Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sony: Część opcji PSN dostępna już za kilka dni, pełna funkcjonalność usługi w przeciągu miesiąca

24 postów w tym temacie

PlayStation Store zostanie przywrócony w ciągu miesiąca. Według oficjalnej informacji prasowej Sony jeszcze zwiększa zabezpieczenia i weryfikuje bezpieczeństwo transakcji przed ponownym włączeniem sklepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a może jakiś dłuższy news? Źródło informacji? Ani ta informacja ani poprzednia nie trzyma podstawowych standardów rzetelnej informacji i mam trochę żal do gram.pl o to.

Szczerze? Już mam powoli dosyć tego całego szumu, zaraz pewnie odezwie się ktoś kto skrytykuje SONY, że to wszystko nie wystarcza, że dane kart kredytowych, że bla bla bla bla.

Brakuje mi tutaj jednej informacji, która wg. mnie jest tutaj najważniejsza. Że SONY od kilku dni przekonuje i uspokaja, że karty kredytowe są bezpieczne. Nawet dziś na tej konferencji, z której bierzecie (bezpośrednio lub pośrednio) informacje była wzmianka na ten temat. Nigdzie tego póki co nie zauważyłem, a warto to napisać.

„While there is no evidence at this time that credit card data was taken, the company is committed to helping its customers protect their personal data and will provide a complimentary offering to assist users in enrolling in identity theft protection services and/or similar programmes. The implementation will be at a local level and further details will be made available shortly in each region. “

Swoim podejściem niestety podtrzymujecie tę żałosną masową panikę i nadinterpretację „środków ostrożności”. Czy warto się zabezpieczyć blokując kartę? Warto! Czy warto bać się o własne środki i jęczeć na każdym kroku o tych nieszczęsnych kartach? NIE WARTO! (po pierwsze dlatego, że dla świętego spokoju powinno się zablokować kartę, po drugie, że szanse na to że ktoś nas okradnie są małe)

A więc, weźmy wszyscy głęboki wdech i się uspokójmy.

To, że wykradli dane osobowe to nic aż tak strasznego, racja informacja rządzi światem, lecz szczerze, póki co… wygląda wszystko na to, że wykradli dane, które mogliby uzyskać nawet z Google. Człowiek podaje do wiadomości całemu świata swe dane osobowe, chociażby przez durnowate portale społecznościowe, ale także nieświadomie poprzez swoje IP, z którego naprawdę kilka informacji o użytkowniku można wyciągnąć.

A to, że ludzie próbują teraz zarobić na informacji, podając że rzekomo mają dane… nic nowego. Pomyślmy na spokojnie, przy ostatnim głośnym porwaniu Iwony (tak chyba miała na imię) do policji docierało mnóstwo żądań okupów, które okazywały się skur…. Próbą ograbienia kogoś kto znajduję się w okropnej dramatycznej sytuacji.

To, że ludzie jacyś mówią, że zniknęły im środki na karci to zapewne też kłamstwa, dlaczego tak mówię? Bo w przypadku kradzieży musisz ten fakt zgłosić! Przez co zamiast plotek pojawiłaby się nota oficjalna.

Jasne SONY jest winne sporych uchybień, lecz atak taki mógł się przytrafić każdemu gigantowi.

TL;dr -> ostrożność tak! Histeria NIE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaja sobie robią, dali ludziom PSN+ ale nie naprawiają Store ?
To taka rekompensata się na wała za przeproszeniem nadaje. Oj sony chyba oficjalnie swój wyścig z MS przerżnął [przez własną głupotę]

A rekompensata - śmiechu warta, na odczepnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2011 o 15:19, Pietro87 napisał:

Jaja sobie robią, dali ludziom PSN+ ale nie naprawiają Store ?
To taka rekompensata się na wała za przeproszeniem nadaje. Oj sony chyba oficjalnie swój
wyścig z MS przerżnął [przez własną głupotę]


A skąd wiadomo, że ta rekompensata będzie dostępna od razu a nie od otwarcia PSStore?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2011 o 15:31, Henrar napisał:

A skąd wiadomo, że ta rekompensata będzie dostępna od razu a nie od otwarcia PSStore?


Z gramowego newsa, że będzie dostępna od momentu przywrócenia usługi.
Czyli nomen omen za kilka dni z tego co podało sony, a sam store będzie przywrócony jak znów samo sony podało za miesiąc a może i miesiąc z okładem.


Co mnie wcale nie dziwi - dają "rekompensatę" na której nic finansowo nie tracą [czyli bezużyteczny PSN+ bez storea], firma jest kryta, rekompensata była a sami nic za friko suma summarum nie oddają, strategia stara jak świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2011 o 15:35, Pietro87 napisał:

Z gramowego newsa, że będzie dostępna od momentu przywrócenia usługi.


http://www.gram.pl/news_8AvhHuu1_Sony_odkupuje_winy_miesiac_subskrypcji_PlayStation_Plus_i_inne_bonusy_za_darmo_dla_wszystkich_uzytkownikow.html
Jakoś nie widzę podanej daty.
http://uk.ps3.ign.com/articles/116/1165399p1.html - tu też nie widzę, kiedy ta rekompensata ma być dostępna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobnie na gamespocie, daty nie ma, ale ja przynajmniej rozumiem te zapowiedzi w taki sposób, że rekompensata obowiązywać będzie od 1szego dnia przywrócenia usługi [co jest w sumie dosyć logiczne]

Jeśli się to sprawdzi - to jest ona niewiele warta, co się równa = sony znowu daje ciała ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój, Sony nie będzie dodatkowo dolewać oliwy do ognia. Aż tak głupi nie są.


Spoiler

Prawda? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2011 o 13:39, tylor2 napisał:

Czyli dostępu do PSS jeszcze nie będzie?


Gramowy news jest bardzo skróconą wersją pełnego "oświadczenia" Sony.
PS Store będzie nie dostępny narazie, w tym momencie nie ma konretnej daty jego ponownego uruchomienia.
Ogólnie Sony potwierdziło tylko że do końca maja PSN odzyska swoją pełną funkcjonalność.
No i oczywiście dalej się nie przyznają do faktu utraty danych kart kredytowych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej będzie można grać przez sieć, mam nadzieję, że aktualizacja trofeów również będzie dostępna. W sumie to nie jest to niezbędne, ale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2011 o 15:54, Jarden napisał:

No i oczywiście dalej się nie przyznają do faktu utraty danych kart kredytowych...

Jak nie? Nawet chyba w radio mówili, że Sony - coś tam coś - atak hakerski - coś tam - utraciło dane kart kredytowych ponad 70 mln. użytkowników PSN. Dokładnie nie pamiętam jak to leciało, ale mówili że poszły dane kart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2011 o 15:06, cHICEK napisał:

Coś Sony ma pecha ostatnio. Najpierw przegrali proces z LG teraz to.



O ile mi dobrze wiadomo jak na razie to Sony wygrało z LG.Przynajmniej w Holandii.Co do walki w sądach USA trzeba będzie poczekać kilka miesięcy na werdykt.

http://www.ppe.pl/news-6311-Sony_wygralo_sprawe_z_LG.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2011 o 14:50, Archacus napisał:

(...)


Może i masz racje. Ludzie jednak mają prawo do tego by krytykować Sony i obawiać się o swoje karty. W końcu chodzi tu o ich pieniądze. Wszystko ucichnie gdy PSN wróci i przez najbliższe kilka tygodni nie będzie żadnych rewelacji związanych z kradzieżami z kont. Trzeba tą całą sytuacje przecierpieć mając przy tym nadzieję, że rzeczywiście numery nie wyciekły. Cytat który podałeś to tak naprawdę nic nowego - Sony od samego początku mówiło, że NIE WIE czy numery wyciekły. Teraz ubrali to tylko w nieco inne słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2011 o 18:18, KrisK91 napisał:

<ciach>


Ależ oczywiście każdy może krytykować SONY.
Obawiać o karty ? Raczej nie, środki ostrożności są po to by je stosować. Jeśli ktoś nie zabezpieczył się jeszcze a wciąż narzeka na możliwość bycia okradzionym to jest albo idiotą albo nieletnim obawiającym się powiedzieć o sytuacji opiekunowi. Lecz jeśli ktoś, nie wierzy, że dane kart zostały wykradzione to już jego sprawa czy zablokował kartę czy nie.

Z momentem zablokowania karty powinna się cała masowo-orgazmowa histeria skończyć, a jak widzimy na załączonym obrazku, nic z tych rzeczy nie ma miejsca.

Ależ o to chodzi, cytat, który podałem się kompletnie nie zmienia, to jego interpretacja się zmienia. To jest władza mediów, nadawanie faktom upragnionych kształtów. Jeśli sięgniesz wstecz do wszystkich wypowiedzi znajdziesz, ni mniej ni więcej "W obecnej chwili nic nie wskazuje na to, ze dane kart kredytowych zostaly naruszone, jednak nie mozemy wykluczac tej mozliwosci." adnotacja o tym, że nie mogą czegoś wykluczyć jest całkowicie proceduralna i musi być zawarta.

Sięgnij wstecz pamięcią do jakiejkolwiek sprawy, może być nawet katastrofa Smoleńska. Przez jaki czas prokuratura używała zwrotów typu "na obecnym poziomie śledztwa nie możemy wykluczyć wpływu osób trzecich" chociaż opinia publiczna już dawno wiedziała, że żadnego zewnętrznego wpływu osób trzecich nie było.

Wszystkie przesłanki karzą mi sądzić, że sprawa może się okazać bardziej błachą niż wszyscy myślą. To jest moje zdanie i będę jego bronił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować