Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Twój komputer spełnia wymagania, ale Wiedźmin 2 działa bardzo wolno? Mamy rozwiązanie!

179 postów w tym temacie

Dzięki chłopaki! Mój komp jest bardzo bliski zalecanych ledwo mi śmigało na minimalnych ustawieniach. Teraz wysokie, rozdziałka fullhd i nie ma problemów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2011 o 11:48, Griba napisał:

> Jak zwykle wszystko robione pod nVidię. Mnie na HD5870, i7 4GHz i 6GB ramu chodzi
zaskakująco
> wolno a wymagania "zalecane" mam daleko za plecami >:-(.

A wyłącz synchronizację pionową w grze i napisz czy coś się poprawiło.

Synchronizacja pionowa ogranicza tylko liczbę klatek do częstotliwości odświeżania monitora. O ile odświeżanie mam 60Hz to Fraps jak pokazywał to dalej pokazuje 20-30 FPSów czy z Vsynciem czy bez :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem, że wpadka CENEGI z opóźnioną polonizacją CIV5 była żenująca. Od tamtego czasu nie kupuję niczego zaraz po premierze. Jak zwykle polscy fani będą pisać, że wszystko fajnie i ok, że nic się nie stało. Jasne nic się nie stało, tylko klienci, którzy kupili kolekcjonerkę żeby zagrać wcześniej nie mogli zagrać ( ale dostaną koszulkę ), a gra muli na kompach innych niż developerów bo nikt nie zauważył podczas testów, że 3D może ją spowalniać. ŻENADA. Może SONY też powinno rozdać tylko koszulki i ładnie przeprosić, a gracze powinni się cieszyć, że PSN w ogóle znów działa. NIC SIĘ NIE STAŁO, CDPROJEKT, NIC SIĘ NIE STAŁO !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam Geforce HD GTX 550 Ti i nie wiem gdzie znaleźć te sterowniki a gra na minimalnych wyświetla mi średnio20-30 klatek na sekundę. Procka mam dwurdzeniowego i 3GB RAM-u. Patrzałem w Dodaj/usuń programy ale tam nie mam nic takiego. Czy jest opcja że nie mam ich zainstalowanych? Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2011 o 12:54, Tieru napisał:

Witam. Mam Geforce HD GTX 550 Ti i nie wiem gdzie znaleźć te sterowniki a gra na minimalnych
wyświetla mi średnio20-30 klatek na sekundę. Procka mam dwurdzeniowego i 3GB RAM-u. Patrzałem
w Dodaj/usuń programy ale tam nie mam nic takiego. Czy jest opcja że nie mam ich zainstalowanych?
Z góry dzięki za pomoc


szukaj pod literką "n" jak nVidia na liście

EDIT: Jak nie masz, to nie masz, ale to może oznaczać, że nie masz najnowszych sterowników...
EDIT 2: Hmm doda/.usuń programy to opcja z XP, teraz jest "odinstaluj program" - a rozwiązanie dotyczy Win 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli macie problemy z wydajnością w grze a nie powinniście (ja gram na ultra przy procku E8400 3@4.1 ghz/4 gb ramu /Hd 6970) i mam bardzo płynną gre,ale jak odpaliłem na początku to była masarka po 11 fps!
Rada?Wyłączcie ubepróbkowanie i antyaliasing.
Wtedy giera wyglaa niesamowicie i chodzi płyynie z frapsem gram i ponziej 30 fps nie widzilem a tak to 45-60.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja odpaliłem Wieśka w 1920x1080 na full opcjach i miałem jakieś 2-5fps. Wyłączyłem ubersampling i AA i śmiga aż miło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam problem z wczytywaniem, otóż niekiedy wczytuje zapis nieskończenie i zmusza mnie do zamknięcia przez manager zadań. Wiecie jak mógł bym sobie z tym poradzić?? Mam 4GB ramu więc nie powinno być problemów a poza nieskończonością wczytywań gra uruchamia się bardzo długo... Tyle w temacie moich błędów technicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny fail, brawo CDP. Może zamiast zmuszać do odinstalowywania tego sterownika lepiej wydać jakiegoś hotfixa? Ciekawi mnie tylko jak takie oczywiste błędy prześliznęły się do wersji finałowej. Nikt nie wpadł na to aby zwyczajnie grę zainstalować na kompie z taką kartą i uruchomić? Toż to starsze gry nie mają takich bugów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem ze "względów logistycznych" gra trafi do wszystkich sklepów w Kościanie (i pewnie nie tylko) w przyszłym tygodniu. Tak przynajmniej mówią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jan nie mogę wczytać niektórych zapisów, po prostu ładują się w nieskończoność. Macie może na to jakieś rozwiązanie?? Ps. mam 4GB ramu 2x2,5 procesor i 8800gt system to win 7 64. Sama rozgrywka działa dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy ten problem z 3D Vision występuje tylko na win 7 czy w vista też? Bo mam ten drugi i nie wiem czy usuwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tam jestem pełen szczęścia, że mi poszedł w ogóle :-) do grania mam PS3, więc nie inwestowałem w blaszaka na wypasie, tylko w laptopa.
Pentium Dual Core 2 GHz
2 GB DDR2
Radek 4670 512 MB
I w natywnej 1366x768 i nieco lepszych niż najniższe możliwe ustawienia, gra działa całkiem znośnie :-) i wygląda całkiem fajnie, także respect dla ludzi odpowiedzialnych za optymalizację silnika :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2011 o 13:15, Arcling napisał:

/ciach/


Ja się poważnie zastanawiam, czy ta gra w ogóle przeszła jakieś poważniejsze testy beta pod kątem bugów i optymalizacji. Bo o ile do zawartości nie mogę mieć zastrzeżeń, o tyle technicznie dawno nie widziałem tak zabugowanej gry. Począwszy od totalnie randomowego chodzenia na różnych konfiguracjach sprzętowych (możesz mieć kombajn i Ci będzie cięło na low, a możesz mieć starocia i pograsz bez problemu na ultra), poprzez masę bugów graficznych (przenikanie modeli, zanikanie tekstur, etc etc), technicznych (zawieszanie się gry, wywalanie do pulpitu, problemy ze sterowaniem), a kończąc na pełnej obsłudze jedynie monitorów 16:9.

Albo ich betatesterzy są totalnie ślepi, albo wydali grę na szybko, w wersji niedokończonej, z graczami w roli beta-testerów, albo... sam nie wiem. Dawno już nie widziałem tak zabugowanej gry. To nawet premierówka Wiedźmina 1 miała chyba mniej problemów.

Inną sprawą, niestety, jest totalna konsolowość interface''u i mechaniki. Gdybym nie wiedział, że to gra na PC, powiedziałbym z miejsca, że to konwersja z konsoli. Menu jak w konsoli, ekran ekwipunku nijak nie dostosowany do myszy (za to pod pada idealnie, sprawdzałem), brak ustawień graficznych w menu głównym (jak w konsoli, tylko gamma i jasność), brak ustawień klawiszologii w menu głównym (jak w konsoli), brak obrotu myszą (tylko obrót kamery - jak na konsoli...).

Gra wygląda jak gra konsolowa, z "nakładką" w postaci launchera zrobionego pod PC...

O tyle dobrze, że sama rozgrywka jest na tyle dobra, że te zgrzyty jakoś rekompensuje.

Swoją drogą, ciekaw jestem, czy te wszystkie problemy techniczne zostaną uwzględnione w recenzjach. O ile wcześniej, przy beta-testach, recenzenci mogli pisać, że cóż, to tylko beta, wszystko ma zostać poprawione, o tyle teraz już niestety nie.

Inna sprawa, że własnie, wszystkie te babole miały zostać poprawione do premiery, a szczerze, to mam wrażenie, że jest ich znacznie więcej, niż wymieniali ludzie, którzy grali PRZED premierą w wersję beta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi niestety nic to nie pomogło. Na mojej 540M GT zaraz po uruchomieniu gry , działa przez 10-15 min bardzo przyjemnie, potem fpsy zaczynają lecieć na łeb i na szyję :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak gra stoi z optymalizacją :) Bo teraz bardzo poważnie się zastanawiam czy warto rzeczywiście kupić Wiedżmina 2. Co prawda mam quada, 4GB i GTS250 ,ale to nic nie da jak gra jest skopana :) Specjalnie przesiadam się na XP x64-bitowego żeby dodać sobie parę FPS-ów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować