Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Czy netbook nadaje się do grania?

30 postów w tym temacie

Osobiście polecam wszystkie stare RPG, chodzą miodzi :)

A ostatnio w czasie wykładów gram sobie w Diablo 2 ;p Też chodzi ładnie na netbooku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na moim Samsungu N130 odpaliłem San Andreas nawet czy Vice City :P, obecnie gram sobie w Baldura. Przyjemnie się gra na takim małym sprzęciku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie na netbooku zapuszczam stare gierki Heroes 2, albo Warcraft 1 i 2. Chodzą świetnie. W ogóle netbook jako platforma do starych gierek to niezłe urządzenie. Jeszcze jak się ma netbooka z Win XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Asusa Eee PC 1201N z dwurdzeniowym Atomem i grafiką ION, więc to trochę bardziej zaawansowany Netbook, ale momentami zaskakuje mnie w co można na nim płynnie zagrać.

Z ostatnio testowanych produkcji:
-Dragon Age 2 bez zacięć w natywnej rozdzielczości (low detail)
-Fallout 3 tak samo
-Dead Space nawet grywalny na średnich detalach
-Tomb Raider Legend (maksymalne ustawienia, bez trybu Next Gen)
-Portal i HL2- płynnie na średnich

-Assassn''s Creed Brotherhood - nie da się grać nawet w 800x600
-pierwszy Wiedźmin - jeszcze gorzej, brawa za optymalizację ;p

Oczywiście do tego sporo starszych pozycji.

I coś specjalnego na koniec:
-Morrowind (gra z z 2002 roku) - 800x600, 3-7 fps o_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega pogrywa jeszcze w pierwsze Dawn of War + kolejne dodatki. Loadingi wprawdzie trochę przydługawe, ale rozgrywka płynna.

Diablo 2 i Planescape: Torment też powinny być ok na takim sprzęcie, zwłaszcza, że dość archaiczne rozdzielczości obsługują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na netbooku gram w np unreal tournament III przez usługę onlive jest niby trial 30 minut ale wystarczy na pogranie partyjkę przez neta.

I aż się zdziwiłem gdy w tym artykule nie powiedziano o onlive.! tak więc autorowi Rafał "Mastermind" Dziduch nie wybaczę :D
Ostatnio miałem nawet nieograniczony dostęp do hmmm 30 gierek ninja gaiden hawx no i dużo dużo więcej oczywiście pograłem w parę gierek a nawet przeszedłem bo miałem to na tydzień akurat dobrze się złożyło :)
tylko noo jednak myszka usb się przyda.(oczywiście mam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W listopadzie kupiłem sobie EeePC 1015PEM do pracy, a w zasadzie jako większy pendrive z monitorkiem i klawiaturką xD Do programowania w jakimś lekkim IDE, czy też czytania PDFów i przeglądania netu - zabawka w sam raz.

Nie myślałem w ogóle, żeby na nim grać (od tego mam stacjonarkę), ale jakoś tak wyszło, że nim się obejrzałem, to przeszedłem na nim dwie kampanie w Disciples II :D

Natywna rozdziałka 1024x600 to istny cud, jeśli chodzi o starsze gierki. Od Fallouta 1 czy 2 z patchem na rozdziałkę to aż ciężko oczy oderwać, tak ślicznie wygląda ;D Z rozsądnym ini wymiata pierwsze UT czy też Q3. Na UT2004 już jednak brakuje grafiki (Intel GMA 3150 zdecydowanie nie wyrabia).

Ogólnie na netbooku z ogromną przyjemnością człowiek odświeża sobie wszystkie stare hiciory. W zasadzie każda gra sprzed roku 2001/2002 nie powinna sprawić większych problemów nawet na nieco słabszym modelu. Wszystkie stare Fify, NFSy, Red Alerty i Age of Empires zasuwają aż miło. No i polecam emulator Amigi - przy odpowiedniej konfiguracji (np. 640x512) gry pięknie się prezentują na ekranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na MSI U230 - 2 rdzeniowy AMD Athlon L335 1,6Ghz, 2GB RAM, ATI HD 3200 gram/grałem bez problemów w:
- Divine Divintiy (Wersja z GOG chodzi w 1366x768 :D)
- Colin McRae Rally 2005 (Kolekcja klasyki, śmiga bez płyty, detale na max)
- Elder Scrolls Morrowind - Złota edycja. 1366x768, zasieg na max, zmiejszone cienie. Chodzi wypas - około 30fpsów :) )
- Warcraft III. Detale na max. 1024x768.
- StarCraft :)
- StarCraft II! :D I tu mnie Blizzard zgasił. Nie tylko chodzi, ale chodzi bardzo dobrze i płynnie! :) Ustawienia na low/medium i w 1366x768 :)
- Need for Speed Undergroud 2. Całkiem płynne w medium/high w 1024x768 :)
- Guild Wars - 1366x768, detale max.
- Trials 2 Second Edition. Wyłączone dynamiczne oświetlenie, chodzi super :)
- Diablo
- Diablo 2
- Planescape: Torment,
- Icewind Dale, Icewind Dale II
- Baldur''s Gate, Baldur''s Gate II
- Gothic,
- Gothic II + Noc Kruka :)
- Unreal Tournament
- World of Goo,
- Fallout + Fallout 2 + Tactics
- Heroes of Might and Magic III
- Chessmaster 10k :)
- Arcanum

Gry ze STEAM:
- TEAM FORTRESS 2. Medium/Low. 1366x768. Płynna gra :)
- Torchlight. Dla mnie absolutny hit ;) W 1280x720 przy ustawieniach medium śmiga jak szatan :) Mega grywalna.
- Braid
- Counter Strike: Source. Ustawienia Medium/high. 1366x768, spokojne 30 fps
- Defcon (Polecam, rewelka ;)
- Eufloria
- Flight Control HD
- Hacker Evolution,
- Osmos (Rewelka :) )
- Portal - Medium/Low. 1366x768, opcjonalnie 1024x768
- Quake (z dodatkami i GL)
- Quake II (z dodatkami)
- Quake III + Team Arena
- Shadowgrounds (bywają ścinki..)
- Uplink

To tyle na ten moment. Lista na szybkiego robiona :) Nie toleruje przycinek w grach, więc to co tu wymieniłem chodziło naprawdę płynnie :) Dla mnie netbook to rewelacyjna maszynka do starszych gier. Smartfony i tablety mogą się schować :) Wystarczy zrobił obraz płyt dobrego starego cRPG i na długie godziny zabawa :)
Albo ściganie z kumplem po WiFi w Colina :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

M11x - może i nie netbook, ale ma 11 cali. Pograsz we wszystko, z Crysisem 2 włącznie w zadowalającej liczbie klatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na moim acerku emachines działają gryonline z wp i sobie śmigam w snookera czy bilarda przez neta;) Nic ambitniejszego nie próbowałem i raczej nie mam ochoty próbować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na swojej Toshibie L650 najczęściej pogrywam w Heroes 3, BG:Trilogy i obecnie w DA 2.
Miło się zszokowałem gdy nowe DA na dx11 i w 1024x600 pozwalało na przyzwoitą grę :P
Kiedy mam dostęp do dobrej myszki gram też czasem na lapku w TF 2 i Fallout:NV.

Mówiąc szczerze od czasu zakupu lapka mój stacjonarny komputer służy właściwe tylko jako skaner i drukarka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2011 o 17:49, Pralkosuszarka napisał:

Najlepsza przenośna konsola na wyjazd majowy?
Netbook z Baldurem.



Potwierdzam ten fakt. Jeszcze jak wszystkie części przerobi się w jedną całość modem to robi się gra na naprawdę długie wieczory:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo zgadzam się z tym, co pisze autor w artykule, tyle tylko, że... nie ma tam naprawdę nic odkrywczego. Powiem więcej - to, co zawiera artykuł, jest w zasadzie "oczywistą oczywistością".

To nieco tak, jakbym chciał napisać artykuł o tym, czy na pewno GeForce GTX 580 zżera więcej energii, niż Riva TNT...

Tak więc sam artykuł ok, aczkolwiek troszkę nie wiem, gdzie jest sens pisania czegoś, co jest na dobrą sprawę oczywiste dla chyba każdego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować