Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Oficjalny komunikat firmy CD-Projekt w sprawie problemów z aktywacją gry Wiedźmin 2

1749 postów w tym temacie

Dnia 16.05.2011 o 04:16, lord_siwy napisał:

Z jakiej paki mają ułatwiać życie hienom? 3,5 roku w końcu pracowali nad grą. Trudno,
sytuacje losowe się zdarzają, mam tylko nadzieję, że zachowają się fair w stosunku do
posiadaczy EK.


Bo te hieny za mniej niż 24 godzin zaczną grać bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 04:11, metronom napisał:

Lucas sprawa jest chyba prosta, nie sądzisz? Działa Ci Wiedźmin 2? Nie. Gracze dostali
wybrakowany towar/usługę.

True that... niestety musi to mieć wpływ na ocenę, tym bardziej w wypadku EK, której elementem składowym było wcześniejsze uruchomienie. Zamiast tego otrzymaliśmy... ''wyjątkową'' jak nigdy premierę :/ System zawiódł i to dramatycznie uderzając w de facto najwierniejszą grupę fanów.

Grę można ocenić jako grę, od strony tylko tego jak się gra etc. Ale trzeba wspomnieć i jednoznacznie ocenić zarówno fakt zaistnienia takiego opóźnienia, durnowatość pomysłu który do tego doprowadził oraz postawę CDP w całej tej historii (najpierw zapewnienia że będzie fantastycznie mimo wątpliwości graczy, a teraz po raz nie wiadomo już który beznadziejną politykę informacyjną).

I co to znaczy, by wydając taki tytuł (do tego jedyny jaki wydaja, nie jeden z kilku) nie przetestowaź patcha i autopatchera (bo tego ponoć dotyczy problem)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 04:11, metronom napisał:

Lucas sprawa jest chyba prosta, nie sądzisz? Działa Ci Wiedźmin 2? Nie. Gracze dostali
wybrakowany towar/usługę.

Nie jest prosta, bo nie wiem jak złamanie obietnicy grania przedpremierowego przełożyć na ocenę produktu jako takiego. Wiem też, że wszyscy jesteśmy po tych godzinach czekania zdenerwowani, a złość nie jest dobrym doradcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 04:14, lord_siwy napisał:

Przepraszam bardzo ale z jakiej paki mają ułatwiać sprawę hienom ? 3,5 roku pracowali nad tą grą! Trudno się mówi sytuacje losowe się zdarzają no i....swoje w kość dostaną. Mam tylko nadzieję, że jakoś honorowo się zachowają w stosunku do posiadaczy EK.

No tak, lepiej przecież utrudniać ją uczciwym klientom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 04:17, Lucas_the_Great napisał:

Nie jest prosta, bo nie wiem jak złamanie obietnicy grania przedpremierowego przełożyć na ocenę produktu jako takiego. ...


Lucas, masz rację. Ja wierzę, że gra będzie świetna i wtopa organizacyjna przy EK nie powinna przekładać się na jej ocenę, to CDPowi powinno się oberwać, a nie ich grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 04:17, Graffis napisał:

Grę można ocenić jako grę, od strony tylko tego jak się gra etc. Ale trzeba wspomnieć
i jednoznacznie ocenić zarówno fakt zaistnienia takiego opóźnienia, durnowatość pomysłu
który do tego doprowadził oraz postawę CDP w całej tej historii (najpierw zapewnienia
że będzie fantastycznie mimo wątpliwości graczy, a teraz po raz nie wiadomo już który
beznadziejną politykę informacyjną).

Widzisz, właśnie o to chodzi. Na pewno dam osobna ramkę "jak z promocji uczynić antypromocję" czy coś w ten gust. Ale w gniewie decyzji nie zamierzam podejmować, bo jestem profesjonalistą oprócz tego, że fanem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wybaczę jeśli zagram przed 4.40.
Ps
Wie ktoś czy ekwipunek z 1 przejdzie do 2?
Oraz czy znów będę nie doświadczonym pięściarzem pomimo iż w 1 byłem legendą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 04:17, Lucas_the_Great napisał:

Nie jest prosta, bo nie wiem jak złamanie obietnicy grania przedpremierowego przełożyć
na ocenę produktu jako takiego. Wiem też, że wszyscy jesteśmy po tych godzinach czekania
zdenerwowani, a złość nie jest dobrym doradcą.



I wcale się nie dziwie. To, że mimo obietnic nie udało nam się odpalić gry zaraz po północy przecież nie oznacza, że gra jest słaba technicznie, ma kiepską fabułę, czy kulejącą mimikę. Przecież to niedorzeczne, aby takie czynniki brać pod uwagę przy recenzji. Fakt niesmak na pewno pozostanie, ale w żaden sposób nie czyni to gry gorszej niż byśmy ją odpalili zgodnie z zapowiedziami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 04:20, dodoxx6 napisał:

Wszystko wybaczę jeśli zagram przed 4.40.
Ps
Wie ktoś czy ekwipunek z 1 przejdzie do 2?
Oraz czy znów będę nie doświadczonym pięściarzem pomimo iż w 1 byłem legendą?


Też się zastanawiełem...myślałem, że się dowiem 4,5 h temu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 04:20, dodoxx6 napisał:

Wszystko wybaczę jeśli zagram przed 4.40.
Ps
Wie ktoś czy ekwipunek z 1 przejdzie do 2?


To... skomplikowane. Mam nadzieję, ze wkrótce się przekonasz.

Dnia 16.05.2011 o 04:20, dodoxx6 napisał:

Oraz czy znów będę nie doświadczonym pięściarzem pomimo iż w 1 byłem legendą?


Boks jest zupełnie inaczej rozgrywany, fajniej, ale nie ma już questu bokserskiego tak lewelowanego jak w jedynce. Za to można wziąć udział w

Spoiler

nielegalnych walkach zawodowych

.

Wybaczcie ewentualne literówki, zrzućcie to na za dużo mleka wypite w oczekiwaniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 04:23, Lucas_the_Great napisał:

> Wie ktoś czy ekwipunek z 1 przejdzie do 2?

To... skomplikowane. Mam nadzieję, ze wkrótce się przekonasz.



Mógłbyś jednak coś napisać na temat tego ekwipunku? bo boję się, że jednak się nie doczekamy. Jak to jest z przeliczeniem oreniaków i tymi mieczami? A i jeszcze czy zbroja kruka jest w ogóle przydatna czy od razu idzie do wymiany? Jeśli wolisz ukryj tekst pod spojlerem po prostu, kto chce ten przeczyta na własną odpowiedzialność :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 04:24, stoperex napisał:

zostało im nie całe 20 minut jak myślicie wyrobią się ?


Jestem cały czas w kontakcie z ich sztabem kryzysowym. Na razie wszystko wskazuje, ze zamierzają za wszelką cenę dotrzymać tego (drugiego przecież) terminu. I uwierzcie, że jakby czasem niezręcznie nie wyglądały ich tweety, to tam jest piekło.

Spoiler

Z całym szefostwem na pokładzie, oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 04:08, Lucas_the_Great napisał:

Wojman, jestem tu. Czekam zamiast spać.


Ja tez czekam, pilnuje porzadku na forum i studze temperamenty.

Dnia 16.05.2011 o 04:08, Lucas_the_Great napisał:

Pamięć mam raczej dobrą, ale też i nie jestem pewien, na ile sam produkt oceniać pod
tym względem. Rozumiesz, zależność: schrzaniona akcja promocyjna kolekcjonerki a integralny
produkt, czyli gra.


Moge Ci podeslac linki do zapewnien CDP, ze:

1. Gre bedzie mozna odpalic o godzinie 00:01 16 maja 2011 r.
2. Ze zabezpieczenie antyuzytkownikowe bylo intensywnie testowane i nie bedzie zadnych problemow, a gre bedzie mozna uruchomic o 00:01
3. Nabywcy EK beda mogli zagrac o godzinie 00:01

Jak sie okazuje tych testow nie bylo. Nie wierze, ze przy wczesniejszych testach nagle na 3 minuty przed polnoca paczka przestala dzialac.

Dnia 16.05.2011 o 04:08, Lucas_the_Great napisał:

Teraz jestem... zdenerwowany. Jak ochłonę, przemyślę. Na pewno zostanie to wspomniane,
to na bank.


Moim zdaniem takie rzeczy trzeba wypominac i obnizac oceny. Niech w koncu deweloperzy sie naucza, ze beda rozliczani nie tylko przez graczy, ale i przez recenzentow i niech dotrzymuja skladanych obietnic. W przypadku CDP tradycja sie staje, ze przy kazdej wiekszej premierze i przy sporej liczbie kolekcjonerek cos jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 04:26, Ambr0ktn napisał:

Mógłbyś jednak coś napisać na temat tego ekwipunku? bo boję się, że jednak się nie doczekamy.
Jak to jest z przeliczeniem oreniaków i tymi mieczami? A i jeszcze czy zbroja kruka jest
w ogóle przydatna czy od razu idzie do wymiany? Jeśli wolisz ukryj tekst pod spojlerem
po prostu, kto chce ten przeczyta na własną odpowiedzialność :)


Spoiler

Fabuła zaczyna się w bardzo specyficzny sposób, pierwsza minuta wszystko Ci wytłumaczy, naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram. Nawet bez wyjaśnień "tak przejdzie"/"Nie nie przejdzie"

Spoiler

np. stracisz w więzieniu albo część odzyskasz podczas ucieczki.

Czy to co u kupca trzymałem to stracę?
Ps
A co z kościami tam też byłem legendą :D.
Ps2
prośba ode mnie
Nie dawajcie ":(" Newsowi na gram.pl, koniec końców to nie ich wina że tak jest a rzetelnie podają informację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować