Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Czy Risen 3 zmieni nazwę na Gothic 5?

115 postów w tym temacie

Może jeszcze nazwy bohaterów w Risen 3 pozmieniają na te z Gothica? LOL! Przecież to dwie zupełnie inne przygody, inne nazwy bohaterów, nie widzę takiego powiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał pograć w Gothica, w których grało by się Bezimiennym z serii od 1 do 3, ale w czasach jak był skazańcem, albo jeszcze wcześniej :D. Risen niech pozostanie Risenem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2011 o 22:58, KannX napisał:

> dlaczego trafił do więzienia? [...] Xardas i Bezi
> wyruszają w niezbadane krainy...

Dobrze prawisz i z prequelem i z trzecią częścią. Też tak bym to widział. Pozdrawiam.


Może i prawię dobrze, ale kolego KannX. Płonne te nasze nadzieje, bo:
po pierwsze taniej wyjdzie napisać scenariusz do kolejnej części serialu,
po drugie, toż bezimienny imienia zyskać nie może...

No chyba że będę mile zaskoczony, ale na to się raczej nie zanosi,
kiedy już bełkoczą o połączeniu dwóch różnych marek...

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było gdyby w gothicu 5 było można popłynąć statkiem do khorinis no i gdyby ludzie odkryli nowy egzotyczny kontynent coś takiego jak dżungla amazońska i jakby bezi mógł pośadać nieruchomość i oczywiście jak w innych grach rpg można by przemieszczć sie na wierzchowcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic inna bajka, Risen inna. Nie da się zmienić Risena na Gothica. Może jakieś tam podobieństwo gra ma, ale już wolałbym trylogię (prawdopodobnie) dobrej gry, a nie ciągnąć jeszcze Gothica. Nie chcę znowu jakiegoś gó*** jak Arcania. Dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piranie mam dla was podpowiedź skoro bezi został królem Rhobarem III to np. opęta ko zły duch przez co zrobi się okrutnym i bezwzględnym królem którego ludność myrtany obali z tronu i wtrąci do koloni górniczej na wyspie khorinis gre można zacząć od ucieczki z koloni póżniej zrobieniu kilku questów na wyspie póżniej bezimienny może zakraść się na statek handlowy płynący na kontynent najlepiej do warantu gdzie assasyni złapią beziego i będą chcieli go sprzedać i wtedy diego by go wykupił i dalej rozpoczeła by się nowa przygoda bezimiennego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że skokiem na kasę był zdecydowanie Gothic 4. Wszystko układało się w porządku, gdy prawa do marki miała Pirahnia Bytes. Risen to odpowiedź na Gothica 4, przewyższająca go czterokrotnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Gothic to Gothic a Risen to Risen,nie łączyłbym tych dwóch gier,dwóch światów - Gothic z bronią palną byłby / moim zdaniem / strzałem w stopę.
Pierwszy Risen nie specjalnie mi podszedł ale zamierzam dać mu drugą szansę,myślę że jeżeli dwójka odniesie sukces to powrotu do serii Gothic nie będzie,lub doczekamy się jej w bardzo odległej przyszłości.

Osobiście nie miałbym nic przeciwko kontynuacji Arcanii / choć bez podtytułu Gothic / bo gra bardzo mi się podobała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic to seria która lata świetności ma już za sobą. Zarówno trzecia jak i czwarta cześć zostały okrzyknięte jednymi z większych niewypałów w historii gier tego gatunku.

Pierwszy Risen potrafił przypomnieć to jak wyglądały poprzednie części serii. Z tego co wiadomo na temat drugiej części można wywnioskować, że seria zmierza w inną stronę. I bardzo dobrze. Pirackie cRPG to coś czego brakuje, a panowie chyba o tym wiedzą ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2011 o 20:29, Gumisiek2 napisał:

Na Gothic 5? Przecież nie było jeszcze czwórki. Chyba nie macie zamiaru mi wmówić, że
ten crap zwany Arcanią będzie traktowany jako część serii?


Niestety jest, mi też się trudno z tym pogodzić ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc jeśli Piranie chcą wrócić do Gothica to powinni zrobić "czwartą część" od nowa pomijając ZB i Arcanię. Jeśli chcą kontynuować "aktualną historię" to ja już wolę Risena. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>tak, do diabła, wygląda gra, której nikt nie zmuszał do wydania przed ukończeniem".
Bo trzeci i czwarty rozdział to wcale nie była nudna sieczka i zero zadań pobocznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według, mnie gothic to porażka od 3 części. Bylem wielkim fanem do 2 nk, jednakże gdy zagrałem w g3... To mi się żygac chciało. Więc, powiem tak chociaż trudno jest mi to powiedzieć.... Niech piranha już nie rozwija gothic''a, a zostanie przy swoim nowym dziele Risen, które jak każdy wie cieszy się sławą wśród graczy :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piranha bytes zdecydowanie robi lepsza robote od Jowooda. Dla mnie prawdziwy gothic to byly 2 pierwsze czesci + dodatek Noc kruka. Gothic 3 i Arcania to KICHA. Chcialbym zeby klimaty z G1 i G2 wróciły w kolejnych odslonach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To by było ciekawe gdyby w jakiś fajny sposób połączyli obie marki. Kto wie? Może w Risenie 3 fabuła połączy się z wydarzeniami z Gothica? Było by ekstra.

Co do samej serii to bardzo dobrze, że Arcania okazała się niewypałem. Pazerny JoWooD chciał wydać grę natychmiast, liczyła się tylko szybka kasa, a nie dobry, skończony produkt. Przejechali się na tym, a Piranie i tak sobie poradziły. Gry Spellboundu nigdy nie uznam za następcę G3 bo z serią oprócz licencji nie miała nic wspólnego. Ot taki pseudo rpg dla niedzielnych graczy, którzy lubią gdy gra prowadzi ich za rączkę żeby czasem nie stała im się krzywda.
To co jest w Gothicu piękne to ogromny, swobodny do zwiedzania świat, nie ograniczony żadnymi niewidzialnymi ścianami (gdy powędrujemy w złe miejsce w złym czasie to po prostu dostaniemy w łeb od kogoś zbyt silnego na naszym poziomie), pełen ukrytych smaczków, świetna fabuła, piękna muzyka i przede wszystkim klimat. W Arcanii nie znalazłem żadnej z powyższych cech. Grafika to nie wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja z chęcią zagrałbym w Arcanię gra, bez dopisku Gothic 5 - jak dla mnie, Arcania to najlepsza gra w tym uniwersum ( nie ujmujac niczego Gothicowi ), piszecie o otwartym swiecie, ale kolejne odsłony TES pokazują, że otwarty świat = nuuuuda, woke jednak takie gry, jak Wiedźmin, Wiedźmin 2 czy Arcania właśnie - choć na Risena 2, czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otwarty świat to nie nuda, to po prostu możliwości z których jak widać nie umiesz korzystać lub brakuje ci chęci aby obrać sobie jakiś cel ponad te stworzenie 5 mikstur czy zabicie iluś wilków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować