Zaloguj się, aby obserwować  
Lurrcio

Amiga - twoja prawdziwa "przyjaciółka" - temat ogólny

146 postów w tym temacie

Pamiętacie ten sprzęt? Jaką mieliście przyjaciółkę? Czy ją nadal macie? Nie? NA STOS! :D

Te gry, ten feeling, czegoś takiego się nie zapomina. Te peryferia, te joy''e (najlepsze na świecie!), ten ciężki zasilacz...

Wasza gra number one?


Moją ulubioną grą na A600 (taką mam) jest... (fanfary!) Lotus Turbo Challenge 2! Motyw przewodni do dziś mnie rozwala i do dziś słucham jego remixów w SLAYradio.org i www.remix64.de. Teraz Wy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc amig to ja mam jeszcze kilka obecnie:-)

Kolejno:
A600 / KS3.1 (40.063) / 030/40MHz / 32MB Fast / 1 MB Chip / HDD 210MB
A1200 / KS 3.1 (40.067) / PPC 603e/210MHz / 96MB Fast / BVPPC / HDD 1.2GB / OS4PPC

Z gier to najmilej wspominam SuperFroga, Syndicate, AnotherWorld, seria Monkey Island i masę masę innych:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2006 o 10:27, MandiATO napisał:

Kolejno:
A600 / KS3.1 (40.063) / 030/40MHz / 32MB Fast / 1 MB Chip / HDD 210MB

Łaaa... Nieźle sprzęcik dopasiony. Ja też mam KS3.1, ale już bez dobrodziejstw typu HDD. :(

Another World? Super gra. Wiecie co dziś przeczytałem na gry.wp.pl? Zobaczcie tu: http://www.anotherworld.fr/anotherworld_uk/index.htm
Remake Another Worlda! Już sciągam demko... BTW na Amidze intro do dzisiaj robi na mnie wrażenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem "gołą" A1200 :) Uwielbałem grać w przygodówki (Monkey Island), no i SuperFrog i do dziś gram w Ambermoona na emulowanej Amidze gdyż tej gry nie wydano na PC, a szkoda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem A500 - plus rozszerzenie pamięci chyba 2mb fast i 1mb chip (mogę się mylić bo dawno to było - nie pamiętam). Z gier to przede wszystkim Sensible Soccer (liga z 5 kumplami), Cannon Fodder, Eye of The Beholder2, Wings, Mortal Kombat 1 i 2, The Manager, Super Frog (chyba najlepsza paltformówka na Amigę, niesamowicie wciągała).

Teraz żałuję że swego czasu sprzedałem, w Sensibla to moi kumple naewt dziś mieliby ochotę popykać. Te bramki strzelane zaraz z za połowy boiska ehh :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2006 o 11:30, Chaszu napisał:

Teraz żałuję że swego czasu sprzedałem, w Sensibla to moi kumple naewt dziś mieliby ochotę
popykać. Te bramki strzelane zaraz z za połowy boiska ehh :)

Mój wujo od 15 lat nawala w Sensibla i do tej pory sie ślini machając dżojem (bez skojarzeń). ;) Liga w Sensi to jest to! Wspólne wyzwiska, popychanie się, łamanie joyów... Takich rzeczy się nie zapomina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje perełka to Amiga 500 z rozszerzeniem do 1 MB :) (to było dopiero coś ! :P) . Pamiętam, że jak jeszcze grałem w Lotusa bez dodatkowej pamięci, to przy przejeżdżaniu przez Checkpoint speaker nic nie mówił, a jak już zamontowałem dodatkową kość to już słyszało się magiczne "CHECKPOINT" ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

łamanie joyów...

My chyba 4 rozwaliliśmy - w tym dwa jednego kumpla, że w pewnym momencie nie miał ani jednego - takie czerwono - czarne QuickShoty chyba, nie były przygotowane kondycyjnie ;)

Ja miałem też QuickShota ale takiego "pancernego", nie wiem czy kojarzysz z przezroczystą obudową. Nie do zdarcia ale wymagał trochę siły do użytkowania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2006 o 11:25, lurynowicz napisał:

Nie było Ambermoona? Mi się zdaje że był, ale tylko po niemiecku ;)

Oficjalnie po niemiecku to wyszedł na Amigę, a wersja angielska Ambermoona jest nieoficjalną. Firma miała już prawie ukończonego AM na PC ale zbankrutowali :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2006 o 12:02, Chaszu napisał:

Ja miałem też QuickShota ale takiego "pancernego", nie wiem czy kojarzysz z przezroczystą obudową.
Nie do zdarcia ale wymagał trochę siły do użytkowania :)

Ja miałem zwykłego QuickShota, którego szlag trafił po zbyt emocjonującej partii Lotusa. ;) Tych przeźroczystych nie pamiętam za bardzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Leży w piwnicy. A1200 z twardym dyskiem (3''25'''' upchniętym w obudowę). W co grałem ? Superfrog, Sensible Soccer, jakies bijatyki 2D, takie cos z zolnierzami jak w Sensible Soccer (myszą się sterowało), Lemmingi i masę innych.... AAAAAAA ! Zapomniałbym ! No przecież - FRONTIER !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2006 o 13:19, SwenG napisał:

takie cos z zolnierzami jak w Sensible Soccer (myszą się sterowało)

Chodzi Ci o Cannon Fodder, też autorstwa Sensible Software. Nie wiem, czy na PC jest taka równie grywalna strzelanka jak ta. Sam sobie od czasu do czasu włączam A600 by pograć w CF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach....łezka się w oku kręci jak wspominam moją A500....
W co grałem???Sensible Soccer,Dune II,Superfrog...
Zresztą to było coś więcej niż tylko granie.Pamiętam niekończące się spory pomędzy Amigowcamu a PCtowcami,te kawały jednych o drugich w Secret Service i innych gazetkach.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe! "Tamte czasy nie wrucom", jak to kiedyś napisał "Mały" na łamach PSX Extreme. To było coś pięknego. Pomimo że mam dopiero 18 lat, właśnie mój światopogląd growy wykształcał się na Amidze i na pisemkach typu SS. No i przede wszystkim regularne jechanie na "małe" Atari przez jednych jak i drugich. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować