 o 13:11, Mercuror napisał:

Nie wiem o jakich misjach mówi Harrolfo, ale chyba mu się coś pomyliło. Musisz zebrać
10 kart rozrzuconych po całym Konstantynopolu, a następnie ukończyć dodatkową lokację
odblokowaną dzięki zebraniu tych kart.

A ciężko znaleźć te karty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować