Zaloguj się, aby obserwować  
olcia13

Seria Odworld- Abe Odysey i Abe''s Exoddus

29 postów w tym temacie

Może mało kto słyszał to tej seri. Są to gry bardzo stare, aczkolwiek mają klimat.
Nie znalazłam tematu o tej seri więc postanowiłam go założyć. Ja grałam w pierwszą część (Abe Odysey) i była super, chciałabym kupić Abe Exoddus ale w sklepach już go nie ma. Co wy sadzicie o tych grach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obie części są świetne.Pożyczyłem kiedyś od kumpla wersje na ps one.Fajnie sie grało ale nie przeszedłem.Niedawno ściąnąłem sobie exoddusa na pc z jakiejś stronki z freewarem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mało kto słyszał? Abe'' Oddysee wyszedł gdzieś w ''98, więc o tej grze mogli nie słyszeć tylko ci, co mają kompa niezbyt długo :). Ech, obie gry są bardzo fajne, niedawno skończyłem obie uwalniając wszystkich Mudokonów :). Nie są co prawda doskonałe, np. w Oddysee w dosyć ograniczonym zakresie wykorzystuje się Gamespeak (szczególnie chant, tylko Sligów można "opętywać"), moc Shrykull wykorzystuje się zaledwie w paru miejscach i poziom trudności jest bardzo nierówny (przez Zulagi przeszedłem jak burza, by potem mordować się z Boardroom składającym się z 6 ekranów :/), w dodatku spotęgowany jest przez brak możliwości sejwowania w dowolnej chwili (savepointy :/). W Exoddus z kolei odniosłem wrażenie, że tych 300 Mudokonów poupychano na siłę - miejsca, gdzie ich jest więcej, jak 4 nie są rzadkością (a na samym początku jest sekret, w którym jest ich w sumie chyba 12!). Poza tym gra jest łatwiejsza (dzięki quicksave, bo "zagadki" generalnie wymagają większej zręczności, tyle, że pomiędzy poszczególnymi ruchami można sejwować) a niektóre poziomy są dosyć monotonne (głównie Necrum Mines i samo Necrum, choć Vaults też nie grzeszą rozmachem). Ale te wszystkie "drobiazgi" są równoważone niesamowitym klimatem Oddworld, tworzonym przez fantastyczne tła (np. Paramonia ze świątynią majaczącą w tle, która w miarę przechodzenia kolejnych ekranów pojawia się coraz bliżej) i niesamowite istoty zamieszkujące go (Scraby rządzą :)). Świetna jest też muzyka, zwłaszcza w Exoddus (Slig Barracks i FeeCo Depot to moje ulubione) i dźwięki (po głosie Abe''a od razu widać, że jest niesamowitym fajtłapą ;)). No i filmiki, tu są integralną częścią gry - zabawne, dobrze wpasowane w grę (najzabawniejsze są te "Maggog on the March" z Exoddusa, w których Abe jest prezentowany jako groźny terrorysta). Ciekawostka - wg The Underdogs Exoddus jest już abandonware, a Oddysee jeszcze nie :). Szkoda, że seria (Oddworld Quintology) jest kontynuowana wyłącznie na konsolach :( (choć może to i dobrze, podobno bliżej im do platformówek, niż pierwszych części).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zabawna gierka, przy której trzeba było ruszyć łepetyną, swojego czasu sporo się w nią grało. Jeszcze mam obie części na PSX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na The Underdogs jest (niestety bez filmików) - http://209.120.136.195/downloadfile.php?file=games/o/oddexodus/files/oddexodus.zip&id=4767
(ktoś im zakosił domenę, pod www.the-underdogs.org jakieś reklamy są :/).
BTW, parę tygodni temu na Allegro Oddysee i Exoddus poszły w sumie za prawie 300 zł (gry z tej serii pojawiają się tam bardzo rzadko, a w sklepach to już nigdzie nie da się kupić)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2006 o 13:07, Blackhand napisał:

Szkoda,
że seria (Oddworld Quintology) jest kontynuowana wyłącznie na konsolach :( (choć może to i
dobrze, podobno bliżej im do platformówek, niż pierwszych części).


Czemu blizej do czego? Stranger to FPP, platformowki raczej nie uswiadczysz tez w Munchu, wiec bierzesz swoje informacje z jakichs dziwnych zrodel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2006 o 20:20, Blizzard Beast napisał:

...
Czemu blizej do czego? Stranger to FPP, platformowki raczej nie uswiadczysz tez w Munchu, wiec
bierzesz swoje informacje z jakichs dziwnych zrodel.


Nie grałem (nie mam konsoli), dlatego napisałem podobno :). Jeśli grałeś, to na pewno wiesz lepiej ode mnie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości wiecie, że na początku Munch''s Oddysee nie miał się tak nazywać i być ... strategią. Tak podobno słyszałem i widziałem filmik na YouTube, który to w penym sensie potwierdza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2007 o 22:07, Baal Namib napisał:

yyy, jest to chyba nielegalne, i niezgodne z regulaminem... :/

Hmm... w sumie nikt tak naprawdę nie wie, czy abandonware jest legalne czy nie :P
w pismach się podaje adresy takich stron, poza tym już ktoś mnie uprzedził z linkiem. Tak to jest, jak się od razu naciska "end" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"A na rapidshare jest Stalker abandonware, za darmo" - już widzę te teksy dzieci neo ;)
W Exoddusie najgorsze są pijawki. A Sligowie są nawet pocieszni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha wiem, że się powtarzam na wielu tematach już to pisałem, ale tu napisze jeszcze raz. TO MICROSOFT SPOWODOWAŁ, ŻE MUNCH''S ODDYSEE JEST TYLKO NA XBOX''A! Dowody przeczytałem, że firma zbankrutowała i nie stwożyła gry sama i rozdawała prawa autorskie do gry i MICROSOFT kupił te prawa. Drugi data wyprowadzenia X-box''a POWIĄZANEGO z Microsoft zlewa się z datą wyjścia Munch'' Oddysee. Wnioski:

Grywalny tytuł,tylko na jedną platforme i... co musze jeszcze udowadniać.
TO CHAMSTWO!

Ps. Jak ktoś ma dowody przeciw mej teorji to prosze odpowiadać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować