Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sekrety Edycji Kolekcjonerskiej Wiedźmina 2 - Temerski Oren

53 postów w tym temacie

Szczegóły na monecie po prostu świetne. Ciekawi mnie jakość stopu użytego do jej wybicia. Szkoda, że nie ma nic na ten temat. Warto dodać, że chodzi o korony novigradzkie - walutę Wolnego Miasta Novigrad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, jest piękna. Sam mam coś w en deseń, moneta promocyjna z Super Mario Galaxy w pudełku imitującym opakowanie gry. No, tylko nie z takimi pięknymi detalami jak Oren, ale też cieszy.

Widać że podkręcacie wszystko co się da o Wiedźminie. I dobrze!

20110506150053

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Elegancko wygląda. A jak z wagą? Ciężka jest ta moneta jak się weźmie do ręki? Coś jak 5 złotych wagowo czy cięższa? No i jakiej średnicy ten oren? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2011 o 15:12, Damianuss1 napisał:

Będzie czym wózki w biedronce wyciągać.

Lol, dokładnie to samo pomyślałem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Damn teraz się opamiętałem, że już kasę trzeba wpłącić xD. W poniedziałek szybciutko do PKO muszę lecieć. A moneta całkiem całkiem, nie wygląda na czekoladę w sreberku ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eee zwyczajny odlew, myślałem, że będzie jakieś przyzwoite tłoczenie.
Choć przyznając honor producentom jakość wykonania i dbałość o szczegóły lepsza niż w niejednej realnej monecie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego kruszcu jest wykonany ten Oren? Zgodnie z danymi z sagi czy może jakaś podóbka?

Ps.
Wstyd że nie wybijany ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sama "otoczka" historii związana z orenem ok. Tyle, że z tego newsa nie dowiedziałem się praktycznie nic. A raczej, nie dowiedziałem się podstawowej rzeczy: Z jakiego jest zrobiona materiału? Bo równie dobrze może być z tandetnego cynku, czy nawet plastiku, a wtedy ilość detali i tak jej nie wyratuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2011 o 15:52, Modsog napisał:

eee zwyczajny odlew, myślałem, że będzie jakieś przyzwoite tłoczenie.


A zapłaciłbyś kilkadziesiąt zł więcej za bitą monetę?

Tradycyjnie nie mogło zabraknąć zrzędzenia i marudzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, za tydzień będziecie mogli: zmierzyć, zważyć, rozciąć, spróbować wsadzić do wózka tą monetą, nie narzekajcie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2011 o 16:15, 1096 napisał:

Ludzie, za tydzień będziecie mogli: zmierzyć, zważyć, rozciąć, spróbować wsadzić do wózka
tą monetą, nie narzekajcie :/


Za tydzień to moje 230 zł już nie będzie moje, i na sprawdzanie elementów EK będzie "nieco" za późno...

Vojtas:

No nie przesadzaj, toż nawet pamiątkowe, wybijane na bieżąco monety kosztują z 10-15 zł. Biorąc pod uwagę ilości hurtowe byłoby to znacznie mniej.

Inna sprawa, że mnie to odlewanie nie przeszkadza. Ważne, by materiał był dobry, solidny i cięzki, bo co z tego, że oren piękny, gdyby był wykonany z plastiku czy np aluminium?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fajnie ze jest, ale i tak zapomne o niej gdy tylko gre zainstaluje ;) a zgubie po kolejnych 5 minutach :P

co do samej treści newsa to maksymalne lanie wody, zero konkretnych informacji o samej monecie: stop ? waga ? wymiary ? skoro to juz kolekcjonerski element to wartoby sie do jego opisu chyba przylozyc prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, moneta wykonana jest ze stopu mosiądzu i waży ponad 10 gram (nie mylić z gram.pl ;). Matrycę, która służyła do odlewu orena stworzono ręcznie, więc jest to takie małe dzieło sztuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować