Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Twój komputer spełnia wymagania, ale Wiedźmin 2 działa bardzo wolno? Mamy rozwiązanie!

179 postów w tym temacie

Kurcze coraz bardziej mi sie to nie podoba. Czekalem na tą gre a teraz nie moge nawet normalnie w nią pograć.
Nic tylko czekac na patcha.
Pozdro dla tych, ktorym też nie działa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak sobie wziąłem pudełko do ręki:

Przełomowa, autorska technologia
Gra oparta o przełomową autorską technologię CD Projekt RED - silnik REDengine - dostosowującą jakoś grafiki do wydajności komputera, umożliwiającą satysfakcjonującą rozgrywkę już w konfiguracji minimalnej.


He, he, he.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że połowie normalnie działa a druga połowa ma lagi i nie może grać. Troche mnie to denerwuje. Mam nadzieje, że w tym tygodniu wyjdzie jakiś patch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2011 o 23:43, Kessarath napisał:

WSZYSTKO NA ULTRA tylko WYŁĄCZYĆ UBESAMPLING i jest do 60 klatek!


Dałem na ultra wszystko + rozdzielczość 1920x1080 . Wylączyłem AA i właśnie ubersamling i wszystko cacy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2011 o 23:43, Kessarath napisał:

WSZYSTKO NA ULTRA tylko WYŁĄCZYĆ UBESAMPLING i jest do 60 klatek!


Cenna uwaga, ale chyba nie dla mnie - 13 fps podczas walki ;)
Na tych ustawieniach mam z 22

http://img846.imageshack.us/img846/2630/w2config.jpg

Jeszcze się configiem pobawię, aczkolwiek SSAO wczoraj mi zabił te 8 klatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, po dalszej półgodzinnej walce wyłuskałem co się dało, mając identyczną ilość klatek jak w ostatnim configu, tylko z lepszą grafiką - jak ktoś ma starszy komputer i lepszy config niż ten, to dajcie znać ;)


Na tym configu przy E8200@3,2Ghz, 3870X2 2x512 MB i 4 GB RAM mam 19-23 fps przy barykadzie
http://img191.imageshack.us/img191/4646/w2configm2.jpg

Na to co zdążyłem zauważyć, to jeśli chodzi o zżeranie FPSów przy poszczególnych ustawieniach, to u mnie to wygląda mniej więcej tak:

Promienie światła - ok 2 fps
SSAO - ok 8-9 FPS
Rozmycie przy ruchu kamery - ok 4-5 FPS

Z zasięgiem renderowania szczegółów się nie bawiłem, aczkolwiek to wolę zostawić na "Bliski" z prostej przyczyny, że nie mam znowu mocnego komputera, by to szczególnie zwiększać. Choć nie zauważyłem jakiejś różnicy pomiędzy Daleki a Bliski...

Uberpróbkowania i AA nawet nie ruszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 07:55, R3nO napisał:

> WSZYSTKO NA ULTRA tylko WYŁĄCZYĆ UBESAMPLING i jest do 60 klatek!

Cenna uwaga, ale chyba nie dla mnie - 13 fps podczas walki ;)
Na tych ustawieniach mam z 22

http://img846.imageshack.us/img846/2630/w2config.jpg

Jeszcze się configiem pobawię, aczkolwiek SSAO wczoraj mi zabił te 8 klatek.


dzieki te 1 ustawienia troche zwiekszyly liczbe fps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam detale minimalne a w wykrywaniu pokazało mi że mogę grać na średnich :(
Windows 7 64 bitowy, 2 giga RAM i GeForce 310M, procesor mam i3
gra chodzi mi w okolicy 10 fps :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja także mam problem ten sam co wszyscy. Wiedźmin 2 tnie się.
Mój komp to:
3gb ramu
ati radeon hd 4570 512mb
amd athlon x2 2.2
laptop asus k50ab
win 7 32bit

Robiłem już chyba wszystko. Zmieniałem ustawienia 3d. Odinstalowałem sterownik i zainstalowałem ponownie bez 3d. Oczywiście najnowsza wersja. Próbowalem ustawień z forum. Ustawienia maksymalne i minimalne też nie dają dużej różnicy. Oczywiście próbowałem wyłączyć wszystkie programy, rozłączałem się z netem, itd.

Jest jakaś rada na to czy trzeba czekać na patcha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 16:52, kawczuk napisał:

Ja także mam problem ten sam co wszyscy. Wiedźmin 2 tnie się.
Mój komp to:
3gb ramu
ati radeon hd 4570 512mb
amd athlon x2 2.2
laptop asus k50ab
win 7 32bit


Już pisałem o problemach przy podobnej konfiguracji (Różnica taka, że mam procek intela i 4 GB ramu i win 7 64 bit), ale jeszcze nie uzyskałem odpowiedzi.

Dnia 18.05.2011 o 16:52, kawczuk napisał:

Robiłem już chyba wszystko. Zmieniałem ustawienia 3d. Odinstalowałem sterownik i zainstalowałem
ponownie bez 3d. Oczywiście najnowsza wersja. Próbowalem ustawień z forum. Ustawienia
maksymalne i minimalne też nie dają dużej różnicy. Oczywiście próbowałem wyłączyć wszystkie
programy, rozłączałem się z netem, itd.


U mnie to samo. Próbowałem nawet korzystać z różnych gameboosterów, podkręcałem kartę i procesor. Tak jak piszesz różnica między maksymalnymi, a minimalnymi ustawieniami to około 2-3 fps.

Dnia 18.05.2011 o 16:52, kawczuk napisał:


Jest jakaś rada na to czy trzeba czekać na patcha?


Miejmy nadzieję, że jest jakaś magiczna rada z cyklu "zmien w pliku config.ini w trzeciej linijce", bo na jakiegokolwiek patcha poczekamy prawdopodobnie dość długo. ;)

Liczę więc, że jakiś użytkownik gram.pl odkryje ów magiczny sposób na to, aby na naszej konfiguracji uczynić grę grywalną (chociaż na minimalnych detalach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 17:04, rozart napisał:

Miejmy nadzieję, że jest jakaś magiczna rada z cyklu "zmien w pliku config.ini w trzeciej
linijce", bo na jakiegokolwiek patcha poczekamy prawdopodobnie dość długo. ;)

Liczę więc, że jakiś użytkownik gram.pl odkryje ów magiczny sposób na to, aby na naszej
konfiguracji uczynić grę grywalną (chociaż na minimalnych detalach).


Dokładnie, liczę na to samo:) bo jak nasze "granie" ma tak wyglądać to nawet do najlepszej gry idzie się zniechęcić:/ ajj, no szkoda ale cóż poradzić, trzeba czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 17:19, Bladest napisał:

Jaw wyłączyć ubesambling


podczas włączania gry wchodzisz w grafika i język, potem zaznaczasz opcje zaawansowane i tam jest uberpróbkowanie i dajesz wyłączone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki chłopakom i wiedzcie, że nie byliście sami w swojej frustracji - ja też walczyłam ze swoim GTX260, podczas gdy na wcale nie wypasionym i nie pierwszej młodości lapku z Radeonem HD 5650, gra śmigała na wysokich (co też pozwoliło nie popaść w totalną frustację przy potraktowaniu posiadaczy EK jako beta-testerów) :zonk:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam , otóż mam problem z Wiedźminem 2 tnie mi się mocno i nie wiem dlaczego nawet na minimalnych mi się tnie
mój komp :
Procek - Intel Pentium Dual CUP E2200 2.20GHZ
Ram - 2GB
Karta grafi.. - NVIDIA Geforce 9600GT
Płyta główna - ASUS P5GC

Bardzo proszę o odpowiedź jak najszybciej z góry dzięuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować