Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 2 – zbierzmy wszystkie żarty twórców w jednym miejscu!

150 postów w tym temacie

Ja po wybraniu drogi

Spoiler

Iorwetha

miałem scenkę, w której mówiono o jakiś pierścieniach i wtedy elf mówił, że pewnie jest jeden by nimi rządzić wtedy Geralt powiedział, że nie zamierza latać po Wulkanach - wiadomo pewnie z czego to jest :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 15:50, mapel napisał:

Iorweth: Jeden by wszystkimi rządzić, jeden by wszystkie odnaleźć.
Geralt: Ta, a potem będę na boso po wulkanach biegał, dzięki.
Chyba każdy się domyśla do jakiego filmu tu jest nawiązanie :)

A ja myślałem, że książki ;-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Vergen jak się biega po kopalni z Zoltanem i resztą bandy można znaleźć dokumenty sztygara i w jednym z nich jest znajome zdanie "Uciekajcie, głupcy !"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Co do grafiki to jest PRZEŚLICZNA
2. Co do optymalizacji to sorry panowie. Kupiłem sprzęt za jakieś 2000zł (co w sumie nie jest dużą sumą jak na PC do grania). I tak wiesiek chodzi mi w 1440x900 przy detalach ULTRA. W zaawansowanych wszystko mam na max włącznie z włączonym ubersamplingiem. Z nim gra chodzi koło 30 klatek. Bez niego drastycznie przyśpiesza. Moja konfiguracja to AMD Phenon II X4, Radeon HD 6850 1GB, 4GB RAM DDR3 1600.
3. Nie ma błędów (jak na razie), przeszedłem cały prolog i kawałek z jeszcze troszkę po wiosce się poplątałem, w tym czasie (jeszcze w prologu) raz mnie wywaliło do pulpitu. Ga często robi save więc to nie problem.
4. Gra nie zacina, chodzi płynnie, nie ma ekranów ładowania a jak już są to tylko chwileczkę.

Więc czemu narzekacie ? Dostaliście świetną grę wysokiej jakości. Macie darmowe DLC. Na pewno CDPR poprawi błędy które gdzieś tam wyjdą (pierwszego wieśka połatali wyśmienicie), macie bardzo wyważony stopień trudności (nie jest łatwo ale też nie trzeba tańczyć po klawiaturze na normalnym stopniu trudności), macie 30h rozgrywki, nieliniową fabułę itp.
Nie wiem jak Wy ale ja uważam Wiedźmina 2 za najlepszą grę na PC z jaką miałem do czynienia. Jestem posiadaczem DA II i ME2. Po 4h z grą mogę powiedzieć że tamte nie dorastają TW2 do pięt. MOŻE Skyrim w tym roku da radę wieśkowi zagrozić ale na to poczekamy.
Fakt że gra ma wymagania sprzętowe dość wysokie ale mamy 2011r to raz a poza tym PATRZYLIŚCIE NA EKRAN I ILOŚĆ DETALI ?
Plus wszechobecny humor, świetnie wykreowany świat gry itp.
4h i przyczepiłem się tylko do 3 drobnych rzeczy w tej grze. Pierwsza to to że pić eliksiry możemy tylko przed walką. Same eliksiry myślę że działają za krótko (lubiałem w W1 to że potrafiły kilkadziesiąt minut Cie trzymać podpakowanego ale z drugiej strony przeszedłem z nimi na hard grę bez potu) . Chciał bym też żeby można było rzucić znak bez wyciągania miecza. Ot tyle.
Ale ostateczny werdykt mogę wydać dopiero jak przejdę grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 15:24, Griba napisał:

Ja gdzieś słyszałem tekst:
A: słowo na 4 litery?
B: H*j
A: hyyhyhyh nie to nie to.


Dokładnie to było:

A: słowo na 4 litery?
B: H*j
A: hyyhyhyh nie to na trzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa takie znalazłem już w prologu. Pierwszy jest kiedy wykonujemy misle do świątyni niedługo po odejściu od bramy w miejscu gdzie żołnieże Foltesta pilnują kilku wieśniaków i żółnieży strony przeciwnej jeden z pilnowanych krzyczy"mój kciók, co ja teraz zrobie bez kciuka", może sie to troche kojażyc ze sceną z filmu psy 2. Kolejne nawiązanie jest do serialu Skazany na śmierć znajduje się ono podczas ucieczki z więzienia, to rozmowa między dwoma więźniami, z kturej się dowiadujemy że jeden z nich ma wytatuowane plany więzienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w wiosce Flotsam, przystańcie na dłuższą chwilę koło Bartosza Szkuty i posłuchajcie jego rozmów z Matką. Najważniejsza to gdy Bartosz przepowiada śmierć wszystkich królów i nastanie demokracji, a Matka go za wariata bierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na nabrzeżu Flotsam:
- Szefie co jest w tych skrzyniach?
- Skarby króla Vridanka
- A w tamtych?
- Bursztynowa komnata

:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajny jest tekst Jaskra gdy przegrywamy w walce. "Postawiłem na Ciebie, całą kasę, bo ten o to kejranik wskazał macką na Ciebie Geralt". Padłem gdy to usłyszałem. Mała ośmiornica Paul zamieniła się po śmierci w Keyrana:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować