Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - 111 tysięcy zamówień przedpremierowych; CD Projekt RED rozważa stworzenie kolejnego cRPG-a

81 postów w tym temacie

Adam Berlik

CD Projekt RED ma powody do dumy - aż 111 tysięcy graczy zdecydowało się zamówić grę Wiedźmin 2: Zabójcy Królów w przedsprzedaży. Ponadto prezes Optimusa, Adam Kiciński, wypowiedział się na temat planów studia CDPR.

Przeczytaj cały tekst "Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - 111 tysięcy zamówień przedpremierowych; CD Projekt RED rozważa stworzenie kolejnego cRPG-a" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

111 tyś to dużo czy mało? Przydałyby się dane dotyczące czy chodzi o Polskę czy o świat i jak się prezentuje liczba pre orderów w kontekście do pierwszego Wiedźmina i ostatnich blockbusterów.

@Ambr0ktn:
Dzięki za info. Odwdzięczę się tym, od razu mówię, że nie złośliwie. Ot tak, że warto wiedzieć ;) Jeśli czujesz się obrażony, to wybacz :P
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2011 o 11:10, Ambr0ktn napisał:

111 tys. to podobno wynik dla świata... tak bynajmniej podaje konkurencja...


Bynajmniej? Wg mnie powinno być przynajmniej. ;) Bynajmniej jest swojego rodzaju zaprzeczeniem.

Dnia 12.05.2011 o 11:10, Ambr0ktn napisał:

A ja myślę że to oni powinni stworzyć kontynuację/remake serii Gothic :P


A daj sobie spokój z tym Ghotic''iem. Seria Ghotic niech pozostanie w Niemczech bo do nich ta gra pasuje. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2011 o 11:04, magnetyzer napisał:

111 tys. to jest wynik dla Polski czy świata?


Wynik dla świata, ale to i tak niezły wynik choć Homefronta nie przebiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłoby bardzo fajnie, gdyby CDP zdecydował się na RPG w innych realiach niż magia i miecz/daleka przyszłość. Gdyby skupili się na wymyśleniu czegoś zupełnie nowego mogliby zapisać się w historii gatunku. Mnie marzy się jakiś porządny RPG w świecie dawnej Japonii albo Grecji. Fajny byłby też jakiś historyczne RPG w czasach Cezara. Niby to wszystko już było, ale nikt nie umiał zrobić tego porządnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli gra okaże się crapem technologicznym [jak jedynka] - to nic nie zmieni faktu, ze jednak EK jest zacna =)
250zł nie idzie psu w dupsko, bo dodane "gratisy" [połowiczne bo jak by nie patrzeć wersja premium bez nich kosztuje ponad połowę mniej =)] są wyczesane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla mnie czyli przecietnego gracza, ktory nie interesuej sie wynikami sprzedazy itp taka liczba nic nie znaczy... moze jakies przyklady ile preorderow mialy hity ostatnich miesiecy i tytuly ktore przyniosly straty ? Nie wiem czy mam gratulowac czy przemilczec... Ale HYPEEEE jest -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te 111 tys. to pre-ordery dla całego świata.

Jak obstawiacie gramowicze - dużo to ? Średnio ? Mało ?

IMO - średnio. Bardzo, bardzo daleko od dramatu, ale jak na ten cały hype, to myślałem, że będzie więcej.Dużo więcej :) Wiadomo - wydawca będzie trąbił o sukcesie, ale IMO do tego jeszcze trochę brakuje ;-)

Z drugiej strony - Cliffy B. mawiał, że "pre-ordery jako miernik sprzedaży powinny wypierdalać" i ja jestem się w stanie pod tym podpisać ;-) To raz. Dwa - na pierwszy rzut do sprzedaży idzie 1 mln. sztuk, więc jakby nie patzrzeć ponad 1/10 tego już sprzedali :) Trzy - kolekcjonerka w samej Polsce zeszła w całości (prawie 10 tys. sztuk). W Polsce - kraju totalnego piractwa i kombinatorstwa. To już jest sukces :)

Czyli - IMO średnio "plus" z bardzo dobrymi widokami na przyszłość :)

ps. Preorderów Homefronta było 200 tys., tyle że w samym USA. Porównywanie tego jednak z W2 jest mocno z dupy, bo nasza rodzima produkcja to action RPG ze słowiańską nutą, a Homefront to FPS jadący na dość kiczowatym patriotyźmie, a na tym punkcie w USA akurat mają hopla ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

druga marka nie mam nic przeciwko jeżeli tylko to nie będzie zapchaj dziura słabej jakości pokroju dragon effect
btw: marzy mi sie nwn 3 z pod ręki cdp choć wiem że to niemożliwe ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CDP powinno zorganizować konkurs w ramach którego gracze przedstawiali by swoje pomysły na ich nowy tytuł. Sam mam jeden:

Kosmiczny oszust trafia na ślad spisku, mającego na celu zniszczenie ludzkości w całej galaktyce. Jako że nikt mu nie wierzy, rusza szukać dowodów, a przy okazji okrada i robi w trąbę każdego kto mu wejdzie pod rękę. Po jakimś czasie zostaje siłą wcielony do kosmicznej organizacji strzegącej prawa i porządku i dalej robi to samo, ale teraz z odznaką. Jako że kosmiczni oszuści to samotnicy, jedynymi jego towarzyszami są zestaw wytrychów, giwera i przeszkody za którymi może się chować. Po jakimś czasie jednak spotyka seryjną morderczynię, która...

Z engine pewnej innej kosmicznej gry, tytuł roku murowany.

A poważniej mówiąc, taki konkurs mógł by być fajną sprawą. Jestem pewny, że wśród czytelników gram.pl znalazło by się paru, będących w stanie wykrzesać z siebie autentyczne perełki. Do tego przeciętny gracz udostępnił by z radością swój pomysł, za wyróżnienie w grze i egzemplarz dajmy na to Wiedźmina 2. Gorszą stroną było by to, że ktoś musiał by przeczytać propozycje przygód kolejnych bohaterów galaktyki, fanów wrzucania biżuterii do wulkanów, pół, ćwierć i półtorasmoków i ostatnich nadziei ludzkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy sprzedaży trzeba wziąć pod uwagę, że to rasowy cRPG i nie każdy umysł go ogarnie. Porównanie do zamówień CoDa czy nawet Homefronta jest całkiem w takim wypadku nie trafione. W strzelankach nawet osoby z IQ z pogranicza debilizmu, czyli 70, się odnajdą. do rasowego cRPG (nie mówię o takim prostackim Dragon Age 2 ;]) potrzeba przynajmniej średniej czyli 100 z wykresu o rozkładzie normalnym IQ. Co oznacza, że 50% populacji świata nawet nie ogarnie Wiedźmina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2011 o 11:35, Lordpilot napisał:

Te 111 tys. to pre-ordery dla całego świata.

Jak obstawiacie gramowicze - dużo to ? Średnio ? Mało ?


Jak na świat? Bez złośliwości, ale uważam, że to cienizna. Wedle zapowiedzi, CDP liczyło na 210 tyś w samej Polsce (oczywiście mowa o całkowitej sprzedaży, nie tylko przedpremiery). A na świecie co najmniej tyle, co W1, czyli niecałe 2 mln. A że powszechnie wiadomo, że najlepsza sprzedaż to pierwsze dni na rynku, w tym pre-ordery, to taki wynik nie nastraja optymistycznie.

Oczywiście, nie ma co przesądzać, może tego 17-go ludzie zaczną szturmować sklepy, jednak... no nie wiem, zobaczymy.

Swoją drogą, WRESZCIE się nauczyli, by nie mówić: "Jak dotąd 111 tyś znalazło NABYWCÓW", tylko "Jak dotąd mamy 111 tyś PRE-ORDERÓW". :D A to różnica ;]

EDIT:

Dodać należy, że jakieś 9% z tego to same kolekcjonerki z Polski. Więc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować