Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Czy netbook nadaje się do grania?

30 postów w tym temacie

Zamiast kieszonskolki chyba wybrałbym netbooka. Może ktoś napisać jak schodzi bateria grając powiedzmy w takiego Baldurs Gate? Producenci piszą, że czas trwania baterii to 7-8 godzin, prawda to? A jak w przypadku grania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Samsung N510 ladnie radzi sobie jako "growy" sprzecik. Obecnie pogrywam na nim w Gothica 2 bez wiekszych zaciec :) i w Quake Live. Szczerze mowiac, wole takie male przenosne, niz masywne, wielkie i ciezkie laptopy "do grania" w ktorych bateria potrzyma moze z 20 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tych dziwnych opinii na temat tego że netbook nie nadaje się do grania.
Sam posiadam EEE PC 1000H od półtora roku, krórego kupiłem głównie dlatego żeby nie dźwigać dużego laptopa w plecaku i szybko przekonałem się że jest to całkiem wydajne urządzenie. Oczywiście jeśli ktoś spodziewa się że pogra w GTA 4 albo w Mafię 2 to niewątpliwie srogo się zawiedzie, ale z takimi tytułami jak np. Star Wars Republic Commando albo Splinter Cell czy Thief 3 nie ma najmniejszego problemu więc można pograć w całkiem niezłe gry. Może nie są one już pierwszej świeżości - fakt ale nadal dostarczają mnóstwo frajdy, a fakt że bateria przy maksymalnym obciążeniu wytrzymuje około 4-4,5 godziny sprawia że świetnie sprawdza się w podróży, a jak znudzi nam się granie zawsze można pooglądać filmy (oczywiście pomimo tego że całkiem nieźle radzi sobie z HD nie ma to większego sensu przy tym ekranie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Acera TimelineX 5820TG z i5-2,4-2,6 GHz do tego 4GB ramu, grafa ATI HD5650 i W7 64bity, ekran 15,6
Powiem tak wszystkie gry jak na razie mi działają na full detalach mowa o:
Crysis 2 (Crysis 1 na średnich w 800x600 bo inaczej to tnie :( )
Assassin''ach (wszystkie)
Mass Effect (wszystkie)
Dragon Age (wszystkie - zdarzy że się przytnie)
Darksiders
i wiele innych

Polecam tego laptopka koszt ok 3000 zł a dodatkowo bateria która potrafi wytrzymać 7h (sprawdzałem bez kitu gdy się chodzi po necie i coś pisze w wordzie to lajtowo tyle wytrzymuje)

Więc powiem tak dzisiaj laptopy zaczęły się nadawać do grania aczkolwiek nic nie zastąpi ekranu 24 calowego, szumu wiatraków, max detali, głośników 5.1. To jedyny minus lapka ale do plusów zaliczyć można mobilność. Zagrasz wszędzie gdzie chcesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam HP HDX 18 i zupełnie spoko się na nim gra. Dragon Age 1 i 2, Wiedźmin (już czekam na 2;) itp. i to na wysokich detalach (oczywiście bez przesady). Tak więc jeżeli ktoś lubi polecam tego lapka do grania, jedyny mankament to mocno grzejąca się grafika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że gros forumowiczów pisze o notebookach (laptopach) zamiast netbookach.
Netbook to urządzenie mniej zaawansowane technicznie, służące głównie do pracy.
Notebook to już pełnoprawny (jak dla mnie ;) komputer, więc nie jest dziwne, że gry nowsze na nim chodzą.

Co do tematu artykułu - według mnie netbooki jak najbardziej nadają się do grania. Są przecież gry bardzo dobre i bardzo mało wymagające - np. Ghost Master, Kurka Wodna, Książę i Tchórz, Robin Hood: Legenda Sherwood, do których sam chętnie wracam, mimo że mam laptopa, który dźwiga Crysisa na średnich ustawieniach.
Prawda jest taka, że starsze gry najczęściej dostarczały więcej zabawy niż te obecne i były trudniejsze.
Także netbook spełnia się doskonale w graniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdanie na Netbookach z pewnością da się grać i to właśnie te mniejsze, a przy tym mniej wymagające tytuły. Prócz gier starszych są również gry, które powstały nie tak dawno, np. Battlefield Heroes - osobiście bardzo lubię w niego grać na laptopie - czy też Battlefield Play4Free - który zresztą wyszedł całkiem niedawno. Obie gry są na przeglądarkę, dzięki czemu bez większych instalacji można sobie pograć i miło spędzić czas w multi. Ja tam jeszcze na Netbooku nie grałem, a właściwie nawet z niego nie korzystałem ;), ale nie sądzę by dawał mniej radości z grania tylko przez mniejszy ekran czy gorsze zaawansowanie techniczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ASUSa 1215N. ION 2 pod Starcraft II dobrze sobie radził ale nie ryzkowałem odpalenia na 22 calach moniotra w fullHD. Na netbookach da sie pograć ale nie we wszystko. Mniej wymagające gry są na nie w sam raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować