Zaloguj się, aby obserwować  
xRaphaelx

Branza gier schodzi na psy...

24 postów w tym temacie

Twórcy gier nie nastawiają się wyłącznie na fanów, dla których robią kolejne części swoich hitów, lecz na graczy świeżych, których najbardziej zachwycają efekty. Starzy wyjadacze kiedyś dorastają, mają mniej czasu na zabawę, przez otoczenie postrzegani są niekiedy jako duże dzieciaki, itp. co sprawia, że kupują mniej gier, a no to branża nie może sobie pozwolić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czasami wychodze tzw niewypały jak np Driver 3 czy kolejne Wormsy
Ale czasami tworcy zaskakuja czyms nowym np było tak z Far Cryem pojawiła sie z nienacka a była na wysokim poziomnie w CDA dostala 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy to skonczylem grac w gry "single player" juz dosyc dawno (od kiedy mam internet na stale :) ). Prawdopodobnie dlatego ze znudzila mnie walka z maszyna. Gry w tej chwili ewoluuja glownie z nastawieniem na wielu graczy (gre sieciowa). Dlaczego ? Moim zdaniem to glownie 2 przyczyny takiego rozwoju:
- gra z komputerem nudzi sie o wiele szybciej niz gra z osoba myslaca (wiecej radochy tez jak sie wygra z czlowiekiem :) )
- jest to pewnego typu zabezpieczenie przed piratami (jesli kupujac gre otrzymujemy unikatowy numer dzieki, ktoremu mozemy grac na sieci to tworcy takiej gry wiedza ze osoby, ktore graja w ich gre na prawde ja kupily i dzieki temu zarabiaja tak naprawde wiecej niz w przypadku singlowej gry, gdzie ludzie sciagaja ja z internetu a tworcy tak na prawde ponosza straty mimo dobrej gry)

Poza tym, w tej chwili jest dosc duza konkurencja, wiec gdyby powstawaly gry z "kiepska" grafika to ludzie by po prostu tego nie kupili. Wlasnie po to sie kupuje coraz to lepsze maszyny zeby mozna pograc w te ladne gierki. Poza tym zazwyczaj w grach jest miejsce na grafike i fabule (UWAGA:nie dotyczy koreanskich gier ! ;) ).

A co do starych gierek to najmilej chyba wspominam Revenanta, a z jeszcze starszych to Titus the fox (ciekawe czemu nie robia juz takich fajnych platformowek).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2006 o 17:40, Viri napisał:

Szczerze powiedziawszy to skonczylem grac w gry "single player" juz dosyc dawno (od kiedy mam
internet na stale :) ). Prawdopodobnie dlatego ze znudzila mnie walka z maszyna. Gry w tej
chwili ewoluuja glownie z nastawieniem na wielu graczy (gre sieciowa).



No właśnie, i szkoda że nasz polski produkt jakim jest The Witcher nie będzie miał multi, a więc połowa potencjalnych nabywców bądź 1/3 odpadnie i nie będzie spektakularnego sukcesu jak to sobie Panowie z CDPR wyobrażają. Grafika, fabuła będzie z pewnością świetna i dopracowana ale nawet jak wiele osób kupi tą grę to odłoży ją do szuflady po 2-3 tygodniach grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować