• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Kuwabara

Wiedźmin 2 - gra się wyłącza

Pytanie

Mój problem wygląda tak, mogę grać sobie spokojnie 10-15 min i gra wywala mi się do systemu, jeżeli chcę wejść wczesniej do menu to gra wyłącza się nawet po minucie. Mój sprzęt: Intel Core Quad 2.4, GeForce 9800GTX, 4gb ram, win7 32 bity. Wcześniej gra wyłączała się sporadycznie, ale teraz -> końcówka aktu 2 jest to tak nagminne, że dostaję powoli nerwicy. Zmiana sterowników karty graficznej, ustawień czy rozdzielczości nie pomogła. Ma ktoś z Was taki problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

19 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Jestem na początku aktu 1 go. Też mi się zdarzyło wyłączenie gry kilka razy ,lecz nie tak często jak u Ciebie
Na razie nie mam pojęcia co to może być. Temperatury proca są ok, grafiki nie wiem.
Core2Duo E6400 2.1@2.7 GtX 460 758MG Win xp SP3 3Gb Ramu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pomogło zmniejszenie budżetu pamięci na tekstury z wysokiego na średni i teraz mogę spokojnie pograć ze 30-40 min, ale mam nadzieje że w łatce to naprawią. Komunikatu żadnego przynajmniej u mnie nie ma, gra po prostu się wyłącza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

AMD Phenom(tm) II X4 965 Processor (4 CPUs), ~3.4GHz, Radeon HD 5850, 4GB RAMu, gram na ultra bez ubersamplingu (1280x1024), gra działa płynnie, w prologu wywaliło mnie raz, w I akcie co kilka minut ląduje w pulpicie, bez żadnych błędów, po prostu się wyłącza i tyle, zmieniałem ustawienia na wysokie oraz budżet pamięci na tekstury na mały, nic nie pomogło co najwyżej wydłużyło rozgrywkę o kilka minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Taki sam problem u mnie.Żadne przeinstalowanie sterów czy zmiana ustawień nic nie zmieni co najwyzej troche przedłuzy czas do wywalenia w pulpit. Kupiłem nowy sprzęt specjalnie dla wiedźmina. Mam procek 6 rdzeni bo CDP mówiło ze wiedzmin je swietnie wykorzysta i wlasnie widze jak to jest w praktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ciagle wywala, nic nie pomaga im dalej w gre tym czesciej sie to zdaza, CDP zawalilo sprawe przeciez i tak miel ityle czasu na poprawienei takich dupereli, ten bug powinien miec miano buga roku ;// .
gra nie tylko bedzie najlepszym rpg roku ale i najbardziej wku***ym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mi oprócz tego że gra się wcina, to pojawia się jedno kolorowy ekran, i jedynie co mogę zrobić to wyłączyć kompa i na nowo włączyć, reset nie pomaga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czytałem na innym forum,ze pomaga wywalenie sejwów z jedynki,jeśli sie ma(ewentualnie mozna zostawic ostatni), przeinstalować gre, ale folder z grą nazwać bez użycia polskich liter, np.: "rhe Witcher 2". Troche może to dziwne, ale podobno pomaga. Jeszcze tego nie próbowałem, zobacze wieczorkiem. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hej u mnie podobnie, pogram 1 h może 45 min i wywala do windowsa . Może to wina windowsa ja mam 7 a wy na jakich windowsach gracie ?? Może na XP tego wywalania by nie było. CDP HELP !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Kłaniam się nisko. W internecie znalazłem rozwiązanie. Działa. Ja i wielu innych ludzi testowało ten sposób. Polega to na zwiększeniu ramu uzytego dla procesów w grze.

1. Odpalamy linie poleceń(cmd.exe) jako administrator.
2. Wklepujemy: bcdedit /set IncreaseUserVa 3072
3. Reset komputra i cieszymy się grą wolną od częstych widoków pulpitu.

Gdy CDP wypuszczą łatkę można cały proces odwrócić:

1. Odpalamy linie poleceń(cmd.exe) jako administrator.
2. Wklepujemy: bcdedit /deletevalue IncreaseUserVa,
3. Reset komputra.

Wamaganiem jest posiadanie 4 gb ramu. Testowane na windows 7 i vista co do xp to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zrobiłem trik który pomógł w przypadku "Bulletstorm" (drastyczny spadek fps), mianowicie gra nie radziła sobie z rozdzielczościami 16:9, w moim przypadku - 1440x900. Chodzi o to że rozdzielczość powinna się dać dzielić przez 8, czyli trzeba zrobić 1440x896. W panelu sterowania Nvidia (na kartach ATI nie wiem) tworzymy nową rozdzielczość i powinno być ok. U mnie podziałało i przy ponad godzinnej grze nie wyłączyła się ani razu (poprzednio co kilka/kilkanaście minut) :)
Mam nadzieję że pomogłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.05.2011 o 20:52, Zorkman napisał:

Kłaniam się nisko. W internecie znalazłem rozwiązanie. Działa. Ja i wielu innych ludzi
testowało ten sposób. Polega to na zwiększeniu ramu uzytego dla procesów w grze.

1. Odpalamy linie poleceń(cmd.exe) jako administrator.
2. Wklepujemy: bcdedit /set IncreaseUserVa 3072
3. Reset komputra i cieszymy się grą wolną od częstych widoków pulpitu.

Gdy CDP wypuszczą łatkę można cały proces odwrócić:

1. Odpalamy linie poleceń(cmd.exe) jako administrator.
2. Wklepujemy: bcdedit /deletevalue IncreaseUserVa,
3. Reset komputra.

Wamaganiem jest posiadanie 4 gb ramu. Testowane na windows 7 i vista co do xp to nie
wiem.


Czemu jak wpisuje ta komendę, to wyskakuje bład, że "Nazwa ''bcdedit'' nie jest rozpoznawana jako polecenie wewnetrzne lub zewnetrzne, program wykonywalny lub plik wsadowy"

Co robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.05.2011 o 13:38, santhil napisał:

Mi oprócz tego że gra się wcina, to pojawia się jedno kolorowy ekran, i jedynie co mogę
zrobić to wyłączyć kompa i na nowo włączyć, reset nie pomaga...



Dołączam się do pytania. Zna ktoś rozwiązanie na ten błąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Miałem podobny błąd w "Jedynce." Jest to powodowane przegrzaniem CPU i RAM''u. Trzeba wyczyścić komputer z błędów rejestru, nieprawidłowych plików, skrótów. (Polecam TuneUpUtilities.) Potem przeczyścić Pulpit (Bałagan na pulpicie skutkuję szybszym przegrzaniem.) i wyłączyć niepotrzebne procesy. (Start - Uruchom - services.msc) (Menadżer Zadań - Procesy.)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

stary temat - wiem, ale skoro mi się zdarzyło tu trafić... to możliwe, że ktoś inny też tu jeszcze trafi...

do tych powyżej co nie mają bcdedit - to jest dopiero od VISTy w górę, w XP tego cmd nie było - macie zapewne XP... jeżeli macie VISTę to znaczy, że coś popsuliście ;)

@plum2122 - przegrzewanie proca może wyłączyć komputer, albo powodować jego niestabilne działanie, w bardzo dziwnym przypadku będzie powodowało takie akcje... ale Twoje rady dotyczące rejestru i plików na pulpicie są raczej słabo trafione (wpływ tego jest bardzo znikomy, pomijalny... lepiej pokój przewietrzyć ;) )
ponadto - w znacznej większości przypadków chodzi jednak o coś grubszego - bo raczej nie jesteś w stanie mi wmówic, że mój komputer się grzeje i to dlatego...

co do samego XP - komenda z bcdedit powinna mieć swój odpowiednik we wpisie do boot.ini dla aktualnego systemu wyglądający mniej więcej tak /3GB /userva=3072
niestety - u mnie nie rozwiązuje to problemu, a może? problem w tym, że nie jestem w stanie stwierdzić z prostej przyczyny - już przy uruchomieniu obrywam z błędu inicjalizacji direct x 9.0...
gdyby ktoś tu trafił - może spróbować z modyfikacją boot.ini pod XP i podzielić się efektami, bądź też sprostować powyższe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Miałem coś podobnego ale wywalało mnie w pierwszym akcie zaraz na początku jak Iorweth nas atakuje.
Mój sprzęt to AMD Phenom II x4 840 3.2GHz, 4GB RAM, HD6850.
U mnie pomogło chwilowe zmniejszenie detali z ultra na średnie. Potem zmieniłem z powrotem na wysokie i działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować