Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Planescape: Torment 2? Obsidian tego nie wyklucza

108 postów w tym temacie

Henrar no nie wiem czy byś chciał mieć takie problemy jak z Fallout 2 w dniu premiery (fakt, to nie gra Bugsidianu, ale pasowałby do nich :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie wierzę, że uda się wskrzesić ten tytuł. Za dużo czasu minęło, zbyt wielu uznaję markę za kultową. Ale trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem mimo całej mej sympatii do tytułu jakim był ( jest ? ) PT, do wskrzeszanie tej marki jestem nastawiony sceptycznie, dla mnie to to samo co robić sequel/prequel do Blade Runnera Scota....oooo moment jakiś ćwierćmózg już wpadł na takowy pomysł .........anyway coś co jest legendą w gatunku rpg niech nią pozostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być Planescape: Torment 2, ale może być jakaś gra z settingu Planescape. Niestety na to nie ma szans, bo setting został pogrzebany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2011 o 12:09, TobiAlex napisał:

Henrar no nie wiem czy byś chciał mieć takie problemy jak z Fallout 2 w dniu premiery
(fakt, to nie gra Bugsidianu, ale pasowałby do nich :D


W pewnym sensie jest. gdy Interplay zwolnił pracowników Black Isle ci założyli właśnie Obsidian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja tak jeszcze rzucę, jak kolejną grę w uniwersum Planescape widział słynny Chris Avellone (jakiś czas temu):

"I wanted to do a Planescape Torment sequel called Lost Souls where it took the lives of Deionarra, Ravel, Dak''kon and others from the original and told their tangential stories in an RPG format before and during the events of Torment.

I also wanted to do one other game set in the Planescape universe that wasn''t tied to Torment itself, called Planescape: Tesseract. I actually turned a sample of the premise into a 2-3 hour pen-and-paper game session that played at GDC one year with a lot of press folks (and Ray and Greg from BioWare), giving each of the folks a pre-made player character and a time limit to accomplish their goals. I really liked the character designs, and I''d love to develop those characters, but most of them only work in the context of a Planscape-style universe."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, tylko że to nadinterpretacja :P Gościu w żadnej wypowiedzi nie mówi konkretnie o Tormencie, tylko ogólnie o idei "wskrzeszania" starych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widząc tytuł newsa prawie dostałem zawału :P

Nie jestem pewien czy chciałbym aby Obsidian robił kontynuację Planescape... po Fallout''cie raczej bym nie wróżył grze za dobrze, a Planescape przecież przede wszystkim był o interakcji i dialogach, o historii... obecnie gry robi się pod akcję, dlatego Icewind byłoby dla nich lepsze.

Dodam jeszcze, że ze względu na prawa do DnD musieli by robić grę pod 4 edycję DnD, do której mam mieszane uczucia...

A historia nie musiałaby być o Bezimiennym, mogła by przestawiać zupełnie nową historię, tylko uniwersum byłoby Planescape''a ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pełni zgadzam się z powyższym. Maska Zdrajcy była Tormentem w pigułce. Nie wspominając już o tym, że dodatek ten bił standardową kampanię na głowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w 3d to nie bedzie juz to samo, ze starych gier to mogliby zrobic nowego dungeon keeper, wystarczylaby lepsza grafika i poprawienie roznych bledow, nowe potwory, pulapki, pomieszczenia itd, jedna z niewielu gier w ktore z checia pogralbym w multi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Obsidian jako nieliczni (kto wie czy nie jedyni) mógłby udźwignąć temat i sobie z nim poradzić od strony RPG (fabuła, dialogi, interakcja, mechanika), ktoś jednak musiałby wspomóc ich w kwestiach technicznych - opracować dobry silnik, wyeliminować błędy.

Jeśli chcieliby stworzyć kolejnego PT, wolałbym aby nie była to żadna kontynuacja czy prequel, a raczej nowa historia i nowy bohater, tyle, że w tym samym uniwersum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kocham Planescape: Torment, po prostu kocham. To najwspanialsze cRPG i najlepsza gra wideo jaka kiedykolwiek powstała. Uważam jednak, że sequel tej produkcji nie ma racji bytu. Jakby nie patrzeć Torment kończy się definitywnie, a próba pociągnięcia fabuły dalej w ramach scenariusza sequela byłaby rozwiązaniem bardziej niż tragicznym.

Z przykrością muszę też dodać, że Planescape: Torment 2 nie ma szans na powstanie w najbliższym czasie. Świat Planescape nie ma oficjalnego wsparcia w najnowszej edycji D&D (a nie można już tworzyć gier na mechanice poprzedniej edycji, o czym wspomina licencja właściciela systemu RPG), także gra musiałaby zostać osadzona w innym, wspieranym settingu (do wyboru: standardowe D&D, Forgotten Realms, Eberron i Dark Sun). Poza tym najnowsza edycja D&D pasuje do opowiadania ambitnej historii jak pięść do nosa. Wciąż mam jednak nadzieję na to, że Obsidian stworzy grę opartą na najnowszej edycji D&D, która dowiedzie mi, że się mylę w kwestii wykorzystania nowej mechaniki systemu. Grę równie ponadprzeciętną pod względem fabuły jak Planescape: Torment i wspomniana wcześniej Maska Zdrajcy opowiadająca zupełnie nową historię w żaden sposób niezwiązaną z losem Bezimiennego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ucieszyłbym się gdyby ta gra została stworzona w takim samym stylu, oprawie graficznej (modele mogą być 3d) i mechanice a fabuły to niech się nie odważą spaprać bo gracze ich powieszą :P ale to jak na razie jest tylko gdybanie, co będzie to będzie, czyli został nam jestcze BG3 i IWD3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholera, gra jest genialna, a ja jeszcze nie grałem w pierwszą część. Muszę to nadrobić po ukończeniu Wiedźmina 2!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2011 o 12:34, maggit napisał:

W pełni zgadzam się z powyższym. Maska Zdrajcy była Tormentem w pigułce. Nie wspominając
już o tym, że dodatek ten bił standardową kampanię na głowę.

Grałem w PT raz i z której strony bym nie patrzył, nie widzę powodu, by jeszcze kiedyś to robić. Ot, przeczytałem, co miałem przeczytać, zetknąłem się z kosmicznie nudnym systemem walki i tyle. Maska Zdrajcy to też takie coś "na jeden raz". Zdecydowanie lepiej wspominam drugi dodatek do pierwszego Neverwintera. Podstawkę z drugiego też cenię sobie wyżej.

Niespecjalnie widzę sensu, by wskrzeszać ten tytuł. Uważam, że bez masy dialogów nie byłoby zwyczajnie powodu, by kupić część drugą, bo byłaby to gra jak każda inna. Z drugiej strony, kto dzisiaj kupuje gry z masą dialogów? I kto je robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, pytanie i odpowiedź były czysto teoretyczne.
Obsidian nie ma praw do marki, a Atari już chyba w ogóle zrezygnowało z finansowania rpgów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie tej gry w dzisiejszych czasach.
Nie ma super hero,super akcji,, super "dynamiki" ,masy fragów itp. - nie ma sprzedaży.
Gry czasochłonne z bogatą fabułą i akcją odstawioną na boczny tor to niestety już przszłość.
Liczy się grafa, możliwość pochwalenia się przez dzieci nowymi kompami i czy chodzi na max detalach oraz bezrozumna jatka.
Hmmm... Obsydian? Jak w końcu zrobią gre z niewieloma błędami bede zadowolony.
Macie zielone światło - tylko zróbcie to porządnie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2011 o 13:06, jarekao napisał:

Chyba trzeba wybrać sie do sklepu po 1 część skoro tak wszyscy zachwalają. Działa to
na Win7 ?

Działa nawet na telefonach z Androidem. Aczkolwiek z gier na infinity jest najbardziej problematyczne, więc bez paru modów i kombinowania w ustawieniach, możesz mieć problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2011 o 10:51, zermithon napisał:

Po tym, co pokazali w Masce Zdrajcy (imho) spokojnie mogliby odpowiadać za kolejnego
Tormenta...

Mówisz o Bioware ?

Swoją drogą... Obsidian spieprzy każdego rpg''a jaki im wpadnie w ręce ,więc nie wiem czy będzie się z czego cieszyć jeśli te informacje się potwierdzą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować