Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 2 – zbierzmy wszystkie żarty twórców w jednym miejscu!

150 postów w tym temacie

Dnia 19.05.2011 o 00:33, Llordus napisał:

Padłem :)

Pytanie do do końca zgodne z tematem - Skąd wziąłeś ten srebrny miecz ? Jak się nazywa i czy jest tak dobry jak wygląda ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W 2 akcie gdy Saska zostaje otruta i mamy znaleźć dla niej magiczny artefakt to mowa jest o 20 pierścieniach i Geralt mówi coś w stylu "I jeszcze będę boso po wulkanie biegać" ^^ Oczywiście chyba każdy rozumie o co chodziło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2011 o 14:46, Jimp napisał:

Pytanie do do końca zgodne z tematem - Skąd wziąłeś ten srebrny miecz ? Jak się nazywa
i czy jest tak dobry jak wygląda ? :)

Są dwie opcje :)
1. Aerondight - czyli import miecza, który dostawało się od Pani w IV rozdziale Wiedźmina 1.
2. Jakieś srebrne coś zrobione ze znalezionego/kupionego podczas zadań we Flotsam schematu.
A czy dobry? Skoro z nim chodzę, to znaczy że nic lepszego nie trafiłem :)

Swoją drogą - trochę szkoda, że to srebrne cudo, otrzymane od takiej pięknej boginki w Wiedźminie 1, tutaj pewnie dosyć szybko będzie warte tyle, co znajdowany złom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2011 o 19:39, Sipso2008 napisał:

Może nie żart, ale we Flotsam natknąłem się na strażnika imieniem Alvin.


A ja widziałem w obozie Foltesta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi przypomina sie pare rzeczy. Po pierwsze nawiązanie do Włądcy Pierścieni kiedy Fillippa (czarodziejka z Vergen) mówi że potrzebuje jeden z 20 pierścieni mocy. A wtedy mówi
Iorweth:Jeden bywszystkich zebrać i w ciemności zebrać.
Geralt:(nie jestem do końca pewien ale coś w tym stylu)O NIE! Ja później nie będe biegał boso po wulkanie.
A propo Zygiego Króla to jeden z zawodników z którymi waczyliśmy u Loredo nazywał sie Miles Raz ci Prz***erdole. Albo Sołtys Veergen apropo nazwy Burej Chorągwi: "A co oni nie mogli jej kur*a doprać że ją tak nazwali" a kiedy zapytaliśmy sie co sie stało w bitwie 3 lata temu poweidział tak :"Król Henselt przybył, dostał wpierdul i wybył". Niektóre powiedzenia krasnoludów są smieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to było ale w drugim akcie jest gość imieniem Proximo który organizuje walki. To nawiązanie do filmu "Gladiator" gdzie był też taki człek o imieniu Proximo który również zajmował się walkami na arenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prolog gdy Foltest pokazuje ambasadorowi Nilfgardu żołnierza z bliznami nawiązanie do Napoleona. Bonaparte z carem Aleksandrem I podczas obchodu po obozie Francuzów zatrzymali się przed granadierem z wielką szramą na twarzy i wtedy Napoleon spytał co car sądzi o ludziach żyjących pomimo takich ran. Ten odpowiedział pytaniem co myśli Bonaparte o tych, którzy te rany zadali. Cesarz się zmieszał i nie wiedział co odpowiedzieć, wtedy żołnierz powiedział ponurym głosem ''Ci już nie żyją''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajne nawiązanie do jedynki,

Spoiler

bo w obozie henselta jest strażnik Mikul, który wspomina pobyt na podgrodziu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze są piosenki jak NCP śpiewają:

1. w Karczmie we Flotsam pijany żołnierz śpiewa:
"Szła dzieweczka do laseczka....parapa.....
Napotkała tam Wiewióra bardzo szwarnego... parara...
i chutliwego...... "

2. To Akt 2 obóz Kewdeńczyków misja z Odrinem jak kumple o piciu piosenkę śpiewają - warto posłuchać :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podczas szturmu na zamek La Valette, gdy temerscy żołnierze dokonują aresztowań ludności cywilnej, jeden cywilów krzyczy głosem jakby stylizowanym na parodię Cezarego Pazury (tak że w pierwszej chwili myślałem nawet, że to on) "Mój kciuk! Co ja teraz zrobię bez kciuka?", co jest nawiązaniem do filmu "Psy 2" ;D Brakowało mi tylko ciętej riposty Geralta w stylu Bogusia Lindy: "Będziesz sobie trzepał lewą ręką..." :P xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W II Akcie można wygrać w kości Miecz Wojowniczej Księżniczki Xenti. Jest to oczywiste nawiązanie do serialu Xena: Wojownicza Księżniczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podczas gry można spotkać odniesienia do nicków moderatorów z oficjalnego forum gry. Na razie spotkałem:

Undomiel, Petra Silie, Deadrina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować