Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

L.A. Noire - pierwsze recenzje znakomite

21 postów w tym temacie

no ładnie :) szkoda tylko że recenzjom nie można wierzyć ani trochę :( ale chyba coś jest na rzeczy. poczekam aż gra trochę stanieje, bo i tak mam w tej chwili sporo gier w kolejce, i lecę do sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2011 o 09:32, Jammin69 napisał:

Ja bym się raczej opierał na ocenie IGN, bo nie ma gry idealnej, a zrobienie gry prawie
idealnej graniczy z cudem.



A ja bym właśnie unikał ich oceny i W OGÓLE nie zwracał na nią uwagi. Według nich ocenę 10/10 dostaje gra idealna, tak? Nudne według wielu i gorsze od poprzedników GTA IV dostało max. Kolejne, MEGA INNOWACYJNE Black Ops dostało 8.5. Totalnie nie rozumiem ich polityki oceniania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do jasnej cholery, nie ma obiektywnych recenzji. Każda recenzja jest spojrzeniem na grę przez daną osobę. Jest w 100% subiektywna. Dlatego właśnie jedne recenzje potrafią narzekać na coś, co wychwalają inne.
Czytając reckę, zapoznajemy się z ogólnymi informacjami o grze ORAZ z odczuciami autora odnośnie aspektów gry. Recenzja ma dawać do myślenia, ale nie myśleć za was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polegać na społeczności i graczach? Nigdy. Przykro mi ale gracze nie są w stanie odłożyć na bok swoich oczekiwań, niechęci do developera, wydawcy (albo w drugą stronę, miłości), gustu, spaczenia na platformę. Ja chcę się dowiedzieć czy to co gra oferuję sprawdza się i powoduje, że warto się nią zainteresować, a nie tym czym miała być czy tym jaki użytkownik ma gust, oczekiwania. Co mnie to interesuje, a to otrzymuje od graczy w recenzjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IGNowi? Który GTA IV i Halo: Reachowi wystawił 10? :P tak samo jak jakims super mario, pokemonom i golfom na gameboja powystawiał 10? :P Czytałeś tą ich recenzje? Moim zdaniem tragiczna jest :/ masa spojlerów. Ile to jest śledztw, jak one przebiegaja, jak potencjalnie mogą się kończyć. Masakra, nie polecam.

A co do ocen 100/100 co ma mieć jak nie gra, która chce w końcu tą skostniałą branżę ruszyć i nawet na obecna generacje szuka ciekawych nowatorskich rozwiązań :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczekam na większą liczbę recek, ale znowu Rockstar pokazał, że potrafią robić naprawdę dobre gry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałem, że ocenę. Bo dla mnie 100/100 to jest niemożliwe, żeby akurat L.A. Noir przedstawiał sobą, aż tak wysoki poziom ( ale wiadomo, że R* robi ). Gra idealna by dostała 11/10 :P
A tak btw., to ja strasznie rzadko czytam recenzje. Chyba, że gier pokroju AC, Wiedźmin, czy GTA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2011 o 09:50, Mikex napisał:

> Ja bym się raczej opierał na ocenie IGN, bo nie ma gry idealnej, a zrobienie gry
prawie
> idealnej graniczy z cudem.


A ja bym właśnie unikał ich oceny i W OGÓLE nie zwracał na nią uwagi. Według nich ocenę
10/10 dostaje gra idealna, tak? Nudne według wielu i gorsze od poprzedników GTA IV dostało
max. Kolejne, MEGA INNOWACYJNE Black Ops dostało 8.5. Totalnie nie rozumiem ich polityki
oceniania.

To stwierdzenie MEGA INNOWACYJNE jest ironiczne, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czekałem na tę grę, bo liczyłem, że jeżeli sprzeda się dobrze, to zrobią port na PC. Kiedyś. Może. Albo pożyczę od bratanka Xboxa i pogram. Niestety (lub na szczęście, jak kto woli) trafiłem na kilka spoilerów z gry i już nie planuję w nią grać.

Spoiler

Noire przegina z poprawnością polityczną, główny bohater staje w obronie japońskich jeńców wojennych (i gada z nimi po japońsku, cała ta scena sugeruje, że autorzy gry o realiach w których gra jest osadzona nie wiedzą nic), żydów, czarnych, wrabia ludzi których uważa za złych... Do tego kreowany jest na nieomylnego i ultramoralnego intelektualistę. Nie dość że gra ignoruje specyfikę czasów w których jest osadzona, to jeszcze bohater jest nieznośną Mary Sue, pasującą do moralnie szarych i dalekich od ideału bohaterów noir. Daruję sobie raczej, bo nawet dobry gameplay i klimat który uwielbiam nie zrekompensują mi tak skrajnie niestrawnego protagonisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować