Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Twój komputer spełnia wymagania, ale Wiedźmin 2 działa bardzo wolno? Mamy rozwiązanie!

179 postów w tym temacie

i5 m460 Nvidia gt 330m 1gb W7 64 4gb ram i gra tnie jak jasny gwint nawet zmniejszanie konfiguracji nie pomaga, w panelu sterowania w zakładce kary graficzne również mam intel hd graphics w tym upatruje przyczynę problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na moim lapku jest nawet "tylko" i5 M430, ram też 4GB, więc tym bardziej współczuję.
Wiadomo, stery do grafy na laptopach są odrębne w porównaniu do tych na stacjonarki i uzależnione od producenta laptopa. Może spróbuj na jego stronie czy są jakieś aktualizacje, no i przeszukanie ustawień drivera... Dodam też, że gram na podkładce chłodzącej. To tyle, co przychodzi mi do głowy, oprócz tego co napisano już w temacie wiedźmińskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie na laptopie i5 430 radeon HD5650 4GB Ram Windows 7 działa kiepsko. Reakcja na zmianę detali praktycznie żadna. Jedyny wzrost ilości klatek (niewielki) daje obniżenie rozdzielczości ale gra wygląda wtedy beznadziejnie. Niestety Toshiba bardzo rzadko aktualizuje sterowniki do karty graficznej i nawet nie mogę sprawdzić czy to ich wina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz Windows 7 to wchodzisz w panel sterowania. Klikasz na ikone odinstaluj programy. Wyświetli ci sie lista. Szukasz tam Nvidia 3d Vision i klikasz odinstaluj.
Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2011 o 22:03, rozart napisał:

A ja mam config taki:

4 GB Ram
Intel Dual Core 2 GHz
Radeon HD 4570

I co? Gra ma tyle samo FPS (5-8) na detalach minimalnym, średnich i maksymalnych. Właściwie
kompletnie niezależnie również od rozdzielczości (różnica między 800x600 a 1366x768 to
2 fps). Rozumiem, że komputer nie jest najlepsze ale minimalne wymagania chyba spełnia.
Tak chociaż żeby było to 18-19 to już można jakoś grać.
Poradziliście coś na to?

Panie, co pan?:) 18-19 to kpina, a nie "można grać". Giera nie ma prawa przycinać, czyt. zejść poniżej 25 fpsów. Czekaj na łatkę.

Swoją drogą, po raz kolejny przekonałem się, że nie warto kupować premierówek:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według stronki can you run it procesor Pentium(R) Dual-Core CPU E5300 @ 2.60GHz (2 CPUs), ~2.6GHz nie spelnia wymagań. Faktycznie gra na minimalnych chodzi bardzo słabo.
Minimalny procesor wg producenta to Intel Core 2 Duo 2.2 GHz. Sprawdziłem sobie specyfikację obu procesorów i wychodzi na to nawet, że mój procesor jest taki sam tylko ma wyższe taktowanie. Może mi ktoś pomóc? Dlaczego wykrywa mi, że nie spełniam wymagań i gra chodzi tak tragicznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, mam podobny sprzęt i w przypadku mobilnych catalystów, w tym CCC, jest trochę łatwiejsza sprawa, bo są wspierane przez producenta układów graficznych:

Np.:
http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/radeonmob_win7-64.aspx

Na lapku bez problemu konfiguruję via Catalyst Control Center.

Pozostaje też sprawa optymalizacji systemu. Powyłączanie, bądź ustawienie w tryb ręczny zbędnych usług, jak np. niektórych Toshiby, usunięcie zadań z harmonogramu zadań itd. Istotny jest też plan zasilania i ustawienie w jego zaawansowanych właściwościach, powiedzmy przy stałym podłączeniu do prądu, maksymalnych ustawień, szczególnie dla punktów: zarządzanie energią procesora i ustawienia zasilania grafiki ATI.

Ponadto na forum wiele ludzi zwraca uwagę, że danie maksymalnych ustawień poza uberpróbkowaniem i ewentualnie vsynch wręcz polepsza wydajność gry w stosunku do minimalnych. No i sławetna sprawa większych wymagań sprzetowych dla rozdzielczości innych niż 16:9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt tego nie wie, ale Redzi na pewno pracują nad nim pełną parą i myślę, że w ciągu miesiąca, najpóźniej powinno coś wyjść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kartę graficzną 9600GT 512mb, żeby ładnie gra chodziła ciągnie mi na średnich detalach. Wypróbowywałem już odinstalowanie 3D nvidi, ale za dużo nie pomogło. Zastanawiam się nad kupnem nowej karty graficznej tak czy siak... Czy Radeon 45xx/46xx uciągnie grę na fulla? Geforce 430/220? cenowo do 250-300zł szukam karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiele też zależy od procesora, pamięci i zasilacza ale w ciemno kupiłabym taką kartę:

http://www.komputronik.pl/product/116727/Sprzet_komputerowy/Podzespoly_PC/GeForce_with_CUDA_GT430_EVGA_1GB_HDMI_DVI_DSUB_PCI_E_DDR3_.html

Można zresztą skorzystać z porównywarki (taktowanie rdzenia, pamięci itp.) i opinii.

W ostatnim PC Worldzie akurat jest test tanich kart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 21:15, Jave napisał:

> A ja mam config taki:
>
> 4 GB Ram
> Intel Dual Core 2 GHz
> Radeon HD 4570
>
> I co? Gra ma tyle samo FPS (5-8) na detalach minimalnym, średnich i maksymalnych.
Właściwie
> kompletnie niezależnie również od rozdzielczości (różnica między 800x600 a 1366x768
to
> 2 fps). Rozumiem, że komputer nie jest najlepsze ale minimalne wymagania chyba spełnia.

> Tak chociaż żeby było to 18-19 to już można jakoś grać.
> Poradziliście coś na to?
Panie, co pan?:) 18-19 to kpina, a nie "można grać". Giera nie ma prawa przycinać, czyt.
zejść poniżej 25 fpsów. Czekaj na łatkę.

Swoją drogą, po raz kolejny przekonałem się, że nie warto kupować premierówek:D



ja mam Dell Studio 1555

Intel core 2 duo 2 x 2,53

4gb ram

radeon hd 4570

max rozdzielczość do ustawienia to 1920 x 1080

Faktycznie powinien płynnie i mi działać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na chociażby minimalnych jasne, że powinien. Ale gdzieś leży wina - albo CD Projekt skopał optymalizację albo trzeba nowych sterowników. Dlatego trzeba czekać na patch albo hotfix.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 08:45, R3nO napisał:

Na chociażby minimalnych jasne, że powinien. Ale gdzieś leży wina - albo CD Projekt skopał
optymalizację albo trzeba nowych sterowników. Dlatego trzeba czekać na patch albo hotfix.



Mam sterowniki jakieś z 2009, jak kliknąłem aktualizuj sterowniki - przez Windows powiadomił że mam aktualne, chyba że muszę bezpośrednio ze strony producenta ściągnąć?

Wiedźmin 1 -gre przeszedłem praktycznie na ustawieniach full przy rozdz 1920 x 1080, więc te różnice w wydajności między grami bardzo mnie zdziwiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam aktualne i mi również gra się tnie, a komputer mam lekko poniżej zalecanych. Musimy czekać na patch od CD Projekt lub najnowsze sterowniki od AMD.

@guru35 - sprawdź w panelu sterowania czy masz nVidia 3D Vision i po kłopocie. Na to co pamiętam, to jak ma się nVidię i W7 trzeba sprawdzić. Jeszcze jak gra ci się tnie, to możesz ściągnąć sterowniki beta, które przyspieszają grę czterokrotnie:
http://www.witchersite.pl/component/content/article/10-news-w2/446-beta-sterownikow-nvidii-czyli-400-wydajnosci.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować