• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Anonim_34301180c9ed0bbf4d29b7b4aba8e398030cfa4f49c89a048cb980bbe39158be

Połączyć dwa routery przez WIFI

Pytanie

Hej,

mam następującą sprawę:
Jest router numer 1 do którego mam podłączony internet i który mi ten internet rozsyła przez WIFI po całym mieszkaniu.
Mam też nowy telewizor w miejscu do którego nie jestem w stanie pociągnąć kabla z routera 1.
Wymyśliłem że jeśli się da, to dokupię drugi router i skonfiguruję go tak aby odbierał internet przez WIFI i kabelkiem przekazywał do telewizora.

Jest to w ogóle możliwe? Router który posiadam to TP-LINK model TL-WR1043ND

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 08.05.2011 o 21:48, Ichvander napisał:

Moze i sie da, ale czy taniej nie byloby po prostu (jesli problemem jest dlugosc kabla)
kupic dluzszy kabel? :>


napisałem przecież że nie mam możliwości pociągnąć kabla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.05.2011 o 13:58, rob006 napisał:

> Jest to w ogóle możliwe? Router który posiadam to TP-LINK model TL-WR1043ND

Jest możliwe. Potrzebny ci router z możliwością pracy w trybie APC, np taki-> http://www.napad.pl/katalog/produkty-392-2929-punkt-dostpowy-tp-link-tl-wa500g-ap-apc-wds-24ghz-5606.htm


hmm...czy dobrze rozumiem że potrzebuję tylko tego jednego urządzenia aby wychwytywało sieć wifi i dalej pozwalało ją na kablu pociągnąć, czy muszę mieć dwa takie? jedno do nadawania a drugie odbioru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.05.2011 o 14:09, Beleth napisał:

hmm...czy dobrze rozumiem że potrzebuję tylko tego jednego urządzenia aby wychwytywało sieć wifi i dalej pozwalało ją na kablu pociągnąć, czy muszę mieć dwa takie?


Wystarczy jedno. Ten router potrafi odbierać sygnał wifi i udostępniać w ten sposób internet po kablu. Jesli masz już router z wifi, który taki sygnał potrafi rozsyłać, to nie musisz kupować drugiego - wystarczy ten co masz do rozsyłania plus ten co podałem do obioru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.05.2011 o 22:18, rob006 napisał:

> hmm...czy dobrze rozumiem że potrzebuję tylko tego jednego urządzenia aby wychwytywało
sieć wifi i dalej pozwalało ją na kablu pociągnąć, czy muszę mieć dwa takie?

Wystarczy jedno. Ten router potrafi odbierać sygnał wifi i udostępniać w ten sposób internet
po kablu. Jesli masz już router z wifi, który taki sygnał potrafi rozsyłać, to nie musisz
kupować drugiego - wystarczy ten co masz do rozsyłania plus ten co podałem do obioru.


dzięki, już kupiłem sobie takie urządzenie, teraz męczę się jak to to skonfigurować... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować