Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Twój komputer spełnia wymagania, ale Wiedźmin 2 działa bardzo wolno? Mamy rozwiązanie!

179 postów w tym temacie

ok thx za odpowiedz ;D wczesniej pobralem jakies sterowniki beta co to w wiedzminie zwiekszaja wydajnosc ;D co to sa te stery beta? ze na jakiś czas ? nic sie potem nie psuje ? czym sie różnią takie od tych pełnych ?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi gra wysypuje sie już w pierwszym akcie, z tego co czytałem na rużnych forach internetowych wiele osób ma ten problem. Z resztom ten sam problem występował tez w pierwszej części Wiedźmina. Dlaczego się tak dzieje i co zrobić by się ten problem więcej nie powtarzał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok thx za odpowiedz ;D wczesniej pobralem jakies sterowniki beta co to w wiedzminie zwiekszaja wydajnosc ;D co to sa te stery beta? ze na jakiś czas ? nic sie potem nie psuje ? czym sie różnią takie od tych pełnych ?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jaki masz sprzęt, ale obstawiam właśnie ustawienie zbyt dużego budżetu pamięci na tekstury - zmniejsz go. Dalej wyłączenie Vsynch, uberpróbkowania, SSAO, a jak to nic nie da, trudno, antyaliasingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stery beta to takie, które jeszcze nie przeszły pełnego procesu certyfikacji Microsoftu i nie uzyskały certyfikatu WHQL. Są na stałe i najwyżej później zaktualizujesz już tymi certyfikowanymi. Te najnowsze faktycznie trochę poprawiły u mnie działanie Wiedźmina 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 13:49, guru35 napisał:

czyli moge je mieć przez pół roku nawet i nic sie nie stanie ?;D


Możesz je mieć ile chcesz. Jednak kiedy są opisane jako beta niema gwarancji co do ich poprawnego działania. Jeśli zauważysz artefakty (przekłamania w wyświetlanym obrazie) lub zacznie ci się zawieszać/restartować/wyłączać komputer to radze je odinstalować jeśli nic takiego się nie dzieje to niema problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie
Odinstalowałem Ncidie 3d Vision, wyłaczylem uberprobkowaie i antyaliasing. Zainstalowalem najnowszy patch ktory mial 4 krotnie zwiekszyc szybkosc gry. Niestety to nie i pomoglo. Na ultra mam 18fps i na niskich mam 18 fps.
Prosze o rade co mam z tym zrobic ?
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 15:08, mordor96 napisał:

Witajcie
Odinstalowałem Nvidie 3d Vision, wyłaczylem uberprobkowanie i antyaliasing. Zainstalowalem
najnowszy patch ktory mial 4 krotnie zwiekszyc szybkosc gry. Niestety to nie i pomoglo.
Na ultra mam 18fps i na niskich mam 18 fps.
Prosze o rade co mam z tym zrobic ?
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 11:42, Vejx napisał:

Kiedy zaczynam z kimś rozmowę, ilość FPS spada nawet do 5-10
(normalnie podczas grania utrzymuje się około 30), co dziwne podczas rozmów, karta graficzna
wyraźnie mniej się męczy, tak jakby nie wykorzystywała nawet części swojej mocy, jakaś
rada?


Gra powinna wyciągać non-stop siódme poty z wydajności karty.
Jeżeli sama tego nie robi, to możesz w panelu sterowania nvidia w zakładce Zarządzanie ustawieniami 3D, ustawić funkcje Tryb zarządzania energią na "Preferuj maksymalną wydajność" nie wiem czy to coś pomoże w twoim przypadku, ale możesz spróbować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam świetno wiadomośc. Podobno w przyszłym tygodniu ma wyjsc patch do wiedźmina. Mam nadzieje że naprawi on lagowanie sie i gry na niektorych komputerach.
Proponuje aby kazdy napisal do Cd Projekt prosbe, aby w najnowszym patchu naprawic optymalizacje gry. Ja już to zrobilem. Gracze-łączmy sie, nie po to tyle czekalismy na ta gre zeby teraz nie moc w nia normlanie zagrac.
Pozdrawiam ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 20:38, mordor96 napisał:

Mam świetno wiadomośc. Podobno w przyszłym tygodniu ma wyjsc patch do wiedźmina. Mam
nadzieje że naprawi on lagowanie sie i gry na niektorych komputerach.
Proponuje aby kazdy napisal do Cd Projekt prosbe, aby w najnowszym patchu naprawic optymalizacje
gry. Ja już to zrobilem. Gracze-łączmy sie, nie po to tyle czekalismy na ta gre zeby
teraz nie moc w nia normlanie zagrac.
Pozdrawiam ;]


Popieram. Bez naszych sygnałów twórcy mogą nawet nie do końca być świadomi skali zjawiska.
Wysłałem też zgłoszenie problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z optymalizacją masakra, może trzeba było zatrudnić programistów, którzy potrafią programować?!
http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Wiedzmin_2_-_pierwsze_testy_za_nami.-35125.html
1680 x 1050, Średnie
średnio: 47 kl./s
min.: 33 kl./s

GeForce GTX 560 Ti, Windows 7 64-bit, procesor Core i7 960 i 6 GB pamięci RAM

To jest kpina. To jest sprzęt z 5% najlepszych komputerów graczy na świecie i nie da rady odpalić tej gry na średnich detalach w tak niskiej rozdziałce w płynnej animacji 60 FPS?! Co za beztalencia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi powie gdzie są te sterowniki? Mam Windowsa 7 więc wpisuję w wyszukiwarce "Nvidia 3D vision" i usuwam oba wyszukane foldery(zostawiam tylko jakieś pliczki PEGI). Jednak po tym gra nadal klatkuje i to w bardzo mocnym stylu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz gorszy komputer niż ja więc jak to się dzieje? Co robiłeś? Ja usunąłem tylko Nvidie 3D Vision, wyłączyłem uberpróbkowanie i synch. pionową, ale i tak gra klatkuje(chociaż niewątpliwie mniej niż wcześniej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2011 o 21:39, castlerock napisał:

ja tam nie wiem, ale mnie chodzi na wysokich niemaże idealnie, a komp mam taki sobie
duo 2,7 ramu 2 GB i geforce 9600 512 mb

Jakim sposobem ?!?! Sprzęt mam taki sam ( prawie ) i 20 fps na minimalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O człowieku, chwała ci za ten upload...
Po pierwsze pliki exe róznią się dosyć znacznie wielkościa, mój z EK posiadał 22.5mb rozmiaru, ten ma 14.5 mb więc już tu widac, że coś jest na rzeczy.

A wzrost klatek... normalnie zadziwiający... w lokacji gdzie miałem 32 fpsy mam.. 46, wzrost wręcz astronomiczny jak na tak niewielką modyfikację.

W karczmie w akcie 2 gdzie wydaje mi się jest najbardziej zasobożerna lokacja miałem wcześniej 25-26 fps, teraz mam średnio 33-36.

To info powinno zostac do FAQa wielkimi wołami wpięte, a tobie kudos wielki =) [a żes mnie połowicznie uprzedził, bo tez miałem poprosic kumpla o wersje gry z goga, co by mi pozyczył isntalator, bo na gorszym sprzecie niż mój miewał po 5-10 fps wiecej i czułem, ze coś jest na rzeczy xD]

P.S.
Ciekaw jestem jak to jest z resztą integralnych plików gry z wersją z GOG'a, tzn czy pełna instalka W2 z GOGa jeszcze bardziej by poprawiła działanie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie chodzi tylko mam pytanie: gdzie teraz mam ustawić grafikę(rozdzielczość, szczegóły itp. jeżeli nie mogę korzystać z launchera)? Bo przedtem wszystko chodziło płynnie, ale na minimalnych i mogą one być nadal włączone, a wtedy nie dowiemy się czy u mnie to podziałało :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować