Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Twój komputer spełnia wymagania, ale Wiedźmin 2 działa bardzo wolno? Mamy rozwiązanie!

179 postów w tym temacie

No więc tak, ja posiadam kartę graficzną gf 9600 GT i niestety po pierwszym uruchomieniu, gra strasznie się zacinała na minimalnych, średnich i wysokich detalach. Zrobiłem tak jak tutaj poradzili żeby odinstalować sterownik 3d Vision i mogę potwierdzić że to naprawdę pomaga. Gra chodzi bez żadnych problemów na wysokich detalach nic się nie przycina a grafa jest super. Jak ktoś nie wie gdzie to sie usuwa to proszę wejść w panel sterowania, programy i odinstaluj program, jak macie ten sterownik to powinien ukazać się na liście i po prostu go usunąć, opisuje jak to wygląda na Win 7 bo taki posiadam, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

R3nO - a Twój komputer jakie posiada podzespołowy? jak skonfigurowałeś ustawienia gry, no i pytanie jak to się ma do grywalności;) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 10:24, Arrkael napisał:

R3nO - a Twój komputer jakie posiada podzespołowy? jak skonfigurowałeś ustawienia gry,
no i pytanie jak to się ma do grywalności;) ?


Całość kilka stron wcześniej, w tym poście ;) http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=67799&pid=90

Wydajność mam identyczną jak w tym http://img846.imageshack.us/img846/2630/w2config.jpg

Ogólnie na tych 20 kilku fpsach da się grać, ale wolę jednak poczekać na patch i aż sobie kupię za 2 tygodnie chłodzenie do RAMu, by sobie podkręcić tak do 3,9Ghz - na razie 800mhz RAM mi tą opcję blokuje. Tak czy siak, gdzieś tu leży wina po stronie tego 3D Vision - bo jak to jest, że piterowi z 9600 GT gra tak świetnie chodzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 22:09, Przemkoj napisał:

Mam kartę graficzną 9600GT 512mb, żeby ładnie gra chodziła ciągnie mi na średnich detalach.
Wypróbowywałem już odinstalowanie 3D nvidi, ale za dużo nie pomogło. Zastanawiam się
nad kupnem nowej karty graficznej tak czy siak... Czy Radeon 45xx/46xx uciągnie grę na
fulla? Geforce 430/220? cenowo do 250-300zł szukam karty.


Nie słuchaj marilla ta karta do której ci dała link-a jest słabsza od tej co posiadasz. Co do karty to niema szans żebyś za 300 zł kupił kartę która pozwoli na grę w maksymalnych detalach. Choć jak koniecznie chcesz spróbować możesz kupić coś takiego:

Radeon HD5750
http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=91891

Wzrost wydajności nie będzie wielki ale te 20% powinieneś zyskać. Czy to się opłaci to już zależy od ciebie.

PS. marilla jak się nie znasz to nie polecaj sprzętu i to dodatkowo pisząc "...ale w ciemno kupiłabym taką kartę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok ludzie, mam info.

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=430456

CatalystCreator Andrew D
No ETA yet on Witcher 2 hotfix; trust me I''ll let everyone ASAP (but I''m pushing hard to get it sooner than later)
3 minutes ago

CatalystCreator Andrew D

Brink CF profile should be ready in next few days or so- will be supported in Catalyst 11.5a hotfix RC4 build (will let you know when ready)
14 minutes ago

CatalystCreator Andrew D
We always try to get CF support the day a game releases, but sometime we don''t see the final build of a title until it releases...

17 minutes ago

CatalystCreator Andrew D
We''re looking at Witcher 2 for single and CF - will release hotfix driver as soon as possible
19 minutes ago

CatalystCreator Andrew D
Witcher 2 - CF profile - looks like a driver change is needed (can''t do to much with just CAP) - will let you know more info when I have it

Update: word is in from CDP a hotfix will be deployed in a matter of days, containing a cure for inverting mouse controls and presumably other items.

Update: CDP has confirmed our own issues, and from what we can tell, it seems to be mostly an issue with AMD cards (solutions work for at least some NVIDIA users). Our specs (1055T CPU, 5770 GPU) have been sent to AMD, which could help with the next driver release. We''re currently awaiting feedback from CDP/AMD, and will keep you updated.

Update: AMD says it''s currently working on a Catalyst Application Profile for The Witcher 2; seems their work on the beta version of the game was up to par, but the final version has brought significant differences, as sometimes happens. The profile should fix performance for Crossfire users, at least.


Ogólnie rzecz biorąc, wygląda na to, że jest na co czekać i doczekamy się hotfixa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w takim razie spróbuję tak poustawiać, zobacze co z tego będzie :)

A ten 3D vision to raczej nie ma żadnego wpływu na karty ati, tylko nVidia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 11:09, Arrkael napisał:

w takim razie spróbuję tak poustawiać, zobacze co z tego będzie :)

A ten 3D vision to raczej nie ma żadnego wpływu na karty ati, tylko nVidia?


Niby tak, ale piter przed momentem mówił, że No więc tak, ja posiadam kartę graficzną gf 9600 GT i niestety po pierwszym uruchomieniu, gra strasznie się zacinała na minimalnych, średnich i wysokich detalach. Zrobiłem tak jak tutaj poradzili żeby odinstalować sterownik 3d Vision i mogę potwierdzić że to naprawdę pomaga. U mnie jest taka sama sytuacja - niezależnie od ustawień, gra się zwyczajnie tnie, tak jakby był limit fps albo dostępny performance szedł "gdzieś indziej". Może coś engine źle interpretuje - może? Cóż, aż tak się nie znam. Tak czy siak, musimy poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, bo i tak mu się już przyda -zrobię formacik :D dogram wszystko na nowo, najnowsze sterowniki, 3d vision odinstaluje, potem wrzucę gre i zobaczę co i jak :)

ale patch wiadomo, że potrzebny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 11:21, Arrkael napisał:

W takim razie, bo i tak mu się już przyda -zrobię formacik :D dogram wszystko na nowo,
najnowsze sterowniki, 3d vision odinstaluje, potem wrzucę gre i zobaczę co i jak :)

ale patch wiadomo, że potrzebny ;)


nVidia 3D Vision jako taki i tak dotyczy posiadaczy nVidii i W7, także wnioskuję, że coś tu nie gra z wewnętrznymi, głębszymi, ustawieniami gry - w końcu Wiedźmin 2 nVidia is meant to be played :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hahah no tak, nVidia ;p

pamiętam jakie błędy były w GTA 4 na PC, też cięło niemiłosiernie,wtedy pomogło wyłącznie jakiś bibliotek w Windows, hmm spróbuje to zastosować do Wiedźmina :) trzeba próbować na różne sposoby ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że się znam i nie chodzi tutaj wcale o uberpróbkowanie, a granie na tyle wysokich ustawieniach Wiedźmina, by docenić jego grafikę bez szkody dla płynności gry. Ta karta co poleciłam na 100% pozwoli na to, zwłaszcza, że kluczową sprawą dla zaawansowanych tekstur Wiedźmina jest wielkość i szybkość pamięci. Jaki sens jest więc kupno polecanej przez ciebie karty o pamięci 512 MB?

To logiczne, że gramowicza nie stać na droższą kartę i proszę też zwrócić uwagę na to, że mówię o ustawieniach wysokich z drobnymi modyfikacjami, a nie uber. Nie samą kartą graficzną zresztą chodzi komp, o czym już zresztą pisałam. Nie została podana pozostała specyfikacja sprzętu (np. płyta główna), więc moje uwagi miały charakter ogólny, ale rozumiem, że wiesz lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odinstalowałem 3D vision i gra chodzi naprawdę dobrze na ustawieniach ultra z wyłączonym uberpróbkowaniem oraz SSAO, jednak mam pewien problem odnośnie cut scenek i rozmów, kiedy biegam po mieście czy toczę walkę w w bitwie - czy to dużej czy małej, to gra jest jak najbardziej płynna, jednak kiedy zaczynam z kimś rozmowę, ilość FPS spada nawet do 5-10 (normalnie podczas grania utrzymuje się około 30), co dziwne podczas rozmów, karta graficzna wyraźnie mniej się męczy, tak jakby nie wykorzystywała nawet części swojej mocy, jakaś rada?

mój sprzęt:
i5 760 - 2,8 GHz
4 GB ramu
gtx 260 core 216

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na kompie athlon 5600+ 2gb ram i 9600gt mam ledwie 19 fps, zarówno na minimalnych jak i maksymalnych detalach (pierwsza lokacje, ten obóz). Nie mam zainstalowanego nVidia 3D Vision. Mogę coś na to poradzic? Czy gra ma po prostu tak wysokie wymagania i chodzi tak samo na maks i minimum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie za słaby procesor. Jedno muszę przyznać w kwestii braków w optymalizacji Wiedźmina 2 - w pełni wykorzystuje 4 rdzenie mojego quadu na stacjonarnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy strzał - Vsynch. Karta w trakcie gry nie powinna przechodzić w tryb niższego taktowania - pewnie trzeba żmudnie przejrzeć ustawienia sterownika i dodatkowego oprogramowania producenta. Na swoim GTX260 mam profil W2 w ustawieniach aplikacji 3D i wszystko, poza AA (ciut mniejsze niż maksymalne) ustawione na maxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 11:38, marilla napisał:

że kluczową sprawą dla zaawansowanych tekstur Wiedźmina jest wielkość i szybkość pamięci. Jaki sens jest więc >kupno polecanej przez ciebie karty o pamięci 512 MB?

rozumiem, że wiesz lepiej :)


Od razu widać że wiem lepiej, twoja polecana karta co z tego że ma 1 GB skoro to GDDR 3 to lepiej mieć 512 MB ale GDDR 5 (ale rozumiem że marketingowe cyferki przemawiają do ludzi dlatego tak dobrze sprzedają się np. karty graficzne z 2 GB na pokładzie czy aparaty fotograficzne z kilkunastoma megapikselami).

Przepustowość pamięci:
Radeon 5750 - 73 GB/s
Geforce 430 GT - 25 GB/s

Operacje zmiennoprzecinkowe:
Radeon 5750 - 1008 GFlops
Geforce 430 GT - 269 GFlops

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/512_MB_vs_1024_MB-3641/strona/13404.html

"Wnioski: grywalne ustawienia gier, gdzie karta graficzna będzie umiała wykorzystać 1024 MB pamięci są trudne do znalezienia. Wydajność sprawdzaliśmy także w innych tytułach, ale rezultaty były podobne do powyższych. Po prostu do rozdzielczości obrazu 1680x1050 w średnich detalach graficznych i na niedrogich akceleratorach nie dopatrzymy się widocznych różnic. A zatem, w przypadku takich kart jak GeForce GT 240, Radeon 5670, Radeon 5750, GeForce GT 430, GeForce GTS 450 i innych z podobnego segmentu cenowego wystarczy mniejsza pojemność pamięci operacyjnej. Nie warto dopłacać dużych sum, chyba że to kwestia 20-30 zł – z marketingowego punktu widzenia kartę z 1024 MB łatwiej nam będzie sprzedać."

Wierz mi już trochę się naskładałem kompów w życiu a jeszcze więcej sprzętu miałem okazje testować więc trochę wiem o tym marketingom bełkocie i wielkość pamięci należy właśnie to jednego z nich. Pamięci 1 GB jest opłacalna dopiero w kartach z przedziału cenowego 800-1000 zł nie wcześniej bo inne podzespoły są tak kiepskie że i tak z tego nie skorzystasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudno nie zgodzić się co do meritum i tak, również zdaję sobie sprawę z marketingowych sztuczek (i dlatego pisałam o porównaniu szybkości rdzenia i pamięci), które zresztą nie dotyczą tylko wielkości pamięci (ddr3 vs ddr5 przy tym samym taktowaniu rdzenia). Tyle, że mówimy tu w kontekście Wiedźmina, który przy swoim specyficznym silniku graficznym, niezależnie od taktowania pamięci, dławi 512 MB buforu pamięci grafiki. Dla optymalnego ustawienia gry ważne jest zarezerwowanie co najmniej dużego budżetu pamięci na tekstury.

Nie warto inwestować w półśrodki, to wiadomo, więc bardzo ogólne (bez znajomości platformy) pytanie gramowicza o tanią kartę raczej nie należy rozumieć inaczej, niż prośbę o propozycje dobrze zoptymalizowanego i stabilnego (przegrzewanie się pamięci) układu graficznego, który pozwoli na cieszenie się W2 w wystarczającym stopniu, a przy tym nie będąca zbyt dużym wydatkiem. Jeżeli już wydawać 300 zł, to lepiej kupić kartę za circa 500 zł itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie a jeżeli zdaży sie takie coś że mam dobra karte i odinstaluje te 3d vision to może sie popsuć grafa ?;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 13:04, guru35 napisał:

panowie a jeżeli zdaży sie takie coś że mam dobra karte i odinstaluje te 3d vision to
może sie popsuć grafa ?;D


Nie niema takiej możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że nie tylko sterownik, ale i kontroler 3D - dwie rzeczy do odinstalowania.

I absolutnie nie ma to wpływu na zasadnicze działanie karty, o ile nie chcesz oglądać trójwymiarowego obrazu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować