Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Twój komputer spełnia wymagania, ale Wiedźmin 2 działa bardzo wolno? Mamy rozwiązanie!

179 postów w tym temacie

Sorry za offtop, ale mam pytanie - nikt nie miał problemu z rejestracją gry, tak żeby można było pobrać DLC? Nie jestem aż tak na bieżąco, żeby wszystko wiedzieć, ale tak czy siak jak wpisuję kod securom, to mi wyskakuje błąd połączenia z serwerem, a jak rejestracji CD Projekt, to, że jest niewłaściwy. Komuś się w końcu udało pobrać te DLCki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2011 o 14:33, Tenebrael napisał:

Ja miałem podobnie. To znaczy, owszem, przeszedłem go po premierze, ale tak mi cięła,
takie były bugi, że ledwo co z niej pamiętałem, bo bardziej skupiałem się na myśleniu,
czy za chwile (znoooowwwuuu.....) nie wywali mi do pulpitu. A niedawno przeszedłem ponownie,
już na serio, rozszerzoną, na full detalach. I tym razem byłem już zachwycony.

niesamowite, u mnie bylo odwrtonie, w rozszerzonej mialem jeszcze mniej fps''ow niz wersji premierowej, ktora i tak chodzila za wolno jak dla mnie, wiec sobie odpuscilem niezoptymalizowanego bubla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tak myślałem, że za niedługo ktoś coś o tym powie, bo mój komp to akurat spełniał zalecane. No to teraz idę grać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mój Sprzęt:

OS XP 32 eng SP3

Geforce gtx260 896mb OC

stery nvidia 260.99

Intel core2duo 6300 @ 2700MHz

3gb ram oc

Wiedźmin 2 działa mi niestety słabo. Najwięcej fpsów miałem w lochach, ale teraz grając we Flotsam nie jest ciekawie, ścina, fpsy na poziomie 15-20, czasami nieco więcej, ale niestety zbyt rzadko. Poruszając się, czy rozglądając po świecie, pojawia się smuga, to nie jest blur, lecz coś nienaturalnego wskazującego na problem z grafą (to oczywiście działa poprawnie, więc pozostaje software). Porównując mojego kompa z zalecanymi wymaganiami, to wyłącznie procesor się nie kwalifikuje, jest na poziomie balansującym między wymaganiami min a zalecanymi, a więc na poziomie średnim. Wypadałoby więc - zakładając, że to wina procesora - obniżyć wymagania. Tak więc bez pardonu obniżyłem na najniższe, a przyrost wydajności żaden. Gdzie leży wina? Nie w moim kompie, patrząc na konfiguracje tutejszych forumowiczów, którzy bawią się grą na full detalach z pożądaną liczbą fps, są podobne do moich. Tak więc tuszę, że można coś ździałać.

Proszę o radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2011 o 16:38, Siupsiupek napisał:

Proszę o radę.


Sciagnij nowe drivery betowe, niby jest znaczny skok wydajnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwaczne, na Radeonie HD6850 i mocnym procku, ze sporą rezerwą RAM, Wiedźmin bezczelnie kaszle i chrupie w niewygórowanych detalach.

Co mam z tym zrobić?


Pominę litościwie fakt braku wsparcia dla 4:3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2011 o 16:20, Zgreed66 napisał:

> Podobno te http://downloads.guru3d.com/GeForce-Forceware...ad-2726.html
> sterowniki dodają grze "skrzydeł"

Eh Sprawdziłbyś, moze czy dobrze go skopiowales.
To są nowe sterowniki do bety dla Visty 32-bitowej, jak rozumiem?

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=344509

źle rozumiesz-masz jasno podane win 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj takie ustawienia jak u mnie masz an screenia na poprzedniej stronie i sprawdź jak będzie ci gra chodzić [wbrew pozorom gra na niskich działa GORZEJ niż na wysokich]


A co do tematu sterowników BETA 275 od nvidii, pewien skok wydajnościowy jest, własnie je sprawdziłem, w teście który podałem na poprzedniej stronie do wszystkich lokacji można dodać +/- 5-6 fps, więc nie jest to jakaś nieznaczna poprawa, bo zmiana z 25na 30 podczas walk z hordami wrogów to jest jednak przyjemny i zauważalny wzrost [niby 25 klatek to płynna animacja, ale jako stary pctowiec do 30-60 już wyjątkowo przywykłem więc te 25 jak mam to już je "dostrzegam" =)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam
I5-760, 4GB ramu, 6850 OC Radek itd

Na MINIMALNYCH gra tnie na 1-5 FPS, obrazu nie ma wlasciwie, jakies kontury, jak przez mgle lochow nawet nie widac tylko swiecace oczy wiedzmina.

Chyba odesle spowrotem TW2 do Gram.pl zadajac uznania reklamacji gotowkowej [pomimo spelnienia wszystkich wymagan zarowno min i max gra nie dziala jak powinna].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam
I5-760, 4GB ramu, 6850 OC Radek itd

Na MINIMALNYCH gra tnie na 1-5 FPS, obrazu nie ma wlasciwie, jakies kontury, jak przez mgle lochow nawet nie widac tylko swiecace oczy wiedzmina.

Chyba odesle spowrotem TW2 do Gram.pl zadajac uznania reklamacji gotowkowej [pomimo spelnienia wszystkich wymagan zarowno min i max gra nie dziala jak powinna].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:
Czy to normalne, że na sprzecie:
Gtx260 850mb
E8400 3,00 Ghx
4gb pamieci
Windows 7 32bit
gra strasznie tnie sie na niskich ustawieniach.
Ja czekam na patch. Niech Cd projekt szybko coś z tym zrobi :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2011 o 21:00, mordor96 napisał:

Mam pytanie:
Czy to normalne, że na sprzecie:
Gtx260 850mb
E8400 3,00 Ghx
4gb pamieci
Windows 7 32bit
gra strasznie tnie sie na niskich ustawieniach.
Ja czekam na patch. Niech Cd projekt szybko coś z tym zrobi :/.


Mam podobny sprzęt, tylko win 7 64bit ,a karta radeon hd 5770 . Gra też się tnie, a jak gram na własnych z naciskiem na ultra to jest minimalna róznica między tymi ultra a minimalnymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin 2: Zabójcy PeCetów i zamiast wieczornej sesji zabawa z configiem. Optymalizacja jest tragiczna i woła o pomstę do nieba. Ja wiem, że nVidia is meant to be played, ale cmon. Nie mam znowu jakiegoś słabego komputera, by gra nie mogła chodzić na rozdziałce FullHD na średnich ze średnią 45-50 fps. (E8200 3,2GHz, 3870X2, 4 GB RAM). Już pierwszy Crysis mi lepiej chodził na średnio-wysokich niż W2 na minimalnych.

Chyba wstrzymam się z grą do wydania jakiegoś patcha i kupię sobie za 2 tygodnie chłodzenie do RAMu, żeby móc zrobić lepsze OC, bo gra na tych 22-23 fpsach choć jest w miarę grywalna, to nie jest aż tak przyjemna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam config taki:

4 GB Ram
Intel Dual Core 2 GHz
Radeon HD 4570

I co? Gra ma tyle samo FPS (5-8) na detalach minimalnym, średnich i maksymalnych. Właściwie kompletnie niezależnie również od rozdzielczości (różnica między 800x600 a 1366x768 to 2 fps). Rozumiem, że komputer nie jest najlepsze ale minimalne wymagania chyba spełnia. Tak chociaż żeby było to 18-19 to już można jakoś grać.
Poradziliście coś na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować