Zaloguj się, aby obserwować  
Lurrcio

Amiga - twoja prawdziwa "przyjaciółka" - temat ogólny

146 postów w tym temacie

Dnia 22.04.2006 o 15:02, Lumbago napisał:

Zawsze pojawiał mi sie taki kluczyk na monitorze i nie moglem grać. Mozesz mi powiedzieć jaka
mogła być tego przyczyna??


Płyta z grą źle nagrana, uszkodzona, albo w złym formacie. Też miałem problemy z wieloma płytkami. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko że to nie to samo co na "przyjaciółce". Tak samo Wormsy na PC a na Amidze to zupełnie inna para kaloszy (wolę Amigowe;)). Czemu? Mniejsze robaki i trudniej trafić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ehhh Amiga jak ja żałuje że ją sprzedałem... a z gier to oprócz wymienionych Superfroga, MK i innych to pamiętam jeszcze świetną platformówke Scrappy Doo z wiadomo kim w roli głównej(z czego najbardziej podobała mi sie ta muzyczka w tle- robiła taki niezapomniany klimat- strasznie chciałbym ją znów usłyszec ale nigdzie nie moge znaleść:), Lwa Braiana (jakos tak sie to pisze), Jaguara i oczywiście Street Fightera II, był jeszcze MotorHead i Fighting Spirit oraz wiele innych których nie pamietam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2006 o 15:44, Dard napisał:

Lwa Braiana (jakos tak sie to pisze),

Muzyczka z Brian The Lion jest super. ;) Znalazłem ją tu: http://www.amigaremix.com/getfile.php?file=10240

Niestety, melodyjki ze Scooby Doo nie znalazłem.

Jak widać każdy twierdzi - i słusznie - że AMIGA RULEZ! Widzę, że wszyscy nawalali w Super Froga. Aż dziw że ja w to nie grałem :( Chyba trza ściągnąć roma z neta. Oczywiście po 24h rom do wywalenia (info, żeby nie było że propaguję piractwo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2006 o 18:00, lurynowicz napisał:

Widzę, że wszyscy nawalali w Super Froga. Aż dziw że ja w to nie grałem :( Chyba trza ściągnąć roma z neta.
Oczywiście po 24h rom do wywalenia (info, żeby nie było że propaguję piractwo).


SuperFrog to abadonware... Do ściągnięcia legalnie z www.back2roots.org w postaci plików bezpośrednio pod emulaor (jak i wiele innych starych klasycznych tytułów nie dostępnych już nigdzie). Na tym serwerze wszystkie gry posiadają zgodę właścicieli praw autorskich do ich udostępniania, więc to nie piractwo, a gest dobrej woli twórców, że obecnie można w te stare wspaniałe tytuły jeszcze zagrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.
Nie byłem pewien, czy Super Frog to abandonware. Choć status abandonware nie musi być wcale przyznany za zgodą autora, dlatego niepisane prawo mówi o tym, by romy po 24h kasować z twardziela.

Jakiego emulatora Amigi używacie? Ja WinUAE z kickstartem 1.3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no nie po co tego słuchałem, teraz zamiast zbierać na coś konkretnego to przy pierwszej okazji kupie Amige:D (pamiętam też jak dostałem ją na I Komunię - eh ale była radocha wtedy:) A pamięta ktoś jeszcze platformówke Fire&Ice ? - mogłem ją przechodzić bez końca i nigdy mi sie nie znudziła:) albo Kajko i Kokosz ale w to akurat nie grałem a jedynie posiadałem bo na początku trzeba było podać jakiś kod którego nie miałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2006 o 13:55, Dard napisał:

albo Kajko i Kokosz ale w to akurat nie grałem a jedynie posiadałem bo na początku trzeba było
podać jakiś kod którego nie miałem...

No tak, miałeś pirata. ;) Super melodyjka, co nie? Dla mnie bomba. Rozmawiałem z QDC, człowiekiem który ten numer zaaranżował i powiedziałem mu, że chetnie bym posłuchał nowych kawałków, a on odparł, że w najbliższej przyszłości weźmie na warsztat kawałek z Lost Patrol. Ki-yay!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niezły pomysł, bardzo bym chciał żeby na tym jednym kawałku nie poprzestał bo te motywy miały dla mnie kiedyś znacznie większą wartość niż większość współczesnych :) a skoro już pisze to wspomne jeszcze 2 tytuły: Prehistoryk i Desert Strike - według mnie ta gra do dziś bije niejedną nowość w swoim gatunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2006 o 09:59, lurynowicz napisał:

Pamiętacie ten sprzęt? Jaką mieliście przyjaciółkę? Czy ją nadal macie? Nie? NA STOS!


Jako maniak sprzętu firmy Commodore, szczególnie o nazwie Amiga... posiadam do dziś:
Amiga 500 Plus (2.04) + karta 1MB + cartridge ActionReplay II i III + switch 2.04/1.3
Amiga 1200HD/40 (3.0) + karta Elbox 68882/4MB
Amiga CDTV (1.3) + karta 1MB + switch CDTV/A500
Amiga CD32 (3.1)
+ monitor Commodore 1084S + myszki + joye + dyskietki + książki itp...

Dnia 18.04.2006 o 09:59, lurynowicz napisał:

Wasza gra number one?


The Settlers
oraz seria Eye of the Beholder I - III

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam jak grałem w Marvin Adventure (chyba tak to się nazywało). Bardzo fajna platformówka. A ogólnie lubiałem grać też w RPGi na Amigę i w przygodówki. Teraz jakoś na PC nie lubię przygodówek, a na Amidze grałem w nie aż miło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio tak zatęskniłem za moją Amisią, że pogrywam sobie na moim piecku w kultowego po wsze czasy Cannon Fodder :P Gierka normalnie wymiata ! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2006 o 16:40, kizi napisał:

switch 2.04/1.3

kupny czy własnej roboty? Do dzisiaj mam numer "Bajtka" w którym opisany jest schemat i instrukcja jak zrobić przełącznik kickstartów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2006 o 17:22, lurynowicz napisał:

> switch 2.04/1.3
kupny czy własnej roboty? Do dzisiaj mam numer "Bajtka" w którym opisany jest schemat i instrukcja
jak zrobić przełącznik kickstartów ;)


Własnej roboty - pamiętam jak mi ręce drżały przy wkładaniu tego ustrojstwa do Amigi... ale zadziałało!
Pamiętam, że schemat był w jakimś czasopiśmie - to rzeczywiście był Bajtek.
A kickstart 1.3 kupiłem wysyłkowo (wyjęty z jakiejś uszkodzonej Amigi 500).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa power! Mam pytanie do ludzi znających elektronikę lepiej ode mnie (ja znam słabo;)): przerabiał ktoś kiedyś joypad z klonów NESa tak aby działał na Amidze? Kupiłem kiedyś joya "u Ruskich" z identycznym wejściem jak w Przyjaciółce, lecz działał tylko jeden fire który odpowiadał za... kierunek do dołu. Czy ktoś kombinował coś w tym temacie i czy wystarczy cierpliwość i lutownica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości powiem, że właśnie ukazała się wersja 1.3.1 genialnego emulatora Amigi WinUAE www.winuae.net

Właśnie ją testuję z wieloma, nawet mało znanymi grami i musze powiedzieć, że wszystko śmiga aż miło, a jakość dźwięku jest prawie tak jak w Przyjaciółce podpiętej do TV (bez trzasków)!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2006 o 22:56, Tuddrussel napisał:

tia, A 500 z 1.3 - i niesmiertelne: Syndicate, Gods i wspaniale strategie MegaLoMania i Powermonger

I Warlords. Pierwsza gra, przy której spędziłem 14 godzin bez chwili przerwy niemal.
Ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować