Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Oficjalny komunikat firmy CD-Projekt w sprawie problemów z aktywacją gry Wiedźmin 2

1749 postów w tym temacie

Dnia 16.05.2011 o 08:00, Tenebrael napisał:


Mój Plan B chłodzi się właśnie w lodówce :P


Ja swój zużyłem. Niech mi wyschnie broda, to pójdę po B2. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś nie wiedział to ten zegar na oficjalnej stronie chodzi dobrze , wg niego do premiery EK zastała jeszcze godzina zakładając, że doba ma 86400 sekund.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 08:02, Rzezim napisał:

To swoisty prolog przed prologiem, który wydłużył "granie" o kilkanaście godzin.

Ciekawe jak zareaguje giełda na to sytuacje.


Zareaguje dopiero gdy na oficjalnej premierze nadal nie będzie można odpalić gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 08:02, Rzezim napisał:

To swoisty prolog przed prologiem, który wydłużył "granie" o kilkanaście godzin.

Ciekawe jak zareaguje giełda na to sytuacje.



Ciekawe jak zareaguje Watykan... Bo wiedz, że coś się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 07:56, MandiATO napisał:

I tak oto kolejny raz zabezpieczenia antyużytkownikowe, wprowadzone pomimo protestów
fanów tytułu, pisania, iż obawiają się właśnie dokładnie sytuacji, że serwer aktywacji
nie zadziała, będzie neidostępny, lub pójdzie coś nie tak. Jednak osoby podejmujące decyzje
wiedziały lepiej. Wszystko miało być tak ślicznie i bezproblemowo, infrastruktura przygotowana,
wszystko dopięte na ostatni guzik. I co? I właśnie guzik. Znów problemy, znów lamenty,
znów ludzie nabici w butelkę. Płyty nie dają się odczytywać, gra nie daje się aktywować,
a odpowiedzi supportu prześliczne... Nie możecie zainstalować? Wymieńcie napęd, lub zgrajcie
sobie pliki u kolegi... Jeśli tak ma podchodzić dystrybutor gry, to może lepiej zamiast
zmuszać ludzi do czasami kilkugodzinnej mordęgi z przenoszeniem danych, to od razu gry
dawać na pamięciach przenośnych? Pendrive, lub karta MicroSD z przelotką na USB. Po co
zabezpieczać płytę, skoro i tak dane na niej są bezużyteczne bez części pobranej z serwera?
Po co zabezpieczać płytę, skoro w dzień premiery doradza się ludziom skopiowanie jej
zawartości? Po co wywalanie dużych kwot na tak bezsensowne działania? A kto za to płaci?
Pan płaci, pani płaci i pan też płaci...

Kiedyś miałem problem z napędem Plextor PX-750a i grą ToCA3. Płyta była tak fajnie zabezpieczona,
że napę w ogóle nie rozpoznawał zawartości płyty, podczas kiedy wszystkie inne płyty
czytał bez zająknięć (czy to jedno czy dwuwarstwowe). A z tą jedną nie chciał gadać ni
cholery. I raczej nie była to wina napędu a zabezpieczenia lub samej płyty. W ciągu 4
lat żadna inna płyta nie sprawiła problemu, poza tą jedną jedyną zabezpieczoną odpowiednio
w panicznym strachu przed piractwem.



A potem ktoś wrzucił torrent z crackiem i dalej fala pirectwa leciała

Jaki morał z tej bajki? Jak mają przełamać zabezpieczenia to i tak to zrobią, boisz się o straty z powodu piractwa - słusznie; ale cokolwiek byś nie zrobił i tak te straty będą a Ty nic na to nie poradzisz.

Jedyne w co można wierzyć to w to że są tacy ludzie jak my tutaj którzy oryginalne gry kupili i w ten sposób nas wsparli. Szkoda tylko że ich wycyckaliśmy na pieniądzach bo chcieliśmy ograniczyć straty - w ten sposób kilku z nich na pewno zabiliśmy. Co do EK wiesia 3 jeśli takowa wyjdzie, no nie wiem czy ją kupie.

Pożyjemy zobaczymy
życzę wam aby się czekanie nie dłużyło, a sam zbieram się tam gdzie muszę :)
Współczuję wam i sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 08:02, Rzezim napisał:

Ciekawe jak zareaguje giełda na to sytuacje.

Ja mam szczerą nadzieję, że akcje ostro polecą w dół.

No bo co to ma być? Największa polska premiera, informacja o opóźnieniu w aktywacji minuty przed godziną 0...
No i plik zajmujący 50 MB - co za problem wrzucić na serwer wcześniej z hasłem, żeby sprawdzić u siebie, czy działa?
Widocznie REDzi wolą robić wszystko na ostatnią chwilę, to są efekty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Współczuję wszystkim, którzy zamówili wersję kolekcjonerską, w tym również sobie. Chociaż grę zamówiłem późno i otrzymam ją prawdopodobnie dzisiaj, to co CDP zrobiło graczom i fanom jest niewybaczalne.

Zawiedliście KILKA TYSIĘCY OSÓB!

Współczuję również tym, którzy nie przespali nocy o poszli do szkoły/pracy zmęczeni, nie wyspani i zdenerwowani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeszcze czekać jak ktoś zrobi remake ze słynnym fragmentem o hitlerze zatytułowany pewnie Wiedzmin 2 Ek :)

Ech ide chyba zaraz po plan B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 08:02, Myszasty napisał:

Ja swój zużyłem. Niech mi wyschnie broda, to pójdę po B2. ;)


Tia. A jak tak dalej pójdzie, to całodobowe polskie mleczarnie dorobią się majątku, a mleczarze zostaną najwierniejszymi fanami Wiedźmina :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wytrwali. Ponownie przepraszamy.
Odblokowywanie serwerów uaktualnień właśnie ruszyło. Ponieważ jest ich dużo i są rozsiane po całym świecie - proces musi potrwać. Zaczął się kilka minut temu, a dla niektórych użytkowników może potrwać nawet do dwóch godzin.
Jeszcze raz dzięki! Jeszcze raz sory!"

Czyli rekompensaty nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ćwir!!!!

"Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wytrwali. Ponownie przepraszamy.
Odblokowywanie serwerów uaktualnień właśnie ruszyło. Ponieważ jest ich dużo i są rozsiane po całym świecie - proces musi potrwać. Zaczął się kilka minut temu, a dla niektórych użytkowników może potrwać nawet do dwóch godzin.
Jeszcze raz dzięki! Jeszcze raz sory!"

Swiatełko w tunelu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.05.2011 o 08:05, Harrolfo napisał:

Ja mam szczerą nadzieję, że akcje ostro polecą w dół.


Ej, nie dość, że ludzie nie zagrali to jeszcze życzysz im, żeby na akcjach stracili? Przecież wartość akcji uderza w akcjonariuszy bardziej niż w spółkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wytrwali. Ponownie przepraszamy.
Odblokowywanie serwerów uaktualnień właśnie ruszyło. Ponieważ jest ich dużo i są rozsiane po całym świecie - proces musi potrwać. Zaczął się kilka minut temu, a dla niektórych użytkowników może potrwać nawet do dwóch godzin.
Jeszcze raz dzięki! Jeszcze raz sory!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Info od CDP:

"Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wytrwali. Ponownie przepraszamy.
Odblokowywanie serwerów uaktualnień właśnie ruszyło. Ponieważ jest ich dużo i są rozsiane po całym świecie - proces musi potrwać. Zaczął się kilka minut temu, a dla niektórych użytkowników może potrwać nawet do dwóch godzin."

EDIT: Ups, spóźniony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować