Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kolejny atak hakerów na SONY. Skradziono 12,700 numerów kart kredytowych

85 postów w tym temacie

No tak bo opieprzać kogoś, na podstawie tylko i wyłącznie swoich domysłów i chęci postawienia na swoim nie jest wcale dziecinne.

Przykro mi, że następuje znacząca różnica w odbioru mych słów, to co powiedziałem nie traktuję jako obelgi, traktuję to jako fakt, który nie podlega żadnej dyskusji. Zaliczasz się do grona osób, które nie chcą lub nie potrafią przeczytać tekstu ze zrozumieniem, czemu dowód dałeś w swej pierwszej wypowiedzi, dlatego słusznym jest nazwanie ciebie analfabetom wtórnym. Idąc dalej tym tropem, badania wskazują zależność między wskaźnikiem IQ a zdolnością rozumienia tekstu, co daje mi podstawę twierdzić, że jesteś osobą, której współczynnik jest niski. Stąd już tylko jeden krok od nazwania ciebie idiotą, który w świetle nauki, nie jest określeniem nacechowanym pejoratywnie. Choć należy przyznać, iż nawet ja nie kwalifikuję ciebie jako osobę z wskaźnikiem 40 IQ choć w mym skromnym zdaniu mieścisz się w widełkach 75-95

Na drugiej szali, mamy osobę jakże dziecinną, lubującą się w wytykaniu ludziom ich błędów, która w przeciwieństwie do osoby numero uno, sprostała trudowi przeczytaniu wiadomości po czym wyszukaniu źródła. Moje zdolności rozumienia z samego faktu umiejętności porównania dwóch tekstów można uznać za przeciętne lub powyżej przeciętnej. Tak jako jeden z nielicznych zauważyłem fakt, iż liczba która podana jest w nagłówku wskazuje liczbę tylko użytkowników z Ameryki,a nie uwzględniono drugich tylu z Europy. Oraz jako jedyny póki co zdaje się że zauważyłem, że karty które zostały skradzione, zapewne są teraz częścią składową kubka do kawy. Przyczyną tego jest fakt, iż wykradziono dane które są już nieaktualne.

Oczywiście, nie mam nic przeciwko byś tupał nóżką i nazywał mnie dzieckiem.

Konkludując tak jesteś idiotą nie potrafiącym czytać ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i to jest dowód na to, że to nie żaden GeoHot, Anonymous itd. To była grupa crackerska, której zależało na kartach i danych klientów, a nie na wyłączeniu i okradzeniu PSN. To jakaś zorganizowana grupa przestępcza moim zdaniem. Po prostu wykorzystali sytuację, żeby podpiąć to pod Anonymous itd. Ale atak mięli zaplanowany na pewno już dawno. Nie sądzę, żeby zrobili tako ogromny atak w jakiś tydzień, może dwa. Chyba, że są na prawdę nieźli i mają ogromną liczbę crackerów. Wtedy może udałoby się im zrobić atak za jednym razem na kilka serwisów.

A Sony ma na prawdę problemy. Nie wiem dokładnie co to jest to station.com, bo w minigierki nie gram, ale zakładam, że to usługa oddzielna od PSN, więc jeśli tak jest to Sony ma naprawdę dobrą sieć serów szwajcarskich. W tej sytuacji współczuję Sony. Ale nowe zabezpieczenia na pewno będą dużo bardziej bezpieczne, bo myślę, że ten atak zmobilizował ich do opracowania na prawdę dobrych zabezpieczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 11:53, arborek napisał:

Tak. Już wpadli na genialny pomysł :D 30 dni darmowego PSN Plus dla wszystkich :D rewolucja
nadchodzi :D


30 dni darmowego PSN Plus to rekompensata za ostatnie problemy, a nie odbudowywanie pozycji na rynku i odzyskiwanie zaufania graczy. To im zajmie zdecydowanie dłużej i będzie wymagało zdecydowanie powzięcia większych środków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiemy- zobaczymy statystyki sprzedazy, bedziemy dyskutowac. Obok "pamietliwych bydlat" jest jeszcze cala masa tych, ktorym to zwisa kalafiorem- nie wypowiadal bym sie za ogol. Podejzewam tez (z naciskiem na "podejzewam"), ze jak gracze zobacza specyfikacje techniczna ps4 i uswiadomia sobie jakie to zapewnia mozliwosci to zapomna nawet o nakarmieniu rybek w akwarium ;) Podobnie moze byc z Wiedzminem- hie kazdy analityk rynkowy jest wzietym socjo/psychologiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się za ogół nie wypowiadam, ot spekuluję sobie [głównie na podstawie podobnych przykładów na świecie u innych firm, które tez swego czasu dawały ciała i odbudowywały swoja pozycję rynkową długie lata]

Hmmm czy ja wiem, czy jest się czym potencjalnie "jarać" w kwestii ps4 czy jak to nazwać.. hmm x720 :) ?
Obecne PCty technologicznie stoją na poziomie konsol dwóch generacji w przód, hipotetycznie porównując, w najprostszy z możliwych sposobów :

Taki X360 i PS3 stoją poziomem grafiki i osiągów w grach na etapie PCta typu Procesor Quad, GTX 260/Radeon 4870, 4 GB Ram, patrząc na wszystkie konsolowe porty, taka konfiguracja pcta ciągnie je w dużo wyższych ustawieniach graficznych niż konsola jest zdolna zaoferować, w pełnej wydajności 60 klatek na sekundę. Można więc założyć, że taki PC technologicznie odpowiada i już nawet przebija to co oferują konsolę.

W kwestii wizualnej jak również i w kwestii szybkości odczytu i zapisu danych, patrząc na najnowsze technologie czyli procesory i7, układy gpu z serii gtxów 580 i radeonów 6790 oraz pamięci ram ddr3 i dysków ssd, można śmiało założyć, że to co najmniej 2 technologię konsol w przód w kwestii technicznej.
A do ewentualnej premiery kolejnego ps4 czy xa doczkeać się możemy jeszcze bardziej zaawansowanych podzespołów.

Suma summarum - cudów niewidów przy PS4 bym się tak bardzo nie spodziewał =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 12:07, Archacus napisał:

aaaaaa ratunku, takich imbecyli i analfabetów (wtórnych) jest więcej?


To, ze ktos czegos nie doczytal wcale nie oznacza, ze jest imbecylem i nie jest to powod, zeby obrazac innych uzytkownikow. Ostrzezenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kpina. Cieszę się że jednak nie zdecydowałem się na zakup PS3 :) Niezależnie jednak co crakcerzy zrobią Sony nie upadnie- to przecież wiekla korporacja która ogromne zyski czerpie ze sprzedaży sprzętów audio/video, telefonów komórkowych itp. )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całą krzywda dla grający w DC Online jest fakt, że nie mogą teraz odpalić tytułu, bo SOE wyłączyło wszystkie serwery gier. Owszem, wykradziono 12.700 numerów kart, ale były to dane z jakiejś starej bazy sprzed 4 lat, z 2007. W oświadczeniu na station.com pisze, że główna baza danych kart kredytowych SOE nie została zaatakowana.

Sony ma zdecydowanie czarne dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście zawsze korzystałem z kart-zdrapek ;)
Niech tylko odpalą PSN, to zaraz zmieniam hasło i dane adresowe - na nieprawdziwe, co jest niezgodne z licencją, paranoja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Microsoft dziękuje za złamanie swojej konsoli a nie podnosi rękę na tego kto to zrobił.
Gdyby nie szybkie złamanie X360 to byli by w d**ie a nie przez SONY.
A Sony teraz będzie dostaje po dupie za Geohot''a i będzie dostawało puki nie spuści głowy i nie przeprosi - przynajmniej tak mi się to widzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 11:24, Pietro87 napisał:

Z wrednym uśmiechem mogę tylko rzec "a nie mówiłem" =) [głównie tym gramowiczom co mi
wpierali, że to się przecież już nie powtórzy na 150%]


Atak nastąpił między 16 a 17 kwietnia. Czytaj newsa.

@Smileyer:

Dnia 03.05.2011 o 11:24, Pietro87 napisał:

Skończy się jak Sony totalnie poleci , już w tej chwili jest pewne, że będzie ubogie o przynajmniej 1/3 graczy.


I dobrze. Pozostaną tylko godni. Całą reszta zaleje Xbox Live i Steam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w jakim celu zmieniać dane adresowe ?
Już pomijając fakt, że jeśli twoje zostały wykradzione, to i tak je mają potencjalni hakerzy, to naprawdę wierzysz, że ktoś przemierzy pół świata i zakosi ci rower z piwnicy :) ?
tudzież wyśle ci pocztą spam-bombę :) [traktuj to wszystko z dużym przymrużeniem oka]

Takie dane są potencjalnie bezużyteczne, o ile nie ma tam numeru i serii dowodu, numeru pesel, nipu itp itd [gdyby to ci poginęło, ktoś dobrze ogarnięty, mający odpowiednie kontakty tudzież kasę na odpowiednią adekwatną łapówkę tu i tam, mógł by na ciebie pozakładać fikcyjne spółki, firmy, nabrać kredytów... a tak - możesz to olać na zdrowy rozum twój adres korespondencyjny podajesz zapewne i tak na prawo i lewo od czasu do czasu, nawet na głupich aukcjach, nikt do ciebie nie zjedzie skroić mieszkania spokojna głowa]


Aczkolwiek zgadzam się, masa ludzi zrobi taki ruch, co zakrawa na paranoję bo faktycznie koliduje z licencją [tak samo jak do niedawna rejestracje na Livie, na UK lub USA z wiadomych przyczyn]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ciached
No w sumie racja :)

Dnia 03.05.2011 o 13:17, Pietro87 napisał:

Aczkolwiek zgadzam się, masa ludzi zrobi taki ruch, co zakrawa na paranoję bo faktycznie
koliduje z licencją [tak samo jak do niedawna rejestracje na Livie, na UK lub USA z wiadomych
przyczyn]

Co do XBL - ja dostałem BANA za podanie fikcyjnych danych, kiedy jeszcze nie było Live w Polsce. Oczywiście dowiedziałem się o nim dopiero, gdy wysłałem M$ konsolę z RROD-em do naprawy w ramach gwarancji...

Co do samej oferty Sony - DC Universe mi odpowiada, bo chciałbym sobie pograć, a nie mam zamiaru płacić co miesiąc abonamentu ;P
PS+ - jeżeli do wykorzystania tylko w maju, to słabo, bo nic dla siebie nie widzę.

Ogólnie bardziej martwi mnie reputacja Sony. Na pewno masa ludzi odejdzie od firmy, a przejdzie na X360. Na którego już kiedyś był atak, ale teraz jakoś wszyscy o tym zapomnieli.
Ja przy Sony zostanę. Dlaczego? Dlatego, że:
1) Atak był w miarę szybko zażegnany
2) I tak Sony ma lepsze zabezpieczenia od X360
3) Sony dba o klienta (pomijając kontakt z nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaufanie moze zmalec, czego nastepstwem moze byc spadek zainteresowania. Ale ow drugi czynnik posrednio zalezy od ilosci dostepnych alternatyw. W swiecie konsol alternatyw zbyt wiele nie ma, a Sony oferuje (no, nie w tym momencie ;)) darmowe multi i wysokiej klasy tytuly na wylacznosc, ktorych regularnie przybywa i ktore sa coraz lepsze. No i hype jaki napedza sie przy okazji kolejnych premier, ktory sprawia ze zniecierpliwienie i podniecenie wypiera zdrowy rozsadek ;) Mysle, ze to wszystko sprawi, ze posiadacze ps3 beda mogli zapomniec o incydencie, a rany drapac beda w wiekszej mierze antyfani. A co do ps4 to temat z innej bajki (i nie w tym miejscu), konsola to nie pc, rzadzi sie swoimi prawami;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież to żałosne i niezły wstyd. Jestem pewny, że Sony tak dostanie w dupsko od klientów za to że nie potrafią nawet zabezpieczyć ich danych osobowych że będzie zmuszony obniżyć koszta. Nie pozostanie to bez echa. To nie jest już zabawne bo chodzi tutaj o bezpieczeństwo pieniędzy użytkowników. Teraz taką rekompensatę jaką daje SONY można sobie pod tyłek włożyć bo jest nic nie warte jeśli haker ma dostęp do mojego konta. Powinni wyłączyć wszystkie sieciowe usługi na miesiąc i niech dobrze sprawdzą czy czasami zabezpieczenia są dobre i czy nie została złamany w czymś innym. Przykre, taki gigant a leży na całej linii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.05.2011 o 13:30, kodi24 napisał:

A co do ps4 to temat z innej bajki (i nie w tym miejscu), konsola to nie pc, rzadzi sie
swoimi prawami;


Co nie zmienia faktu, że rewolucyjnych wodotrysków nie ujrzymy [nie w takim stopniu w jakim PSXa biło PS2 a samo PS2 pobite zostało przez PS3, pamiętam zakup PS2 w dniu premiery w Polsce i zakup jednego z launch titles - The Bouncer, który do dziś jest w sumie jednym z najładniejszych tytułów na czarnule, szok jakościowy był ogromny, późniejsze DMC i FFX tylko go poszerzały, w momencie premiery PS3 z kolei i iksa 360 skok jakości tez był bardzo duży, ale teraz... nie wróże już takiej rewolucji, nie po tak długim zastoju, konsola może i się rządzi swoimi prawami, ale na jej konstrukcję ma znaczny wpływ postęp technologiczny PCtów, jedno nie rozwinie się znacznie bez drugiego =)]


A z tymi ekskluzywnymi pozycjami, czy ja wiem, no bo ile w tym jest mocy tak naprawdę...
Większość naprawdę wielkich gier pojawia się multiplatformowo - RDR, LA Noire, Batman - jako przykład.
No ok PS3 ma kilka perełek, dostanie FF Versus 13, który jest jedynym tytułem jakiego mi zabraknie na ewentualnym x-klocku,od biedy jeszcze Heavy Rain i God of War, nie mniej bez przesady, każda konsola ma jakieś perełki, nie uważam, żeby dziecko MS było aż tak bardzo ubogie w tej materii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze Sony nie upadnie z powodu PS3 niezależnie jak się ułoży - zapominacie o telewizorach, odtwarzaczach itd.
Po drugie te słowa z utratą 1/3 klientów są mocno przesadzone tak jak stwierdzenie w pewnym radiu dzisiaj, że skradziono dane 84 milionów (!!!) użytkowników (sprzedano około 50 milionów konsol a sam wątpię, że na każdym dodatkowym koncie PSN podane były prawdziwe dane) - jak ktoś ma PS3 to raczej po takim ataku nie spali tej konsoli lub wyrzuci za okno w obawie o swoją kartę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ps4 nie ma co sie rozpisywac, bo to na chwile obecna jedna wielka niewiadoma. Nie mam krysztalowej kuli i nie mam pojecia czy bedzie 2 czy 20 razy mocniejsza od ps3 i co fakt, ze ps3 jest juz dlugo na rynku ma wspolnego z tym jakie bedzie ps4 za dwa, trzy albo cztery lata? Bo nie rozumiem. No i jesli mowimy o ps3 to tylko gpu jest pecetowy (ale tez na sztywno polaczony z cpu), cala reszta jest dosc specyficzna ;) Koniec off-topu. A jak nie wiesz ile naprawde warte sa ex''y na ps3 to nie dowiesz sie, dopoki nie kupisz ps3 ;) Dla mnie osobiscie wylacznosciowki jakosciowo bija na leb multiplatformowki, a mam tego troche. Ale to tylko moj gust, potencjalny nabywca konsoli bedzie sie sugerowal opiniami innych, ew. pogra u kolegi i albo sie przekona albo nie- mnie to wisi, bo jestem zadowolony z tego co wydaje SCEE i dlatego incydent z PSN nie zmienia mojego nastawienia do Sony;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh Sony się coraz bardziej pogrążą...
Tak, doskonale wiem o tym że hackerzy jeśli chcą to mogą się dostać niemal wszędzie ale z drugiej strony jak bardzo do chrzany zabezpieczenia musi mieć Sony że jest od nich tak prosto dane wykraść?:/
Mam tylko nadzieję że Sony chociaż trochę dzięki temu wyleczy się ze swojej arogancji i bezkresnej głupoty i zacznie w końcu zabezpieczać się i co ważniejsze NAS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A skad wiesz, ze to bylo proste- maczales w tym palce? ;) I co rozumiesz przez beskresna glupote i arogancje Sony, bo to mnie zaintrygowalo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować