Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - bestiariusz

87 postów w tym temacie

Fajne stworki szczególnie podobają mi się Nekkery ;o, chciałbym również zapytać czy dostane do jutra (poniedziałek) kody dlc na kurtkę Vernona Roche i tajemniczego kupca ? Zapłaciłem za pobraniem , mogę się upomnieć gdzieś o te kody czy mam po prostu czekać aż je dostane ? (Dodam ,że mam edycję kolekcjonerską)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 11:04, bobobo napisał:

Pytanie,ale dotyczące książki:

Spoiler

Czy jak Geralt był na statku w bodajże 1 lub 2 tomie
i darł listy od Ciri i Yeneffer aby Rience nie mógł ich namierzyć,i nagle zaatakował
ich jakiś ogromny stwór morski.Czy to był właśnie Kayran?



Nie, to była żagnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 11:33, Szincza_Wasei napisał:

Nie, to była żagnica.


A pamiętam,jak czytałem zapowiedź w CDA kiedyś i tak właśnie nazywał się ten stwór. Zmienili nazwę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@bobobo
chodzi Ci zapewne o ten moment, kiedy Geralt dyskutował na temat nazwy owego potwora z jakimś profesorem(imienia za Chiny Ludowe nie mogę sobie przypomnieć). Jeżeli tak to nie był Kayran, chociaż nazwy sam nie mogę sobie przypomnieć. Zresztą tamten potwór był znacznie mniejszy, chociaż nie można wykluczyć ataku "baby Keyrana". Chyba czas na ponowne przeczytanie sagi ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 11:35, bobobo napisał:

> Nie, to była żagnica.

A pamiętam,jak czytałem zapowiedź w CDA kiedyś i tak właśnie nazywał się ten stwór. Zmienili
nazwę?


Parę postów wcześniej to napisałem, aż tak dużo do czytania nie ma.

Tak, zmieniono nazwę, ponieważ rzekomo ówczesna żagnica była dużo za duża, więc zmieniono nazwę potwora na Keyran.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 12:11, Sanders-sama napisał:

Mam nadzieję że będzie więcej tych bestyjek...
Wiadomo że będą jeszcze upiory, nieumarli... mam nadzieję że jakieś wampiry się pojawią.

W zasadzie tu są tylko te, które spotkacie w prologu i pierwszym akcie (oprócz harpii), bo też i więcej gry nie widziałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli twórcy trzymają się realiów to wampirów za wiele albo i wcale nie powinno być.

Spoiler

W całej sadze Geralt spotkał aż jednego wampira i z nim nie walczył. Jedynie z opowieści tego wampira wynikało, że kiedyś było ich wielu, tworzyli grupy itp. i było to długo przed spotkaniem z Geraltem. Sam Geralt również nie wspomina licznych walk z wampirami. Wydarzenia w grze dzieją się kilka lat po zakończeniu sagi więc tendencja powinna być spadkowa.


Trochę śmieszy mnie Endrega. Jeśli dobrze widzę to jej głowa przechodzi w zwiniętą spiralnie ślimaczą muszlę co ma się nijak do insektów. Dodatkowo mi to przypomina rasta czapkę ukrywającą dread''y ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, przepraszam, ale w Ziarnie Prawdy

Spoiler

Geralt dosłownie zabija Bruxę, która poluje na podróżnych - myk polega na tym, że Bruxa ma prawdziwie głębokie uczucia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Toto na zdjęciu to nie jest endrega (zresztą w polskiej wersji ten stwór nazywa się endriaga), tylko arachas, rzadki, pająkowaty, potwór, który skopał tyłek Łukaszowi Niszczącemu Otoczenie na angielskiej prezentacji Wiedźmina na konferencji CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 12:46, Khasim napisał:

Toto na zdjęciu to nie jest endrega (zresztą w polskiej wersji ten stwór nazywa się endriaga),
tylko arachas, rzadki, pająkowaty, potwór, który skopał tyłek Łukaszowi Niszczącemu Otoczenie
na angielskiej prezentacji Wiedźmina na konferencji CDP.

Niestety, nie mogę już porównać z grą, bo wersja preview już nie chodzi, a pełnej jak nie było tak nie ma - jeśli będę miał okazję sprawdzić i sfotografować, już z polskiej wersji, to podmienię fotkę. Słuszna uwaga z polską nazwą, już zmieniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 12:31, DrillMod napisał:

Jeśli twórcy trzymają się realiów to wampirów za wiele albo i wcale nie powinno być.

Spoiler


W całej sadze Geralt spotkał aż jednego wampira i z nim nie walczył. Jedynie z opowieści
tego wampira wynikało, że kiedyś było ich wielu, tworzyli grupy itp. i było to długo
przed spotkaniem z Geraltem. Sam Geralt również nie wspomina licznych walk z wampirami.
Wydarzenia w grze dzieją się kilka lat po zakończeniu sagi więc tendencja powinna być
spadkowa.


Trochę śmieszy mnie Endrega. Jeśli dobrze widzę to jej głowa przechodzi w zwiniętą spiralnie
ślimaczą muszlę co ma się nijak do insektów. Dodatkowo mi to przypomina rasta czapkę
ukrywającą dread''y ;)


Z tym trzymaniem się realiów to bym nie przesadzał, wszyscy wiemy, że Geralt nie spamował Igni, czy Aardem jak rasowy magus. Trzeba pamiętać, że to gra i pewne kompromisy są potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Utopiec bowiem tworzy się z ciała topielca jako takiego, czyli człeka co śmierć w wodzie poniósł. "

A to nie topielec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludowe określenie dużych, silniejszych Utopców Topielcami jest błędne, bo sam w sobie Utopiec jest reanimowanym topielcem-ciałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 13:12, wawrzluk napisał:

Jest szansa zobaczyć kolejną część w bardziej przyzwoitych godzinach? Tak przy niedzieli
;)

Brak gry bardzo mocno mnie krępuje , rozumiesz... wybrani dziennikarze mieli pierwotnie dostać gry w czwartek, do dziś nie mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 13:26, Lucas_the_Great napisał:

wybrani dziennikarze mieli pierwotnie
dostać gry w czwartek, do dziś nie mamy.


No to dziennikarze dostaną grę przed premierą i ich nie obowiązuje odpalenie gry dopiero w dniu premiery?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować