Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - wideo o świecie gry i kwestia DLC

124 postów w tym temacie

Dnia 14.05.2011 o 15:36, Cherry69 napisał:

Ponieważ dla mnie, jeżeli dane DLC jest dostępne tylko np. w CDA za ok. 16 zł, to już
nie jest darmowe. Co na to twórcy?


Zauwaz, ze DLC jest tylko dodatkiem do CDA. A w opakowaniu jest jeszcze masa bajerow takie jak czasopismo, plytki, pelne wersje czy plakat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 16:59, Vivek1 napisał:

Kiedy otrzymamy obiecane DLC do kolekcjonerek wiedźmina 2??

Ja wczoraj dostałem grę i dzisiaj mam kody. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 16:59, Vivek1 napisał:

Kiedy otrzymamy obiecane DLC do kolekcjonerek wiedźmina 2??

Ja wczoraj dostałem grę i dzisiaj mam kody. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 17:02, Dzudas napisał:

Ja wczoraj dostałem grę i dzisiaj mam kody. :)

Ja dostałem wczoraj i jeszcze nie dostałem kodów do DLC. Myślałem, że będą na kartce w pudełku, a tu taka kicha... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 17:05, Vivek1 napisał:

Ja dostałem wczoraj i jeszcze nie dostałem kodów do DLC. Myślałem, że będą na kartce
w pudełku, a tu taka kicha... :/

Wejdź w twoje zamówienie (wiedźmin) i tam będzie pobierz kod czy jakoś tak.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 17:10, Dzudas napisał:

Wejdź w twoje zamówienie (wiedźmin) i tam będzie pobierz kod czy jakoś tak.:)

Nie jestem idiotą. Sprawdzałem tam i plik jest pusty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja głupi myślałem, że DLC to Downloadable content czyli jakieś materiały do pobrania a nie rozszerzenie. No nic, muszę się trochę doedukować żeby nadrobić ten przespany czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech kontynuacja okaze sie fabularnie i jezykowo tak dobra jak pierwowzór to DLC''ki za free to nic tylko prezent dla graczy majacych dośc nachalnego trzepania kasyna wszystkim co jest związane z danym tytułem. Tak z ciekawości jak już wybrzydzamy :D Jaka jest szansa, ze wspomniane dlc pojawią sie z aktorami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie dziwne jest to, że marketing dopiero teraz o tym informuje. Gdy ogłoszono DLC w EK, czy czymś tam, to zanosiło się na drugie DAO i mogło to niektórych zniechęcić przed zakupem premierówki (znam taką osobę).

Informacja, że DLC będą darmowe całkowicie zmienia postać rzeczy. Przy tej całej nachalnej reklamie zapomniano powiedzieć o tym, co naprawdę ważne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 17:14, Swooneb napisał:

A ja głupi myślałem, że DLC to Downloadable content czyli jakieś materiały do pobrania
a nie rozszerzenie.


Rozszerzenie - to dodanie nowych rzeczy do gry. Przy czym rozszerzeniem może być KAŻDA nowa rzecz, poczynając od zbroi dla konia (:D :D :D) a kończąc na zupełnie nowej przygodzie. Reasumując, rozszerzeniem jest zarówno zbroja dla konia z Obliviona, jak i Tron Bhaala do Baldur''s Gate''a. Reasumując reasumację - rozszerzenie to nic innego, jak zawartość dodatkowa, niezależnie od jej wielkości.

DLC - Downloadable content. Czyli "zawartość do pobrania". Czyli wszystko, co do gry można zdobyć/kupić poprzez SIEĆ. I tu również wielkość nie ma znaczenia, może to być tak zbroja dla konia, jak i dodatek Vietnam do BC2 (mowa o wersji cyfrowej oczywiście).

Natomiast utarło się, że DLC nazywa się różne popierdółkowate gadżety, nie wnoszące wiele do gry, a rozszerzeniem/dodatkiem - większe elementy dodatkowe, jak nowe misje, dodatkowe przygody etc. Jest to jednak nazewnictwo niedokładne, ponieważ oba terminy są wobec siebie rozłączne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 17:13, Vivek1 napisał:

Nie jestem idiotą. Sprawdzałem tam i plik jest pusty.


U mnie to samo. Od wczoraj mam grę ale kodów jeszcze nie dostałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tym własnie mówię, w dzisiejszych czasach nikt już nie wydaje rozszerzeń w boxach tylko poprzez sieć (DLC) bo koszta wychodzą taniej niż tłoczenie płyt. Oczywiście czasem obok DLC są też wydawane boxy dla osób którzy nie lubią płacić w sieci/nie mają możliwość/kolekcjonerów. CDP jest sprytne bo użyła innego słowa niż DLC, a ludzie już ich porównują do Valve, poczekajmy na pierwszy płatny content to zmienicie zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 12:11, Lerten napisał:

I tak czekam na ludzi, którzy znajdą dziurę w całym, i
będą się czepiali darmowych DLC.


TADAM!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 14:42, LESZ3u napisał:

> Err, z tym Tesco to żartujesz czy poważnie będzie tak tanie?
Serio, serio, ale cena ta obowiązuje tylko w dzień premiery. Później będzie kosztowała
o dyszkę więcej - 89,99zł.


Hej z tym Tesco to na prawdę nie jest ściema! http://www.tesco.pl/gamezone/wiedzmin-2.php

Wielkie dzięki LESZ3u, zaoszczędziłeś mi 2 dychy :D Sweet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ile razy mamy powtarzać? Kody do DLC dla osób, które grę kupowały za pobraniem będą dostępne najprawdopodobniej w poniedziałek, gdyż wtedy najprawdopodobniej zostaną zaksięgowane pieniądze za grę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 17:53, mashallah napisał:

CDP jest sprytne bo użyła innego słowa niż DLC, a ludzie już ich porównują do Valve,


Ano niestety, tak to już jest z PR-em. Wystarczy zgrabnie dobrać słowa, nie mówiąc tak na prawdę nic, a ludzie sami sobie domówią resztę (i sami siebie okłamią, a wydawca ma czyste ręce, bo on niczego takiego - nominalnie - nie powiedział)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zdobyłem (zestawu magika jeszcze nie mam ale miał będę na 100%) 5/6 DLC, a regularnie będę sprawdzał jakie nowe DARMOWE DLC pojawiają się i będę je oczywiście wszystkie pobierał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. JA mam pytanko do ludzi posiadających E.Kolekcjonerską- Czy przy instalowaniu gry musieliście wpisywać jakiś kod??I drugie, gdzie ma wpisać dwa kody,które się znajdują z tyłu instrukcji???
PZdr!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować