Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Forza Motorsport 4 - zapowiedź

19 postów w tym temacie

samochody na zewnątrz i tak wyglądają gorzej niż w GT5, skoro microsoft w tak krótkim czasie jest w stanie zrobić 500modeli z wnętrzami to co robiło polyphony piło sake i jadło sushi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Forza 3 oferuje 515 wozów, wszystkie z dostępnymi kokpitami. W czwórce będzie pewnie tak samo, tyle że wozów będzie więcej. A z zewnątrz wozy i tak wyglądają powalająco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy pan w tym filmiku stara się nam wmówić, że sterowanie Kinectem jest lepsze i wygodniejsze niż padem/kierownicą...? : O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kinect i to co oferuje w FM4 jakoś mało mnie interesuje. Szczerze wolę pada lub kierownicę, której i tak nie mam. Podoba mi się motyw z salonem, lubię takie bajery. Czy da się wykrztusić jeszcze ładniejszą oprawę z Xklocka? Że będzie ładniej niż w 3 to mam taką nadzieję, ale na pewno nie powali na kolana. Czekam, czekam niecierpliwie, bo to będzie naprawdę bardzo dobry tytuł. Tak czuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 18:51, arturfajny napisał:

TO się nie uda. Czemu? Nawet jak będzie miało super-hiper grafikę, to nie przekona hardkorów,
bo na xklocka nie ma porządnych kierownic.

Forza Motorsport 2 - 4,01 mln sprzedanych kopii
Forza Motorsport 3 - 4,80 mln sprzedanych kopii

Nie. To się nie uda. Skądże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 18:51, arturfajny napisał:

TO się nie uda. Czemu? Nawet jak będzie miało super-hiper grafikę, to nie przekona hardkorów,
bo na xklocka nie ma porządnych kierownic.


E to ciekawe, bo mi się wydaje, że to nie ma właśnie tych średnich, a super drogie Fanatec''i są. Zobacz na konkurencję w rankingach. Robisz czas kilka dziesiątych lepszy i zyskujesz jakieś 10 000 miejsc w rankingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

arturfajny... Słyszałeś o Fanatecu? Radzę wygoogluj sobie znawco tą markę i obejrz kierownicę Porsche, są fenomenalne. Od tej firmy są kompletne zestawy, niepotrzebne nic więcej. Co do hardkorowych graczy, to właśnie oni siedzą w Forzie, to tam się ustawia auta pod setne czy tysięczne części sekundy, tuning o jakim w GT można pomarzyć, zresztą sam model jazdy w FM3 jest wyraźnie lepszy, bardziej naturalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha, a to ciekawe co mowisz ;) Naturalnie musisz poprowadzic prawdziwe auto, zeby zobaczyc co oznacza w tym przypadku "naturalny" ;) Do przyzwoitego symulatora Forza nie ma startu bo to wlasnie nie miala byc gra dla nerdow, tylko relaksujaca samochodowka w ktorej podziwiasz ladne landszafciki ;) Takze nie obrazaj ani hardcorowcow, ani tych ktorzy graja w Forze ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 18:51, arturfajny napisał:

TO się nie uda. Czemu? Nawet jak będzie miało super-hiper grafikę, to nie przekona hardkorów,
bo na xklocka nie ma porządnych kierownic.



Kierownica jest, a w zasadzie 2 modele: nieprodukowany już Fanatec Porsche Wheel Turbo S (ale koniecznie z S w nazwie) oraz Porsche Wheel GT2 (ten model ja posiadam) i tak naprawdę kierownica ta jest lepsza niż G25, a nawet G27.

Co do jazdy hardcore, Forza nie jest tutaj mistrzem. Polecam Richard Burns Rally + RSRBR mod, tam to jak się jedzie na OSach to czuć drogę (dosłownie :P jak będzie się trzymało jedną ręką i wjedzie w dziurę to tak może szarpnąć, że kicha...) dzięki silnemu FF (Fanatec ma zasilacz 60W, silniczek FF jest na tyle potężny, że trzeba uważać by go nie przegrzać xD co mi się udało już 3 razy...).

Forza zaś, moim zdaniem, nadaje się do driftowania japońskimi autami o małej i średniej mocy (tak do 350KM). Nie wiem na ile jest realistyczna, w każdym razie można podriftować bardziej zaawansowanymi z użyciem przeniesienia masy, driftu 4 kołami i takie tam (AE86 bez tuningu rlz! ^^).
Mam nadzieję, że w Forzie 4 ujrzę ponownie AE86, RX-7 FC, FD, S13, S14, S15, R32, R33, R34, MR2 i jeszcze kilka takich. :P Fajnie by było jakby dorzucili Suzuki Cappuchino i Hondę EK9, no ale to już mój taki wish-list... :P


Jeszcze tak dorzucę małą plotkę:
http://tdu.gram.pl/forum/viewthread.php?thread_id=1280&highlight=Forza+4&pid=22100#post_22100
Znalazłem ją na necie jakiś czas temu, ile w tym jest prawdy to nie mogę powiedzieć, ale to co jest na liście ma szansę być w FM4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 18:51, arturfajny napisał:

TO się nie uda. Czemu? Nawet jak będzie miało super-hiper grafikę, to nie przekona hardkorów,
bo na xklocka nie ma porządnych kierownic.



Kierownica jest, a w zasadzie 2 modele: nieprodukowany już Fanatec Porsche Wheel Turbo S (ale koniecznie z S w nazwie) oraz Porsche Wheel GT2 (ten model ja posiadam) i tak naprawdę kierownica ta jest lepsza niż G25, a nawet G27.

Co do jazdy hardcore, Forza nie jest tutaj mistrzem. Polecam Richard Burns Rally + RSRBR mod, tam to jak się jedzie na OSach to czuć drogę (dosłownie :P jak będzie się trzymało jedną ręką i wjedzie w dziurę to tak może szarpnąć, że kicha...) dzięki silnemu FF (Fanatec ma zasilacz 60W, silniczek FF jest na tyle potężny, że trzeba uważać by go nie przegrzać xD co mi się udało już 3 razy...).

Forza zaś, moim zdaniem, nadaje się do driftowania japońskimi autami o małej i średniej mocy (tak do 350KM). Nie wiem na ile jest realistyczna, w każdym razie można podriftować bardziej zaawansowanymi z użyciem przeniesienia masy, driftu 4 kołami i takie tam (AE86 bez tuningu rlz! ^^).
Mam nadzieję, że w Forzie 4 ujrzę ponownie AE86, RX-7 FC, FD, S13, S14, S15, R32, R33, R34, MR2 i jeszcze kilka takich. :P Fajnie by było jakby dorzucili Suzuki Cappuchino i Hondę EK9, no ale to już mój taki wish-list... :P


Jeszcze tak dorzucę małą plotkę:
http://tdu.gram.pl/forum/viewthread.php?thread_id=1280&highlight=Forza+4&pid=22100#post_22100
Znalazłem ją na necie jakiś czas temu, ile w tym jest prawdy to nie mogę powiedzieć, ale to co jest na liście ma szansę być w FM4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 20:13, lookastdu napisał:

Mam nadzieję, że w Forzie 4 ujrzę ponownie AE86, RX-7 FC, FD, S13, S14, S15, R32, R33,
R34, MR2 i jeszcze kilka takich. :P Fajnie by było jakby dorzucili Suzuki Cappuchino
i Hondę EK9, no ale to już mój taki wish-list... :P


Czyżby fan Initial D?Bo wymieniłeś wszystkie samochody z anime poza s2000,Sileighty(o dziwo jest w GT5) i LanEvo.
W GT5 jest nawet AE86 Shuichi Shigeno, ale niestety zamuliłem i za nic nie mogę trafić drugi raz w giełdzie samochodów używanych na ten wóz.

Co do FM4 to czekam z niecierpliwością.Jak ktoś pisze że wozy wyglądają gorzej niż w gt5 to albo ma założone klapki na oczy marki sony, albo nigdy nie grał w GT5 w którym tylko samochody premium jakoś wyglądają, choć poza photo mode GT5 wygląda średnio nie ważne z jakim samochodem.Co do porównań modelu to gt5 jest bardziej wymagające jeśli chodzi o manewrówki, ale wydaje mi się że łatwiej w nim wyhamować przed zakrętem przy dużych prędkościach.W GT5 jazda samochodem FF powyżej 100 na godzinę w zakrętach staje się ciężka przez mocno odczuwalną podsterowność i trzeba sporo powalczyć(aktualnie rwę sobie włosy z głowy przy licencji B5).Natomiast okiełznanie dzikiego Shelby Cobry to nie lada wyzwanie i nawet ne wiem czy w FM3 były takie trudne do opanowania samochody.Do FM(2) będę mieć ogromny sentyment, bo to w końcu ta gra naprawdę nauczyła mnie że trzeba hamować przed zakrętem zamiast włączania nitro :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że na tak kiepski sprzęt jakim jest 360... ehh znowy będę musiał kupić lub wypożyczyć to badziewie... Mam nadzieję, że model jazdy powróci do stylu pierwszej i drugiej części, to samo z publicznym lobby w multi. W FM3 to była masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wszystko ok, gra zapowiada się naprawdę świetnie (dla niej warto by mieć xboxa..), z tym że nie ma takiej marki auta jak "Maseratti".. ;) jest tylko Maserati ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować