Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów – pierwsza recenzja na świecie w CD-Action!

263 postów w tym temacie

Właśnie przeczytałem całą recenzję w CD Action. I tak: w samej głównej recenzji jest napisane 24h długość gry. I wielce prawdopodobne, że to tylko główny wątek, a to dla tego, że kilka stron wcześniej przed recenzją w artykule o W2 pisze cyt:" Intensywna, pełna emocji, nieliniowa opowieść oferująca ponad 40 godzin rozrywki..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 12:41, Neo85 napisał:

Właśnie przeczytałem całą recenzję w CD Action. I tak: w samej głównej recenzji jest
napisane 24h długość gry. I wielce prawdopodobne, że to tylko główny wątek, a to dla
tego, że kilka stron wcześniej przed recenzją w artykule o W2 pisze cyt:" Intensywna,
pełna emocji, nieliniowa opowieść oferująca ponad 40 godzin rozrywki..."

Przepisane z presspacka. Według presspacków już w tym roku mieliśmy 37 Gier Roku 2011.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 12:12, Kubicki_24 napisał:

Far Cry też dostał 10/10, a jest mniej erpegowy...
Zrozumcie, że ME2 to NIE JEST RPG, tylko gra akcji (z paroma ELEMENTAMI rpg) i porównywanie
go do W2 jest trochę nie na miejscu. Tyczy się to też recenzji w CDA, gdzie recenzent
strzelił lekkiego babola. A jak jest z tym wiedźminem, dowiemy się za tydzień :)


Recenzenci w CDA mają tendencję do silnego fanboyizowania, w większości recenzji MMO więcej piszą o WoW''ie, niż o recenzowanej grze. Bywa to dość zabawne, np. w recce DC Universe Online na każdym kroku porównywali ją do Warcrafta, jednocześnie ani słowem nie wspominając o COH/COV czy Champions Online, które są dużo podobniejsze i skierowane do tego samego targetu. Poza tym za swoistą nowość recenzent uznał klasy skupiające się na cc i buffach.
Mass Effect 2 to taki pupilek redakcji, przynajmniej takie odniosłem wrażenie. Wychwalają go jako cRPG''a, taktownie pomijając fakt, że elementów roleplayowych ma mniej od gier sprzedawanych jako FPS''y. Nic dziwnego że Wiedźmina do niego porównują, skoro najwyraźniej Sheepard wyznacza teraz standardy gatunku. Z samej recenzji natomiast niewiele wynika, 24 godziny wydają się niezbyt imponującym wynikiem, jednak recenzent grający na akord z pewnością wyrobi się szybciej niż ktoś kto ma czas żeby przy grze wsiąknąć. Natomiast to że komuś fabuła ME2 się podobała, nie znaczy jeszcze, że wszystko co mu się podoba jest złe. Tylko niektóre rzeczy ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2011 o 11:31, golic napisał:

Widzisz Vegas nie skończyłeś - ja nawet nie brałem się za to, by nie wk...ć się niepotrzebnie
zmarnowanym hajsem. Takie moje podejście i tyle.

ja tam mam większe poczucie zmarnowania jak wydam 100 złotych za coś co przejdę w czasie trwania dwóch filmów na Polsacie niż za coś co starczy mi na wet i na miesiąc, ale co kto lubi. Po prostu bardziej mnie drażni przeginanie w stronę "co wiesz o życiu gówniarzu zobaczymy ile będziesz miał na granie jak załozysz rodzinę" niż to w drugą stronę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 11:56, iRReniQs napisał:

9+?!?! Spodziewałem się dychy, tym bardziej że pierwszy Wiesiek też miał 9+, a dychę
otrzymał sam Mass Effect 2. Ehh zawiodłem się, ale i tak zagram. :D


Wiesiek nie mógł dostać 10 z powodów formalnych. Najwyższą ocenę w CDA wystawia się kolektywnie - autor recenzji proponuje, ale przynajmniej 2 innych redaktoró musi tą ocenę poprzeć, żeby w stopce mogła pojawić się 10. W sytuacji w której tylko 2 mogło zagrać w siedzibie CDP nie ma mowy o wystawieniu najwyższej noty nawet gdyby Wiesiek był najlepszą grą w historii. Znalazła by się masa ludzi która by za to CDA wypunktowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli możemy się spodziewać drobnej erraty po premierze W2, kiedy już dostatecznie wiele osób z redakcji zagra w niego?
Dziwne czemu cdprojekt, znając ''zwyczaj'' cdaction nie zaprosił 3 redaktorów, jeśli zależało im na dobrej ocenie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 13:13, bVarador napisał:

Wiesiek nie mógł dostać 10 z powodów formalnych. Najwyższą ocenę w CDA wystawia się kolektywnie
- autor recenzji proponuje, ale przynajmniej 2 innych redaktoró musi tą ocenę poprzeć,
żeby w stopce mogła pojawić się 10. W sytuacji w której tylko 2 mogło zagrać w siedzibie
CDP nie ma mowy o wystawieniu najwyższej noty nawet gdyby Wiesiek był najlepszą grą w
historii. Znalazła by się masa ludzi która by za to CDA wypunktowało.


Spoko, spoko. 9+ to też świetna ocena. Tak tylko napisałem z przymrużeniem oka. ;) Jutro podjadę do empika i kupię to CDA żeby przeczytać reckę. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 07:45, Pajonk78 napisał:

Obyś nie musiał zmieniać zdania - wstrzymałbym się z takim hurra optymizmem do momentu
kiedy grę dostaną gracze, a nie redaktorzy pisemek czy też recenzenci z portali wszelakich...
Jak dla mnie będzie to powtórka z DAII - tyle, że wykonana przez naszych rodaków...


No teraz toś zaszalał, o tym że DAII będzie produktem znacznie słabszym od pierwowzoru było już wiadomo i widać po wszystkich materiałach ktore ukazały się przed premierą...a Wiesiek 2 ? No wybacz ale przynajmniej według mnie to akurat jest skok jakosciowy w porównaniu z pierwszą część ( nie ocenię jedynie fabuły w ten sposób ) Więc tego typu deklaracje jak Twoja są delikatnie rzecz ujmując na wyrost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógł by ktoś napisać od którego akapitu zacząć czytać, które ominąć etc w recenzji, żeby nie napatoczyć się na duże spojlery ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 13:13, bVarador napisał:

Wiesiek nie mógł dostać 10 z powodów formalnych. Najwyższą ocenę w CDA wystawia się kolektywnie
- autor recenzji proponuje, ale przynajmniej 2 innych redaktoró musi tą ocenę poprzeć,
żeby w stopce mogła pojawić się 10. W sytuacji w której tylko 2 mogło zagrać w siedzibie
CDP nie ma mowy o wystawieniu najwyższej noty nawet gdyby Wiesiek był najlepszą grą w
historii. Znalazła by się masa ludzi która by za to CDA wypunktowało.


W recenzji pisze że nie ma pełnej " 10 " z kilku powodów m.in bossowie i nie najlepsza końcówka fabularnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 13:41, fenix00 napisał:

W recenzji pisze że nie ma pełnej " 10 " z kilku powodów m.in bossowie i nie najlepsza
końcówka fabularnie.


Bossowie? W jakim sensie? Za trudni czy źle rozwiązane z nimi walki? Pisze tam dokładnie o co im chodzi?
O końcówce już nie musisz mówić. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie grałem w wieśka, nie czytałem jeszcze recenzji i stąd samej wysokości nie komentuje, a tylko przypominam, że jak świetna grą druga cześć Wiedźmina by nie była to 10 i tak by nie mogła dostać w CDA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Denerwuję mnie trochę to Wasze jechanie na ME 2 i na każdym kroku podkreślanie jaki to nie jest cRPG..

Ok, jest to action RPG, które jest odmiana (podgatunkiem) cRPG, gdyż zawiera wiele (wszystkie? w mniejszym lub większym stopniu) elementy gier cRPG - swobodę eksploracji świata, rozwój postaci (jest minimalny, ale jest), podobnie ekwipunek, dialogi (przewidywalne i liniowe, ale są), kilka dróg wykonywania zadań (jak najbardziej, z tego co pamiętam było trochę zadań, które można było różnie rozwiązać, już pamiętam, że w BG było to gorzej, nie chciało się robić zadania odmawiało i tyle... tutaj można zaszkodzić NPCowi), ma nakreślony setting - świat z historią, rasami, zasami. Według mnie to definitywnie stawia ME 2 w gronie cRPG (z odmianą action), w końcu mój Shepard może być inny niż Twój, może inaczej wykreować losy galaktyki ( co jest lepsze niż w Waszym ulubiony cRPG - BG, w którym de facto losy główne były zawsze takie same)..

To że fabuła jest przewidywalna czy coś nie przekreśla go z grona RPG, może sprawić, że jest slabym, a nie, że nie jest nim w ogóle. Czy np story telling papierkowe gry, nie są RPGami, bo nie mają rozwoju postaci? To co w takim razie jest RPG? Ktoś kiedyś napisał, że RPG może być Doom, bo odgrywamy komandosa.. A gdzie nakreślony świat? Gdzie zróżnicowane, często poboczne zadania? Gdzie swobodna eksloracja? Gdzie dialogi z opcją wyboru?

Dojrzyjcie, że gatunek ewoluuje i niestety takich gier, które były praktycznie 1 do 1 przeniesieniem z papierowych AD&D już nie będzie - chyba, że Wy się zdecydujecie i w przyszłości będziecie mieli swoją developerską firmę i taką grę wydacie ;), no ale cóż życzę wtedy powodzenia ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Że za łatwi. Ale jak było napisane w recce CDPR powinien zbalansować to jakimś patchem na początku.

Wkurza mnie fakt, że ktoś mówi że 9+ to zła ocena. Przecież to ocena ocierająca się o "wybitny", no ale cóż jak dla kogoś 10 - super, 9 - dobra gra, 8 - może być, >7 - słabo to wiecie. :)

P.S. Jak mechanizm wieśka chodź w 50% będzie podobny do tego z ME2 będę zadowolony. Wg. mnie jedna z najlepszych gier w historii zaraz obok GoW3, Uncharted2 i Heavy Raina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 13:56, Manix69 napisał:

no ale cóż jak dla kogoś 10 - super, 9 - dobra gra, 8 - może być, >7 -
słabo to wiecie. :)

Ale tak właśnie wygląda współczeny system oceniania jesli chodzi o wyhypowane tytuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I zapomniałem dodać, że to pokazuje też, że większość osób nie ma własnego zdania tylko opiera się na recenzjach. Ehh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 13:56, Manix69 napisał:

Że za łatwi. Ale jak było napisane w recce CDPR powinien zbalansować to jakimś patchem
na początku.


Dzięki za odpowiedź. Już się wystraszyłem że chodzi im o mechanikę bądź konstrukcję walk z bossami, a to że za łatwe to pikuś. :P Od tego, faktycznie, są patche i miejmy nadzieję że to poprawią. ;) Martwi mnie jeszcze ta końcówka gry ale to już każdy sam oceni po wygraniu gry. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować