Zaloguj się, aby obserwować  
krzysiek-blitek

Ziny Internetowe

175 postów w tym temacie

Dnia 18.04.2006 o 10:56, olki77 napisał:

Jak człowiek czasami mało poinformowany co to jest zin internetowy?

www.wikipedia.pl i tam wpisujesz ''zin". A jest to nieprofesjonalne czasopismo tworzone przez amatorów i fanów danego tematu, np. o grach, komiksach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie to dziwi, że temat leży... To doskonale pokazuje, w jakiej formie oraz na jakiej pozycji są dzisiaj ziny.

Ja zajmuję się zinami już od ponad 2 lat, a czytelnikiem tychże jestem już circa 4 lata. To kawał czasu i zdążyłem sobie wyrobić opinię i zagnieździć się na zinowej scenie. Prenumeruję praktycznie wszystkie jeszcze wychodzące ziny o grach (oraz pochodnych: muzyka, fantasy, książki/film) i publicystyczne (zna ktoś jeszcze jakiś oprócz Action Maga i ZałogiG? NoName ostatnio kwiczy i nic tam nie ma...) w Polsce.

Dzisiaj niestety doszła do mnie smutna wiadomość. Dzisiaj ukazał się 22 nr zina PSX Games Mag poświęconego konsolom. Numer ten jest już ostatnim. Naczelnik tłumaczy się tym, że spada popularność zinów. No cóż, ja wiem jaka jest sytuacja od "kuchni" i rozumiem chłopa. Strona zina to http://www.pgm.xt.pl

Ziny były niestety dobre jakieś 4-5 lat temu, kiedy nie każdy mógł sobie pozwolić na dobry dostęp do neta. Paczkę szybko ściągało się modemem i już. Dzisiaj jest wygodniej wpisać adres w przeglądarce i poczytać na świeżo newsa. Ech... na moich oczach zgasło tyle zinów... Niestety, moim zdaniem portalom w większości wypadku brakuje klimatu, a szczątkowe informacje i krótkie teksty (bo to net i nie każdemu chce się czytać) czasem mają braki merytoryczne i przede wszystkim nie mają klimatu!!! Tego, co jest najważniejsze w każym piśmie. Nie wiem, czy to po prostu (wprost proporcjonalnie ze społeczeństwem) masa graczy staje się coraz głupsza, która nie lubi czytać i - hm... - myśleć, czy może faktycznie pismacy wybierają net bo wiedzą, że więcej ludzi (tak przynajmniej im się wydaje) przeczyta ich wypociny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2006 o 16:19, lurynowicz napisał:

Dzisiaj niestety doszła do mnie smutna wiadomość. Dzisiaj ukazał się 22 nr zina PSX Games Mag
poświęconego konsolom. Numer ten jest już ostatnim. Naczelnik tłumaczy się tym, że spada popularność
zinów. No cóż, ja wiem jaka jest sytuacja od "kuchni" i rozumiem chłopa. Strona zina to http://www.pgm.xt.pl


Czy mółgbyś mi przesłać na email ostatni numer, sam bym sciągnął ale jest skompresowany RAR''em.
A tego formatu WinZip nie odtwarza. Najlepiej wyślij w ZIP''ie albo nie skompresowanego PDF''a

maker3@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie da się ukryć, że ziny padają. Człowiek jest przyzwyczajony do informacji pisanych, dlatego woli poczytać sobie takie CDA czy innego GH, zamiast tracić wzrok przed komputerem. Zinów było naprawdę wiele, ale do tego czasu ostały się tylko te najbardziej ambitne/najlepsze/najbardziej aktualne.

Jeżeli chodzi o tematykę gier...
Cóż, GameHolic niedawno upadł, o ile się nie mylę, albo (oby) jest "tylko" w poważnym dołku. Cóż, raczej nie będzie kłamstwem stwierdzenie, że obecnie największym zinem w Polsce traktującym o grach komputerowych jest playback.pl.

Szkoda, naprawdę wielka szkoda, że ziny upadają. Cóż, w końcu, jakby nie patrzeć, lepsze jest wrogiem dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2006 o 22:33, bombski napisał:

Cóż, GameHolic niedawno upadł, o ile się nie mylę, albo (oby) jest "tylko" w poważnym dołku.

Upadł. Tak się składa że ja jestem współpracownikiem tego zina od czwartego numeru i przygotowujemy numer pożegnalny.

Dnia 15.09.2006 o 22:33, bombski napisał:

Cóż, raczej nie będzie kłamstwem stwierdzenie, że obecnie największym zinem w Polsce traktującym
o grach komputerowych jest playback.pl.

Dokładnie tak. Po prostu lepiej dla Loona i spółki wyszedł ten biznes, choć i złego nie mogę powiedzieć o Elpie''im (rednacz Gameholic). Trudno, spróbujemy kiedy indziej. Nie ma narazie w planach reaktywacji GH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2006 o 22:33, bombski napisał:

Cóż, GameHolic niedawno upadł, o ile się nie mylę, albo (oby) jest "tylko" w poważnym dołku.


Ja również napisałem coś dla dwóch ostatnich numerów - fajnie było, ale już wtedy widziałem, że coś nie idzie, jak powinno. Zresztą, ja tam obwiniam byłego naczelnego - Elpiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zin... jak ja bym poczytał dobrego zina O_o takiego co rozprowadzany jest w pliku COM i odpala się w DOS-owym okienku z klimatyczną muzą w tle...! :D

kiedyś wychodziły takie jak Radiated (traktujący o falloucie), Wirtualny Komputer, Omen (ktoś to pamięta? :) ), SS Nowa Generacja, nawer ZałogaG już nie wychodzi... x|

generalnie nic już z zinów nie wychodzi O_o a popularność spada nie dlatego że spada, tylko dlatego że zinów już nie ma -_-''

inna sprawa że teraz popularne i modne stały się podcasty... ale prawda jest też taka, że dziś mało kto umie czytać - większość woli słuchać z kompa/odtwarzacza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, a czy ja mówiłem coś o szczęściu? Zresztą Playbacka też czytam :P

@ Snake_GMC --> ja tam Elpiego bym nie obwiniał, uważam ze to nie jego wina. Zresztą to nie jest miejsce na wewnątrz-redakcyjne polemiki.

@KHRoN --> Oj tak! SS-NG i WK były bardzo fajne... A co do prawdziwych diskmagów, to dopiero był klimacik ;) Np. Orgazm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2006 o 19:58, lurynowicz napisał:

A co do prawdziwych diskmagów,
to dopiero był klimacik ;) Np. Orgazm.


jak masz coś fajnego, to poproszę mi spakować i wysłać ;]

masz może "silniczek" do takiego maga? :) bo mógłbym go wypełnić treścią, tylko formy mi brak... T_T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, ja miałem na myśli dzieła tworzone na Amigę i C64. ;) Nic niestety nie mam. :(

Dnia 16.09.2006 o 20:24, KHRoN napisał:

masz może "silniczek" do takiego maga? :) bo mógłbym go wypełnić treścią, tylko formy mi brak...
T_T

Ja sam bym chętnie chciałbym mieć taki silniczek, bo jakoś nie mam ochoty na programowanie (w którym i tak jestem beznadziejny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2006 o 20:38, lurynowicz napisał:

Ja sam bym chętnie chciałbym mieć taki silniczek, bo jakoś nie mam ochoty na programowanie
(w którym i tak jestem beznadziejny).


ja programować nie umiem... jakbym umiał, to bym sobie taki dawno w pascalu zrobił ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz przyszlosc to jednak PHP i Flash ;). Playback jest skladany oczywiscie za pomocą autorskiego generatora PHP... i chyba ostał sie jako jedyny powazny (troche nieskromnie to zabrzmi, ale wierzcie - ubolewamy nad tym faktem) zin, tym samym moge tylko zaprosic do lektury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na na na i właśnie wyszedł kolejny numer tego zinu. SWoją drogą... jak Wam się wydaje. Playback.pl powinien zostać zinem ,czy może przeobrazić się w portal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało się! Dziewiąty numer największego polskiego zinu internetowego za pasem. W nowym Playbacku tradycyjnie możecie spodziewać się masy atrakcji - recenzje i zapowiedzi najnowszych gier komputerowych, wielki kącik filmowy i książkowy oraz interesująca publicystyka. Warto przeczytać jak nasza redakcja jako jedna z pierwszych w kraju przygląda się takim tytułom jak El Matador, Frater czy Reservoir Dogs. A i literatura spod znaku "Tigany" i "Ostatniego Władcy Pierścienia" zachwyciła naszych redaktorów! Zapraszamy do lektury!

Numer można czytać pod adresem: http://playback.pl/numer9/!start.html
Zapraszamy również na naszą stronę internetową: www.playback.pl


Jak ktos to uzna za reklame to prosze usunac, ale w sumie sporo recek gier od CDP tez jest ;)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech... nieskromny jesteś. ;) Powiedz, czemu do licha ciężkiego nie macie prenumeraty? Gameholic miał. ;P Nie chce mi się rejestrować na forum na którym i tak bym nie siedział... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować