• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Artur_Pawlak

Wiedzmin 2 EK CD1 Blad CRC

Pytanie

164 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

to jest śmieszne. Miałem we wtorek kupowac grę, ale w takim wypadku szczerze dziekuję CD-Projektowi. Nie mam zamiaru uzerać sie potem z ludźmi z Media albo wręcz z pomocą techniczna CDprojekt, nie majac pewności, czy sprawa zostanie załatwiona... A reakcja CDP jest poki co wręcz groteskowa. Wina napędu?! :D a ktory naped patrzac 5 plat wstecz nie obsługuje DVD-DL?
Zreszta, gdyby wszyscy mieli tak koszmarne napedy z niskiej polki, to larum podnosiłoby sie przy premierze każdej gry... a propozycje sprawdzania na innym komputerze czy, mater Dei!, zgrywania na dyski i kopiowania to już jawna kpina. Kupuje gre na plycie by instalowac ja z plyty, a nie kombinowac jka pirat ktory zasysa gry z torrentow i montuje w Daemon Tools... Podziwiam tylko tak spokojne reakcje ludzi, ktorzy kupili przeciez EK za ponad 200zł...
Śmiech na sali... ostatni raz problemy z plyta w moim starym napedzie mialem 7 lat temu, gdy CD-Action dodalo jaką tandetnie wytłoczoną DVD.. od tej pory - nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Spokojne reakcje bo reklamacja i tak by nie została uznana, płyta działa i można z niej zainstalować grę, pech chciał ze poskąpiłem kasy kiedy montowałem kompa i dałem jeden z najtańszych napędów;P a jakbym odesłał cały zestaw to pewnie zobaczyłbym go w bardzo nigdy terminie:). Ciekawe jak będzie po premierze, na razie jest w miarę spokojnie ale to tylko 10k sztuk gry;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie ma to jak zrzucać winę na napęd.... wystarczy przeczytać, co napisałem wyżej. Co z tego, że na lapku udało mi się (wreszcie!) zgrać na dysk, skoro i tak nie można otworzyć archiwum, bo "dane są uszkodzone"?

Zamieszczam link do problemu (screen), żeby każdy wiedział jak to wygląda: http://w563.wrzuta.pl/obraz/5d4VCV4w5Vg/tw2b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

bo ty nie masz otwierać archiwum tylko przenieść zawartość płyty np. na zewnętrzny dysk i z niego uruchomić instalację, jeżeli cały plik został przekopiowany bez problemów znaczy ze płyta jest ok a data 2 nie działa jak zarchiwizowany plik .rar

U mnie tez nie da się go osobno rozpakować i podzielić, musisz go w całość przenieść na kompa, ja mam to szczęście że posiadam zewnętrzny dysk, popytaj może ktoś w okolicy dysponuje takim sprzętem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.05.2011 o 11:32, Moro59 napisał:

Nie ma to jak zrzucać winę na napęd.... wystarczy przeczytać, co napisałem wyżej. Co
z tego, że na lapku udało mi się (wreszcie!) zgrać na dysk, skoro i tak nie można otworzyć
archiwum, bo "dane są uszkodzone"?

Zamieszczam link do problemu (screen), żeby każdy wiedział jak to wygląda: http://w563.wrzuta.pl/obraz/5d4VCV4w5Vg/tw2b


Przykre, ale zostałeś prawdopodobnie zmylony przez ikonę "rara", bowiem napisałeś o probie rozpakowania data2.rar, zas w screenie pokazujesz data2.cab.
Nie wiem jakiego programu uzywasz, ale program czytał nazwę rozszerzenia, a nie "faktyczny" format, a jakos programy jak winrar maja w domyslnych ustawieniach "skojarzenie z plikami" iso/ w sensie obrazu plyt/ czy cab, ale w praktyce nie umieja ich otworzyc. Dlatego pojawia sie komunikat o uszkodzonym archiwum, bo cab jest inny niz program zna.

Z problemem przeniesienia pliku 7 gb sobie poradziłes? Bo widze na pulpicie program do laczenia i dzielenia plikow.
Bo chciałem własnie to zaproponować, zebys plik podzieli "winrarem" na czesci, a po skopiowaniu na glowny komputer zlaczyl(rozpakował)./Jak masz kabel to mozna nawet sprobowac z polaczeniem kompow bezposrednio/

Ps.Czy plyty z grami rpgowymi maja klopoty na Twoim kompie? Bo trzymasz pliki z nimi zwiazane na pulpicie?

Pss. Co tu bedzie sie dzialo?! Po premierze zwyklej edycji, bo plyty beda chyba te same?!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.05.2011 o 09:18, Moro59 napisał:

Pomyślałem, że rozpakuję go sobie,

To normale jest. Potnij ten plik na części (np. Total Commanderem albo rarem) i tak przenieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

JASNA CHOLERA!!!
Kolejny zakup z gram.pl - kolejny bubel! Najpierw Bulletstorm i problemy z autoryzacja w GFWL, a teraz ''CRC-k" na 1 płycie Wiedźmina 2 EK!!! Gratuluję Gram.pl/Cdprojekt! Gdzie mogę pobrać elektroniczną wersję tej wspaniałej produkcji przy pomocy mojego (aktualnie - BEZUŻYTECZNEGO) klucza? Który serwis supportuje Was w dystrybucji elektronicznej?

Oczekuję szybkiej i rzetelnej odpowiedzi ze strony gram.pl i cdprojektu!Jak widzę - problem jest już przed premierą gry, a ''kiepska prasa'' potrafi ''zaszlachtować'' nawet najlepszy marketing ];)

Archiwum data2.cab jest uszkodzone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Też miałem błąd CRC. Pomogło skopiowanie plików na dysk twardy i instalacja stamtąd. Polecam spróbować.
Niemniej takie rzeczy nie powinny się zdarzać i to jeszcze w edycji kolekcjonerskiej (moja figurka też jest nieco obtarta).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

U mnie też problemy z instalacją, głowa trochę obdarta, ale nie wygląda tak źle, reszta w porządku. Trochę się zawiodłem, bo myślałem, że nie będzie takich problemów z grą, już bym wolał żeby ten łeb się rozpadł, a gra działała. Ogólnie siedzę cały dzień i próbuje to przerzucić na laptopa, potem na kompa i będę instalował, ale Ek Wiedźmina 3 to nie kupie choćby złoto tam wkładali. Mam nadzieje, że sama gra (o ile ją odpalę) będzie dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wczoraj Bezproblemowo 3 godziny kopiowałem zawartość obu płyt DVD na dysk, po tym 3 godzinnym kopiowaniu czekała mnie 2 godzinna !!! Instalacja, a najlepsze było to że program instalacyjny nie poprosił o dysk DVD 2, instalacja została ukończona błędnie i gra jest do ponownego instalowania ....
Załamie sie, tak bardzo chciałem pograć w Wiedźmina 2 , czekałem od Listopada z Pre Orderem a teraz takie jaja :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No cóż mam ten sam problem z tym że w połowie przegrywania na kompa bądź dysk zewnętrzny wywala że nie może pliku przenieść :/ cóż poczekam na brata z lapkiem może wtedy coś da rade zadziałać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mi szczęśliwie gra się na win7 x64 się zainstalowała, ale jak nie jedno to drugie - Brink którego dziś otrzymałem nie mogę zarejestrować na STEAM - twierdzi że gra nie jest w sprzedaży w Polsce - LOL...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

DODATKOWO mogę tylko dodać że EK Wiedźmina 2 na pewno nie oddam do reklamacji, ponieważ już Kumpel oddał do Reklamacji niedziałającego Gothica 3 Edycje Kolekcjonerską i juz jej nie zobaczył, wysłano mu Zwykłą Standardową Edycję, już wole mieć bubla i z okropnym humorem kupić sobie dodatkowo edycje standardową jak cena spadnie poniżej 80zł, będę miał przynajmniej (małe ale zawsze jakieś) szczęście z czytania Pięknego Artbooka i Podziwiania Głowy Geralta w miarę dobrej roboty ;)

Chyba ze Mozna do Reklamacji zwrócić same Płyty z Grą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dla wszystkich którzy mają ten błąd to wina napędu,miałem to samo pojechałem do kuzyna który ma inny napęd niż ja i wszystko działa bez problemu gra się zainstalowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

nie róbcie z człowieka idioty, drodzy forumowicze, bo 7zip lyka caby jak pelikan świeże ryby... Ba, nawet niektóre exe rozpakowuje...

Naprawdę boje sie kupowac, a bardzo bym chcial. Nie mam sily ani ochoty na takie problemy, 100zł to jednak dla mnei dosyc spora kasa jak na wydanie jej na grę.. Zresztą 100 czy 20 - każda powinna działać bez problemów.

Ciekawe, czemu tylko W2 tai wybredny na napędy, nie? A mozę to czarny PR?! ech.... litości... moze cos w tym jest, ale prawda pewnie lezy co najwyzej gdzies po środku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować