Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Sniper: Ghost Warrior - recenzja wersji na PlayStation 3

20 postów w tym temacie

Cuda na kiju normalnie. Ta sama gra po premierze wersji na PC/360 dostała od Was 7.5 (!!!!), a była typowym gniotem na poziomie innych kioskowych dzieł CI. Normalnie magia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2011 o 15:28, absmak napisał:

Cuda na kiju normalnie. Ta sama gra po premierze wersji na PC/360 dostała od Was 7.5
(!!!!), a była typowym gniotem na poziomie innych kioskowych dzieł CI. Normalnie magia.

Jak dwóch różnych recenzentów może mieć różne zdanie oceniając różne wersje tej samej gry? OMG!? Granda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2011 o 15:48, Zaitsev napisał:

Jak dwóch różnych recenzentów może mieć różne zdanie oceniając różne wersje tej samej
gry? OMG!? Granda!


Polecam w takim razie po kilka recenzji tego samego tytułu pisanych przez różne osoby, skoro zdanie redaktora nie jest zdaniem redakcji :] W świetle tego co napisałeś, Wasze recenzje nie mają najmniejszego sensu :]

BluesBoy: pewnie tak, skoro ulepszona wersja dostaje tak dyskwalifikującą notę :] Zastanawia mnie tylko, czemu pierwsza, definitywnie spartolona wersja dostała noty kwalifikujące ją do gry co najmniej dobrej, bliskiej bardzo dobrej :] No ale rozumiem, że wersja na PS3 nie sprzeda się w gramowym sklepie jakoś nadzwyczaj dobrze... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2011 o 16:03, absmak napisał:

> Jak dwóch różnych recenzentów może mieć różne zdanie oceniając różne wersje tej
samej
> gry? OMG!? Granda!

Polecam w takim razie po kilka recenzji tego samego tytułu pisanych przez różne osoby,
skoro zdanie redaktora nie jest zdaniem redakcji :] W świetle tego co napisałeś, Wasze
recenzje nie mają najmniejszego sensu :]

BluesBoy: pewnie tak, skoro ulepszona wersja dostaje tak dyskwalifikującą notę :] Zastanawia
mnie tylko, czemu pierwsza, definitywnie spartolona wersja dostała noty kwalifikujące
ją do gry co najmniej dobrej, bliskiej bardzo dobrej :] No ale rozumiem, że wersja na
PS3 nie sprzeda się w gramowym sklepie jakoś nadzwyczaj dobrze... ;)


Hahaha dokładnie. +1

Najpierw zachwyt i nabicie kabzy a później prawdziwa i rzetelna recenzja. Nie powiecie mi, że port na PS3 zasługuje na ocenę dwa razy mniejszą. Ktoś ewidentnie mnie d...a w pupe.

Bardzo słabe tłumaczenie, takim tokiem myślenia możemy zrobić jeden wielki syf na portalu, gdzie każdy samozwaniec wystawi sobie ocenę taką jaką chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macie 100% racji. Ale gdyby recenzja składała się z samej oceny końcowej. Recenzent pisze oprócz końcowej liczby także jakiś tekst, wiecie? W tym przypadku jest to aż 15,5 tys. znaków. Jeżeli macie zamiar narzekać na samą ocenę końcową, to nie czuję potrzeby brania udziału w tej dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2011 o 16:21, Zaitsev napisał:

Macie 100% racji. Ale gdyby recenzja składała się z samej oceny końcowej. Recenzent pisze
oprócz końcowej liczby także jakiś tekst, wiecie? W tym przypadku jest to aż 15,5 tys.
znaków. Jeżeli macie zamiar narzekać na samą ocenę końcową, to nie czuję potrzeby brania
udziału w tej dyskusji.


Co do tekstu - dobra robota. Co do podsumowania - również. Co do oceny - bez dwóch zdań trafiona. Żałuję jedynie, że to nie Ty pisałeś poprzednią recenzję. Jedyne, co mi przychodzi na myśl, jeśli już ma być "różne osoby mają różne zdanie", to pod recenzją krótka opinia i ocena innych redaktorów, a "finalny głos" wyliczony ze średniej. Ot, choćby tak, jak to robią w Kotaku. IMO najuczciwszy i najbardziej rzetelny sposób przedstawienia tytułu. Opłaciłoby się nawet biorąc pod uwagę ew. lekki poślizg czasowy w dostępności materiału. Zastanówcie się nad tym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2011 o 16:24, absmak napisał:

Co do tekstu - dobra robota. Co do podsumowania - również. Co do oceny - bez dwóch zdań
trafiona. Żałuję jedynie, że to nie Ty pisałeś poprzednią recenzję. Jedyne, co mi przychodzi
na myśl, jeśli już ma być "różne osoby mają różne zdanie", to pod recenzją krótka opinia
i ocena innych redaktorów, a "finalny głos" wyliczony ze średniej. Ot, choćby tak, jak
to robią w Kotaku. IMO najuczciwszy i najbardziej rzetelny sposób przedstawienia tytułu.
Opłaciłoby się nawet biorąc pod uwagę ew. lekki poślizg czasowy w dostępności materiału.
Zastanówcie się nad tym :)


Musielibyśmy otrzymywać po ileś egzemplarzy, lub robić sztafetę wysyłkową po całej Polsce. Pracujemy we własnych mieszkaniach w najrozmaitszych miastach...
EDIT: Dodam, że siłą rzeczy sztafeta spowodowałaby gigantyczne opóźnienie w publikacji recenzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2011 o 16:27, Lucas_the_Great napisał:

Musielibyśmy otrzymywać po ileś egzemplarzy, lub robić sztafetę wysyłkową po całej Polsce.


Nie mam na myśli tego, aby każda recenzja zawierała takie podsumowanie. Chodziło mi raczej o te najgłośniejsze i najbardziej kontrowersyjne pozycje. Wierze, że jako 2 największy serwis o grach w PL, do tego posiadający sklep, bylibyście w stanie zrobić coś takiego dla Czytelników. Poza tym dam sobie łapę uciąć, że wielu z Waszych redaktorów w te największe hity zaopatruje się również sama. Kilka zdań podsumowania i ocenę chyba daliby radę wystawić, czyż nie? :]

Dnia 13.05.2011 o 16:27, Lucas_the_Great napisał:

Pracujemy we własnych mieszkaniach w najrozmaitszych miastach...
EDIT: Dodam, że siłą rzeczy sztafeta spowodowałaby gigantyczne opóźnienie w publikacji
recenzji.


Bez przesady. Wysyłka kurierska dochodzi następnego dnia. Do tego dochodzą Wasze sklepowe ceny w kurierowni, bardzo niskie. Poczta nie jest już jedynym rozwiązaniem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2011 o 16:35, absmak napisał:

Bez przesady. Wysyłka kurierska dochodzi następnego dnia. Poczta nie jest już jedynym
rozwiązaniem ;)

Przesyłka przesyłką, ale grę też trzeba przejść. Zobaczymy - temat poruszymy w gronie redakcyjnym. Dzięki za sugestię!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2011 o 16:37, Zaitsev napisał:

Przesyłka przesyłką, ale grę też trzeba przejść. Zobaczymy - temat poruszymy w gronie
redakcyjnym. Dzięki za sugestię!


Dzięki. Będę trzymał kciuki za powodzenie tej koncepcji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2011 o 16:35, absmak napisał:


Bez przesady. Wysyłka kurierska dochodzi następnego dnia. Do tego dochodzą Wasze sklepowe
ceny u kurierowni, bardzo niskie. Poczta nie jest już jedynym rozwiązaniem ;)

Jeszcze wypadałoby pograć, no chyba że mówimy o Call of Duty, kurier przychodzi, prosimy by usiadł na chwilę i poczekał, gramy, kończymy, wysyłamy dalej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2011 o 16:39, Lucas_the_Great napisał:

Jeszcze wypadałoby pograć, no chyba ze mówimy o Call of Duty, kurier przychodzi, prosimy
by usiadł na chwilę, gramy, wysyłamy dalej :D


Bez złośliwości ;) CoD z jednej strony, a jeszcze krótszy singiel w BC2 z drugiej. Wiadomo, że te gry to multiplayer, nie bądź złośliwy ponad normę ;D Jeden dzień w ta czy tamtą nie czyni gigantycznej obsuwy, a mocno punktuje rzetelnością :] Jakie to może mieć korzyści w przyszłości chyba wiadomo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra zaskakujaco przyjemna. Etapy w ktorych gramy zwyklym zolnierzem sa gorsze, ale w te snajperskie dobrze sie gralo. Ale za 150 zl? Za takie pieniadze mozna kupic 1-1,5 nowosci na pieca, dla snajpera polecalbym raczej poczekanie na promocje na Steamie. Sam zaplacilem chyba z 10 euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie adekwatna ocena co do poziomu tej gry. Te 7,5 to była jakaś porażka/wpadka tego serwisu, ale jak już ktoś napisał, nabicie kabzy zawsze najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nie rozumiem, czego Wy sie tych ocen czepiacie i umowicie, ze serwis nie jest rzetelny...

Nie czytać tekstów Harpena, gdy się Wam jego gust nie podoba i tyle. Czy jeżeli ktoś z Was pisałby recenzję gry, która mu się jakoś podobała (bo brakowało mu tego typu gry, bo mu się klimat spodobał i gra go de facto wciągnęłą), patrzyłby na ocenę innych? Moim zdaniem, jeżeli tekst jest rzetelny (wypunktowane błędy, napisane rzeczy, które się mogą podobać), nie powinniśmy przykładać uwagi do oceny. Osobiście dla mnie większośc oceny to jest grywalność np, niech mi się gra crashuje (okazjonalnie oczywiście), niech ma jakieś niedoróbki, ale jeżeli jest grywalna w pełni zasługuję na wysoką notę ;).

I np. osobiście jestem zwolennikiem jak najszybszej recenzji (sonda tutaj by się przydała :P), gdyż recenzje (kilka) / potencjalne demo, pomaga mi w decyzji czy grę zakupić. Np. osobiście recenzja z przesunięciem tygodniowym / dwu jest dla mnie bezużyteczna i nie przeczytam jej w takim serwisie, więc dla mnie sztafeta wydaje się średnim pomysłem..

Niestety nie pamiętam tekstu Harpena, no ale jeżeli był kiepski, z pominiętymi błędami i wadami gry, to nie wiem co on tu jeszcze robi :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, Harpen przesłodził z oceną ale ma do tego pełne prawo. To w końcu jego własna, subiektywna ocena była z którą się nie zgadzam ale ją szanuję. Tutaj, według mnie, ocena odzwierciedla jakość gry. To jest mniej niż przeciętniak i tyle w tym temacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry tekst i adekwatna ocena. Przeszedłem grę i szlag mnie trafiał ilekroć kilkakrotnie nie mogłem normalnie wejść po schodach, lecz musiałem na nie wskoczyć, jak w przypadku Twoich kamieni.
W ogóle szkoda mi tych tysięcy ludzi, którzy podbili zakupem Snipera jego pozycję na liście bestsellerów - po tym, czego doświadczą, ''dwójka'' skończy poza TOP 100...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować