Zaloguj się, aby obserwować  
krzysiek-blitek

Ziny Internetowe

175 postów w tym temacie

A my dalej trzymamy się świetnie. Żeby nie powiedzieć, w szczytowej formie. Tym razem temat numeru jest dość specyficzny, ale mamy nadzieję, że się wam spodoba. Dodaliśmy też kilka ciekawych opcji, jak chociażby możliwość komentowania każdego z artykułów czy usprawniliśmy menu. Mamy nadzieję, że się wam spodoba. Wszelkie komentarze mile widziane.
[center][img] http://www.playback.pl/numer15-16/mini15-16.jpg[/img][/center]

Swoją drogą co z tą reaktywacją, o której była mowa kilka postów wyżej? Miało coś z tego wyjść, a jak na razie dalej jesteśmy sami jak palec. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy numer Playbacku, osiemnasty z kolei, już dostępny w sieci i do pobrania! Temat numeru: PIRACI!!!

Wstępniak
Noc skłania do rozmyślań, otaczająca ciemność pochłania i obejmuje w posiadanie, sprawia, że człowiek przez moment zostaje sam na sam ze swoimi myślami. Pustka. Jedynie bicie serca, szum powietrza zakłócający ciszę. Gdzieś w tym momencie pojawia się wizja, nieco zamglony, a później coraz bardziej wyraźny obraz przyszłości. Wizja świata, w którym gry stają się jedynie komercyjnym narzędziem konsumpcji, towarem przepełnionym blichtrem, pozbawionym duszy i tego czegoś, co pochłania bez reszty…

Czasami jednak zdarzają się wyjątki, pozycje łamiące wszelkie standardy i oklepane wzorce. Na pewno zaliczyć można do nich recenzowany w tym numerze SpellForce 2: Dragon Storm, dodatek do jednego z lepszych erteesów (z niewielką domieszką rpg) ubiegłego roku, dodatek, który przywraca wiarę w to, że gra komputerowa może nie tylko być fragmentem codziennej rozrywki, ale czymś więcej, dziełem sztuki, fabularnym majstersztykiem pozwalającym na chwilę oderwać się od tego świata. Władca Smoków oferuje nam to, o czym wielu producentów zapomina: dojrzałość fabularną, klimat i dialogi skierowane do nieco węższego segmentu odbiorców, odczucia obcowania z czymś naturalnym, a jednocześnie innym. Co prawda, nie jest to dzieło na miarę Planescape Tormentu (tej gry chyba nic nie przebije) czy też genialnego Dreamfalla, lecz jednocześnie tytuł ten posiada o wiele bardziej erpegową duszę, niż tak (prze)reklamowane pozycje jak Oblivion, gdzie pod kątem dialogów momentami nie pozostaje nic innego, jak siąść i zapłakać…

Smoki i ich shaikański Władca to nie jedyny rarytas niniejszego numeru. Sam and Max wreszcie nabrał pełnego kształtu. Do kin zawitał Spider-Man Trzeci, miejmy nadzieję, że ostatni, prowadząc do ostrego podziału opinii co do ostatecznej oceny. W każdym razie "oszczędziliśmy" lipę, choć było blisko... Johnny Depp i pewien niezarośnięty blond elf po raz kolejny stawają w szranki z niebezpieczeństwami mórz, oceanów i kobiecych hmmm, piersi, tudzież serc - stąd też tematem numeru Piraci i to nie tylko ci od Sida Meiera czy Billa Gatesa… choć nie da się ukryć, że do dziś pamiętam te chwile spędzane przy Commodore 64 i łupieniu angielskich karawel... Ale to się już nie wróci… Ten klimat, rum i kulawe papugi śpiewające wśród portowych kurtyzan… I pomyśleć, że systemy oferujące do dyspozycji developerów jedynie 64 KILOBAJTY pamięci potrafiły zaoferować graczom tak ogromne pokłady miodności, interakcji i wolności w podejmowaniu działań, i zamierzeń. Kolejnym takim milowym krokiem w historii komputerowej rozgrywki był dopiero FRONTIER, oferujący miliony systemów gwiezdnych do zwiedzenia i setki godzin gry… Co mamy dzisiaj? Pogoń za grafiką i portfelem graczy? Na szczęście nie w każdym przypadku, czego dowodem niniejszy numer.

Nie pozostaje mi więc nic innego jak tylko zaprosić Was do lektury! Pomyślnych wiatrów!


http://www.playback.pl/numer18/start.html

---------------------

zapraszam do lektury, zwłaszcza mojego przeglądu, hehe. ;)

20070602164329

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powstał nowy zin o grach. Zwie się Introzin. Właściwie wszystkiego tam po trochu, muzyki, książek, gier. Jak chcecie poczytać pierwszy numer to wejdźcie tutaj:

www.introzin.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2007 o 17:13, Dodo1345 napisał:

Ja próbuję sie dostać do jakiegoś zinu ale jakoś mi nie wychodzi. Może zna ktoś jakieś ciekawe
ziny w których poszukują chętnych?


Ten co wyżej napisałem. Prowadzą rekrutację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2007 o 17:18, sathorn1 napisał:

> Ja próbuję sie dostać do jakiegoś zinu ale jakoś mi nie wychodzi. Może zna ktoś jakieś
ciekawe
> ziny w których poszukują chętnych?

Ten co wyżej napisałem. Prowadzą rekrutację.


A maja tam gdzieś napisany gg bo tylko e-mail widziałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2007 o 17:19, Dodo1345 napisał:

> > Ja próbuję sie dostać do jakiegoś zinu ale jakoś mi nie wychodzi. Może zna ktoś
jakieś
> ciekawe
> > ziny w których poszukują chętnych?
>
> Ten co wyżej napisałem. Prowadzą rekrutację.

A maja tam gdzieś napisany gg bo tylko e-mail widziałem?

Hoob: 2510583, nserdon: 4076693 => numery gg do naczelnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się najbardziej podoba Playback, fajne recenzje, dużo jest o filmach i literaturze. Ogólnie czytanie tego, sprawia ogromną przyjemność. :) Jest coś może lepszego od Playbacka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A zna ktoś AMIGAZIN? Nikt? Wiedziałem.... W sumie to dopiero od niedawna go tworzymy więc jeszcze wszystko może się zmienić...

BTW zapraszam do czytania i skomentowania na forum

AMIGAZIN ONLINE - www.amigazin.lua.pl
FORUM AMIGAZIN - www.forumamigazin.lua.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2007 o 11:53, juke napisał:

Mi się najbardziej podoba Playback, fajne recenzje, dużo jest o filmach i literaturze. Ogólnie
czytanie tego, sprawia ogromną przyjemność. :) Jest coś może lepszego od Playbacka?


Pewnie, że nie ma! :P


***************************************************************************

Ukazał się dwudziesty numer największego polskiego magazynu internetowego!

Tematem przewodnim są filmowe hity lata - zanim zdecydujecie się pójść do kina koniecznie przeczytajcie nasze recenzje! Czy Shrek Trzeci nadal trzyma formę? I czy Quentin Tarantino powraca w wielkim stylu?

Koniecznie pamiętajcie także, by przyjrzeć się naszemu reportażowi z Targów E3. Ta impreza cały czas ma olbrzymi wpływ na rozwój branży gier na całym świecie i to właśnie ona sygnalizuje wszystkie nadchodzące premiery wielkich hitów. Redakcja Playback.pl sprawdziła dla Was na co warto czekać najbardziej - i dlaczego.

Nie zapomnijcie także o naszym standardowym zestawie zapowiedzi i recenzji, które - mimo panującego sezonu ogórkowego - wyjątkowo uginają się od hitów. Kolejny raz jako jedni z pierwszych w Polsce mieliśmy przywilej przetestowania interesujących pozycji. W tym Driver: Parallel Lines - koniecznie sprawdźcie, czy przywraca słynnej serii utracone dobre imię.

Na sam koniec zapraszamy Was do lektury obszernych działów - książkowego i filmowego, w których znajdziecie listę pozycji obowiązkowych po odejściu od monitora komputera. Dwudziesty numer Playback to blisko 100 stron lektury, w sam raz na środek (dopiero!) tych wspaniałych wakacji!


http://www.playback.pl/numer20/start.html

20070815194650

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2007 o 19:55, SinClers napisał:

a co to ziny?

Obi - trochę to google zawodzi :).

Zin to nazwa internetowych magazynów. Coś jak gazeta tylko w formie wirtualnej. Mogą być zrealizowane w różnej konwencji i traktować o różnej tematyce. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wszyscy zapomnieli już chyba o Games Cornerze dodawanym na płytce z CDA. A tymczasem reaktywowaliśmy staruszka i przygotowujemy już trzeci numer. Więc jakby ktoś był zainteresowany współpracą (poszukujemy writerów, DTP-owców, webdesignerów i webmasterów) to proszę o kontakt na cybel@wp.pl, lub GG 6036096. Jeśli ktoś chciałby się zapoznać z naszym zinem, to proszę się również zgłaszać, to wyślę każdemu chętnemu drugi numer, który swoją premierę będzie miał 4 września.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście czytuję Playback''a i Introzin. Może zastanowię się czy nie sprubować wcisnąć się do redakcji jakiegoś Zina. Może jakiś tekscik próbny wyślę. Hmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2007 o 21:58, Loon napisał:

> a co to ziny?
Obi - trochę to google zawodzi :).

Zin to nazwa internetowych magazynów. Coś jak gazeta tylko w formie wirtualnej. Mogą być zrealizowane
w różnej konwencji i traktować o różnej tematyce. :)


Zła wyszukiwarka boli przez całe życie xD Jak dobrze pójdzie, to jest szansa, że za jakiś czas reaktywowany będzie Oldsql Zin ^^ Aczkolwiek póki co praca wre, głównie przy portalu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2007 o 13:14, Paladyn Rage napisał:

Zła wyszukiwarka boli przez całe życie xD Jak dobrze pójdzie, to jest szansa, że za jakiś czas
reaktywowany będzie Oldsql Zin ^^ Aczkolwiek póki co praca wre, głównie przy portalu...

To fajnie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2007 o 16:45, Paladyn Rage napisał:

No ba xD Ale niektórych zinów które były a odeszły, cholernie żal. Chociażby "Lodówki" znanej
z covera CDA. Takiego klimatu jak tam, nigdzie indziej nie stwierdziłem xD


Taaaak, Lodówa Center - ten zin rządził. Ba, on królował nad wszystkimi innymi. Dla mnie ta cała atmosfera była jeszcze lepsza - w końcu byłem redaktorem i mogłem porozmawiać z takimi sławami jak Pantera Północy czy Fauske... XD . A ze słynnym lortem to do teraz często gadamy XD .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować