Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft przejmuje Skype`a, komunikator będzie wspierał Xbox Live i Kinecta

37 postów w tym temacie

Skoro tak Wam wadzi to, że Ms przejął Skype''a to może zapłacicie 9mld, żeby przebić ich propozycję.

Panuje stereotyp o MS służącym właścicielom tylko jako maszynka do robienia pieniędzy i mało kto zauważa, że ta firma ma (a miała ogromny) wkład w rozwój technologii informatycznych.

Windows ble, nowy odpicowany iPhone/iPad weeee. Nie rozumiem Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 21:27, Vojtas napisał:

> Gorzej niż jest obecnie, być już nie może.

Ależ oczywiście, że może być gorzej ---> GG.


Nie prowokuj Tenebraela ;D A co do tematu - kto chce GG, to niech korzysta z GG ;) Ja tam od lat jestem wierny Mirandzie + odpowiednie wtyczki i nie wiem, co to reklamy oraz zasobo i oczo**bność :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 22:00, absmak napisał:

Nie prowokuj Tenebraela ;D A co do tematu - kto chce GG, to niech korzysta z GG ;) Ja
tam od lat jestem wierny Mirandzie + odpowiednie wtyczki i nie wiem, co to reklamy oraz
zasobo i oczo**bność :]


A pozwala odczytać archiwum rozmów z GG? Bodajże format dat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę to, jak obecna wersja Skype rośnie w objętość, a nie w funkcjonalność, nic gorszego niż jest na pewno się nie stanie. Poza tym MS nie wydał tyle kasy, żeby im leżało - na pewno coś ciekawego wymyślą.
Voice chat na platformach MS po protokole Skype - krok dalej, niż prosty x-game voice chat. Osobiście jestem zaintrygowany i poczekam na rozwój sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 21:12, Dared00 napisał:

Lol, kocham czytać komentarze ludzi, którzy najpierw piszą "Microsoft to zło! O nie!
Microsoft wykupił Skype''a! Tragedia!"
, a potem kontynuują korzystanie ze swoich
systemów Microsoft Windows.


Czy tylko Windows ma internet?
Coś mi się wydaję, że ostatnio mogłem pisać komentarze na gram.pl przez Linuksa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

michal_w co Ty pier...? Gdzie muszą? Nikt nic nie każe używać Windows''a. Mam tyle systemów, że nie chce mi się wymieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie ludzie, przecież konkurencja na tym rynku tylko na coś takiego by czekała. Myślicie że MS chce wydać taką kupę kasy na system, który zniszczy i odda za darmo pole konkurencji?

Przecież gdyby tylko tak się stało, to choćby Google z pewnością długo by nie kazało czekać na swój komunikator głosowy na miarę co najmniej Skype. Wątpię, żeby MS na to tak łatwo pozwolił, chyba jakąś lekcję z historii wyciągnęli ;) a jak nie to stracą 8,5 mld $.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi odpowiadałaby możliwość rozmowy z kumplem, który gra na x-boxie.
Kolega nie musiałby przerywać gry, a ja nie musiałbym czekać aż ruszy dupsko i odpali kompa ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystam ani ze Skype-a, ani z X360, więc jak to się mówi, wisi mi to :) Natomiast znając M$, zaraz sobie odrobią te 8,5 miliarda wprowadzając jakieś płatności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 23:21, TobiAlex napisał:

michal_w co Ty pier...? Gdzie muszą? Nikt nic nie każe używać Windows''a. Mam tyle systemów,
że nie chce mi się wymieniać.

Na ilu odpalę gry pod DirectX 9/10/11?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 23:51, Blasting_Power napisał:

Przecież gdyby tylko tak się stało, to choćby Google z pewnością długo by nie kazało
czekać na swój komunikator głosowy na miarę co najmniej Skype. Wątpię, żeby MS na to
tak łatwo pozwolił, chyba jakąś lekcję z historii wyciągnęli ;) a jak nie to stracą 8,5
mld $.


Pewnie masz rację, ale w przypadku MS nic nie jest takie pewne. Swego czasu uśmiercili niemal wszystkie pecetowe projekty gamingowe - pozamykali firmy, pokasowali projekty, Games For Windows praktycznie porzucili. Owszem, ktoś w końcu stwierdził, że była to głupota i oddanie pola konkurencji, ale ile kasy poszło przecież w błoto? Ilu utalentowanych ludzi zwolniono? Choć postanowiono zbudować coś na dymiących jeszcze zgliszczach, to swąd spalenizny pozostanie z nimi długo. Ich zagrywki wciąż mnie zadziwiają - myślałem, że wyciągnęli lekcję z porażki finansowej Alana Wake''a, który mógł zarobić znacznie więcej, ale jakiś geńjusz ustalił premierę na dzień rynkowego debiutu Red Dead Redemption. To samo zrobili z pecetowym Fable III, tyle że tym razem killerem będzie Wiedźmin 2. Tak, tak, czytam, co ludzie wypisują na zagranicznych forach i w większości są to kpiny z dzieła Petera M. Jak oni zamierzają sprzedać tę grę, skoro reklam FIII praktycznie nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 22:00, absmak napisał:

Nie prowokuj Tenebraela ;D


Oj tam oj tam :P A tak na serio - wiesz, ok, inne rzeczy innymi rzeczami, ale mnie najbardziej ciekawi, czy M$, jako dyżurna dojarka kasy, nie postanowi wprowadzić abonamentu na użytkowanie Skype''a. Bo o ile inne kwestie są dyskusyjne, o tyle uważam, że taka niemiła możliwość w przypadku M$ jak najbardziej istnieje :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2011 o 08:07, Tenebrael napisał:


> Oj tam oj tam :P A tak na serio - wiesz, ok, inne rzeczy innymi rzeczami, ale mnie najbardziej

Dnia 11.05.2011 o 08:07, Tenebrael napisał:

ciekawi, czy M$, jako dyżurna dojarka kasy, nie postanowi wprowadzić abonamentu na użytkowanie
Skype''a
.


Po co mieli by to robić ? To strzał we własne kolana przecież, z "pump-action shotgun" z bardzo bliskiej odległości :P Weź to na logikę - czy na używanie Internet Explorera jest jakiś abonament ? Na MSM jest ?

Dlaczego mieli by go wprowadzać na Skype ? W sytuacji kiedy Skype ma darmową komkurencję ? I mnóstwo ludzi zamiast płacić abonament po prostu do konkurencji by im odpłynęła ?

Spójrz na z czysto biznesowego punktu widzenia: oni przejęli (za kupę kasy) ten program żeby jeszcze poszerzyć bazę odbiorców i na tym zarobić, a nie oddać pola konkurencji i wtopić 8,5 mld. dolców.

Wielu gramowiczów to jakieś kompletne ekonomiczne "nogi" (nie piję tutaj do Ciebie akurat, żeby była jasność): czarnowidztwo, marudzenia, jakieś chore teksty że wywalą teraz wersje applowskie i te z zabawek Sony (taa... dobrowolnie zrezygnują ze sporej grupy odbiorców na rzecz konkurencji... jaaasssnee...)

Wielu ludzi myśli prostymi, wręcz prostackimi kategoriami - Sony i MS konkurują na rynku konsol, więc będą sobie robić na złość :)

Nie tędy droga - korporacje/firmy nie są po to żeby robić sobie na złość, tylko po to żeby zarabiać pieniądze :) MS i Sony konkurują na jednym rynku, ale na wielu innych współpracują - choćby na tym notebook''owym: MS dostarcza przecież oprogramowanie do laptopów Vaio.

Ergo -podsumowując ten przydługi wywód: żadnego abonamentu na Skype nie będzie, a wywalanie tego komunikatora z konkurencyjnych wobec MS platform również nie wchodzi w rachubę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 08:07, Tenebrael napisał:

(...) mnie najbardziej
ciekawi, czy M$, jako dyżurna dojarka kasy, nie postanowi wprowadzić abonamentu na użytkowanie
Skype''a. Bo o ile inne kwestie są dyskusyjne, o tyle uważam, że taka niemiła możliwość
w przypadku M$ jak najbardziej istnieje :-/

Pewnie pójdą w model Google. To jeszcze większe dojenie kasy niż opłaty bezpośrednie, a opinia klientów trochę lepsza :) No i Skype to przyszłość. Będziemy używać komunikatorów nawet na zwykłych telefonach.

Główne zło tego świata nie ubiło YouTube pomimo tego, że musi dopłacać to czemu MS miałoby to zrobić ze Skype?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy płaczą, że będą musieli płacić teraz pewnie za skype na PC, a to jakieś uprzedzenia są. Mamy GFW Live! na PC? Mamy. Próbował Microsoft zmusić PCtowców do kupowania abonamentów? Próbował. Wyszło mu? Oczywiście, że nie. Użytkownicy PC nie płacą za takie rzeczy bo mają je za darmo, chociażby mieli hackować żeby grać w multi na jakichś prywatnych serwerach :P Microsoft na pewno już się nauczył na przykładzie GFW, że nie da rady od użytkowników PC wyciągnąć kasy za coś co inni dają za darmo, więc zapewne nawet nie spróbuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować