• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Hommicide

Metro 2033 [Rozwiązany]

Pytanie

Udało mi się w końcu uruchomić Metro 2033, ale mam cały czarny ekran z napisem "Out of range". Wiem, że chodzi pewnie o zbyt dużą rozdzielczość, albo odświeżanie. Niestety nieważne na ile bym zmienił, to i tak mam cały czarny ekran i słyszę jedynie dźwięki intra i menu. Raz przypadkowo udało mi się ustawić tak, że monitor nie miał czarnego ekranu, tylko sam napis "out of range" - teraz nawet i to nie pomaga.

Nazwa mojego monitora - BenQ FP51G (obsługuje rozdzielczość max 1024x768 - może to jest powodem?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Uruchom grę w oknie, a potem samodzielnie ustal konfigurację wg. uznania. Wymaga to niestety trochę zachodu.
1) W folderze C:\Documents and Settings\nazwa_użytkownicy\Dane Aplikacji\Ustawienia Lokalne\4A Games\Metro 2033 (lub C:\Użytkownicy\nazwa_użytkownika\AppData\Local\4A Games\Metro 2033 dla Windows Vista/7) znajdziesz plik user.cfg - uruchom go w notatniku.
Folder Dane Aplikacji/App Data jest domyślnie niewidoczny, więc jeśli go nie widzisz to najpierw w Opcjach Folderów ustaw, żeby system wyświetlał ukryte pliki i foldery.
2) Znajdź linię: r_fullscreen on i zmień ją na r_fullscreen off, a następnie zapisz zmiany.
3) Uruchom grę (wystartuje w oknie) i poustawiaj wszystko tak jak chcesz.
4) Jak wszystko poustawiasz wyłącz grę, otwórz ponownie plik user.cfg i ustaw parametr rs_fullscreen na "on". Zapisz zmiany i skopiuj plik do folderu C:\Program Files\Steam\userdata\[numer identyfikujący Twoje konto Steam]\43110\remote.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.05.2011 o 11:07, Solostran napisał:

Uruchom grę w oknie, a potem samodzielnie ustal konfigurację wg. uznania. Wymaga to niestety
trochę zachodu.
1) W folderze C:\Documents and Settings\nazwa_użytkownicy\Dane Aplikacji\Ustawienia Lokalne\4A
Games\Metro 2033 (lub C:\Użytkownicy\nazwa_użytkownika\AppData\Local\4A Games\Metro 2033
dla Windows Vista/7) znajdziesz plik user.cfg - uruchom go w notatniku.
Folder Dane Aplikacji/App Data jest domyślnie niewidoczny, więc jeśli go nie widzisz
to najpierw w Opcjach Folderów ustaw, żeby system wyświetlał ukryte pliki i foldery.
2) Znajdź linię: r_fullscreen on i zmień ją na r_fullscreen off, a następnie zapisz zmiany.
3) Uruchom grę (wystartuje w oknie) i poustawiaj wszystko tak jak chcesz.
4) Jak wszystko poustawiasz wyłącz grę, otwórz ponownie plik user.cfg i ustaw parametr
rs_fullscreen na "on". Zapisz zmiany i skopiuj plik do folderu C:\Program Files\Steam\userdata\[numer
identyfikujący Twoje konto Steam]\43110\remote.


Niestety próbowałem tej metody i nie działa. Po przestawieniu full screena na off i zapisaniu zmian, a następnie uruchomieniu gry wszystko w pliku user.cfg wraca do domyślnych ustawień, gdy tylko włączam grę. Próbowałem już prawie wszystkiego w tym zmiany rozdzielczości w pliku user.cfg na 1024x768 i 640x480, jednak nadal to samo. Nie wiem dlaczego, ale user.cfg zawsze wraca do poprzednich ustawień. Myślę, że jedynym rozwiązaniem będzie zakup nowego monitora, który obsługuje co najmniej 1650x1050.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A zmieniałeś też ustawienia w folderze \Steam\userdata\[numer identyfikujący Twoje konto Steam]\43110\remote? Jeśli nie, a gra utworzyła plik konfiguracyjny i Steam zsynchronizował ustawienia, to ustawienia zsynchronizowane będą nadpisywać wprowadzone przez Ciebie zmiany w user.cfg w folderze \AppData...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.05.2011 o 15:26, Solostran napisał:

A zmieniałeś też ustawienia w folderze \Steam\userdata\[numer identyfikujący Twoje konto
Steam]\43110\remote? Jeśli nie, a gra utworzyła plik konfiguracyjny i Steam zsynchronizował
ustawienia, to ustawienia zsynchronizowane będą nadpisywać wprowadzone przez Ciebie zmiany
w user.cfg w folderze \AppData...


Tego nie robiłem. Sprawdzę to za kilka dni, bo teraz mam odinstalowane Metro. Czyli mówisz, że w tym folderze będzie plik podobny do user.cfg, w którym muszę zmienić rozdzielczość ekranu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.05.2011 o 15:26, Solostran napisał:

A zmieniałeś też ustawienia w folderze \Steam\userdata\[numer identyfikujący Twoje konto
Steam]\43110\remote? Jeśli nie, a gra utworzyła plik konfiguracyjny i Steam zsynchronizował
ustawienia, to ustawienia zsynchronizowane będą nadpisywać wprowadzone przez Ciebie zmiany
w user.cfg w folderze \AppData...


Ok, jednak zainstalowałem grę teraz i po zmianie podanych przez Ciebie ustawień wreszcie wszystko działa. Nie wiem jak Ci dziękować :P Wielkie dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować