Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CDP przesuwa o dwie godziny aktywację Wiedźmina 2 w wersji Premium, ale chyba nie chce się do tego przyznać

90 postów w tym temacie

Dnia 16.05.2011 o 21:40, evilemot napisał:

Mnie bardziej boli to, że paczkę dostane 17-18 maja... Zamówiłem pre-ordera i co za to
mam...?


rzeczywiście z tymi pre-orderami to jest lipa straszna jestem tylko ciekaw kto zawinił CDP czy gram.pl ja dopiero jutro będę miał do odebrania paczkę. Czyli zamawiając PRE-ORDER wyszedłem gorzej niż jakbym poszedł na nocną premierę i kupił grę albo jutro z samego rana podjechał do jakiegokolwiek sklepu bo też nie wiadomo o której jutro kurier przywiezie Wiedźmina do punktu odbioru.Po to właśnie zamówiłem pre-order żeby w najgorszym wypadku grę dostać wtedy co "normalni" nabywcy, a już na pewno nie spodziewałem się, że wyjdę na tym gorzej niż oni. Napisałem w tej sprawie już maila do community managera z CDP Red i jestem ciekaw co, jeśli w ogóle mi odpisze. Bo nie ukrywam, że jestem rozczarowany i to mocno przebiegiem sytuacji.

edit: literówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki mały offtop: czy z serwerami gram.pl jest dzisiaj wszystko w porządku? Bo zastanawiam się, po czyjej stronie leży źródło problemu, jakim są różne takie "cyrki" dzisiaj od rana. Strasznie wolno ładują mi się dzisiaj wszystkie strony na gram.pl. Czyżby miało to związek z oblężeniem fanów Wiedźmina, "nieco" rozczarowanych problemami z aktywacją? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiecie, co jest tu najśmieszniejsze/najżałośniejsze? Że piraci mają już cracka i mogą grać bez przeszkód.

Ale oczywiście inwestycja w DRM była przemyślana i mądra, w końcu wcale nie jest tak, że crack prawie zawsze pojawia się już w tydzień po premierze najdalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 20:39, Feallan napisał:

Piszesz, jakbyś miał 10 lat... Nie chodzi o to, że się człowiek nie wyśpi, chodzi o to
że będzie CAŁKOWICIE MARTWY następnego dnia, a ani szef, ani klasówki tego nie wybaczają...


Słowo klucz "Sesja" zapytaj studentów to Ci wyjaśnią jak można spać 1-2h a potem działać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 22:27, Mercuror napisał:

A wiecie, co jest tu najśmieszniejsze/najżałośniejsze? Że piraci mają już cracka i mogą
grać bez przeszkód.

Ale oczywiście inwestycja w DRM była przemyślana i mądra, w końcu wcale nie jest tak,
że crack prawie zawsze pojawia się już w tydzień po premierze najdalej.


Śmieszne jest to, że się tym przejmujesz...Nie warto, bo czym? Że gra w nielegalną wersję? Że nie zapłacił? Burak zawsze zostanie burakiem, więc ignoruj informacje od piratów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmieszniejsze jest natomiast jak niektórzy się pocieszają, że mimo iż zostali praktycznie rzecz biorąc oszukani przez producenta gry, to i tak są w lepszej sytuacji niż osoby, które właśnie są w połowie przechowania tejże gry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...Napisałem w tej sprawie już maila do community managera z CDP

Dnia 16.05.2011 o 22:23, Maniak napisał:

Red i jestem ciekaw co, jeśli w ogóle mi odpisze. Bo nie ukrywam, że jestem rozczarowany
i to mocno przebiegiem sytuacji.


Jak dla mnie to jest wina głównie gram.pl, ponieważ uważam, że pakować gry to oni powinni już w piątek, żeby w poniedziałek rano nie zajmować się TYLKO pakowaniem ale też i wysyłką. Jako że pakowanie odbywało się w sposób chronologiczny [jako pierwsi byli "obsługiwani" ci co zamówili zaraz pierwszego dnia a na samym końcu ci, co zamówili grę powiedzmy wczoraj]. Wtedy, wydaje mi się, jutro z rana ci "pierwsi" [np ja] mogliby się spodziewać kuriera, a ci "późniejsi" po południu. Innymi słowy, wszystko przesunęło by się w czasie o te parę godzin. Prawdę mówiąc, zamawiając tego pre-ordera, miałem nadzieję na powtórkę sytuacji z premiery Gothica 3, kiedy to ja jako pre-orderowiec grę miałem 2 dni przed światową premierą. Obecnie zaś jest tak jak piszesz, że korzystniej byłoby jutro wstać rano i pojechać do normalnego sklepu po grę, bo teraz obawiam się, że pomimo iż moja przesyłka została wysłana ok 13 [chyba- nie było mnie w domu wcześniej], to poprzez natłok paczek jakie kurier będzie musiał jutro rozwieźć, swoją otrzymam w okolicach 16-17 (o ile w ogóle)... Mam nadzieję, że jednak srodze się pomylę a to co napisałem okaże się tylko zrzędliwym gdakaniem spragnionego swojego egzemplarza gracza. Jeżeli się sprawdzi, to czuję, że ostatni raz zamówiłem coś w pre-orderze na gram.pl.
Pozdro dla oczekujących- w kupie raźniej :P

PS. oczywiście nie oczekiwałem gry 2 dni wcześniej, tylko dałem to jako przykład, że spodziewałem się dostać grę wcześniej niż ci, którzy jutro pójdą do sklepu i zakupią w tradycyjny sposób. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Start aktywacji jest o 0:01 GMT, ergo 2:01 GMT+2 - nikt nikogo nie oszukał - po prostu nie jesteśmy pępkiem świata. Deal with it...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 20:31, Ptosio napisał:

Tak prawdę mówiąc, to północ według GMT, to właśnie nasza druga w nocy.


Pierwsza w nocy, czas w Polsce liczysz według wzoru GMT +1.

Dnia 16.05.2011 o 20:31, Ptosio napisał:

Start aktywacji jest o 0:01 GMT, ergo 2:01 GMT+2


Jak wyżej, Polska to GMT +1 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ja się cieszę, że jednak odmówiłem sobie wieśka w dniu premiery. Już przy kolekcjonerkach mega zamieszanie, a przecież było ich "tylko" 10k... Strach się bać co będzie po północy, kiedy pozostali śmiertelnicy dostaną gierkę w swoje łapki i zaczną aktywować swoje egzemplarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

boże 2h lepiej niech wytłumaczą dlaczego gracze co mają oryginały i tak później grają od piratów ?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Kafar. Niestety piraci grają już od dobrych kilku godzin. Miało być jak nigdy, a wyszło jak zawsze... Szkoda uczciwych graczy, którzy mieli tyle kłopotów, albo nadal się z nimi borykają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.czas-online.pl/index.html

Tu jest tylko +1 :) Trzeba by pewnie CDP zapytać według którego czasu oni sobie to wszystko ustawiają. ;) Posługiwanie się czasem, którego w Europie (a pewnie i na świecie) właściwie teraz nikt nie żywa (bo większość przeszła na czas letni) jest chyba trochę dziwne :) Brytyjczycy właśnie mają 22:53, a nie 21:53 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko przez drm i inne gów... zabezpieczenia. Wystarczyłoby nie wymagać od nabywców rejestracji w internecie. Każdy kupiłby sobie grę, zainstalował i mógł grać bez względu na to czy ma dostęp do sieci czy nie i nie byłoby tyle problemów. CDP nie jest firmą na tyle doświadczoną i rozbudowaną, żeby wydawać w ten sposób gry.Jeśli miało to zminimalizować piracenie wiedźmina to pomysł niewypalił - gra jest od tygodnia do ściągnięcia w sieci. A może taka "współczesna" dystrybucja miała na celu kreowanie się na nowoczesną firmę multimedialną taką jak np. bioware. Dystrybucja powinna być dostosowana do możliwości firmy, a nie ślepą realizacją mody dystrybucyjnej.

Dnia 16.05.2011 o 19:16, Feallan napisał:

Panie i panowie. Czy wy NAPRAWDĘ zamierzacie odpalać Wiedźmina o północy i grać przez
całą noc, by potem iść w beznadziejnym stanie do pracy/szkoły?

Jeśli tak, to współczuję.


A ja tobie współczuję takiego hiperpoprawnego stylu pisania, uznawanego za frajerski przez większość z tych, którzy napalili się na premierę i czekali w nocy. Najpier dostosuj treść do odbiorców. Albo lepiej zmień forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 23:54, Bambusek napisał:

http://www.czas-online.pl/index.html

Tu jest tylko +1 :) Trzeba by pewnie CDP zapytać według którego czasu oni sobie to wszystko
ustawiają. ;) Posługiwanie się czasem, którego w Europie (a pewnie i na świecie) właściwie
teraz nikt nie żywa (bo większość przeszła na czas letni) jest chyba trochę dziwne :)
Brytyjczycy właśnie mają 22:53, a nie 21:53 :)

Swoja drogą ciekawe, że taki jest bałagan na stronach związanych ze strefami czasowymi. Ta zalinkowana przeze mnie pewnie by twierdziła, że Brytyjczycy obecnie nie są w GMT :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować