Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Razer Onza Tournament Edition - test

19 postów w tym temacie

gram.pl

Niekiedy zdarza się, że oryginalne kontrolery dostarczane wraz z konsolą nie spełniają wszystkich oczekiwań graczy. Czy gamepad Razer Onza Tournament Edition wypada lepiej, niż oryginalny produkt Microsoftu? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Przeczytaj cały tekst "Artykuł: Razer Onza Tournament Edition - test" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 15:02, MikeBugslayer napisał:

A kiedy je w końcu wyślecie????


Co wyślemy? Ja nic o żadnym wysyłaniu nie wiem. Ja tu sprzęt i gry testuję, newsy piszę, podcasty nagrywam... U siebie w domu zresztą. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ten D-pad mimo iż lepszy od tego z pierwszych kontrolerów X''a to nadal jest największą wadą owego kontrolera. Ale i tak w ogólnym rozrachunku jest lepszy niż oryginał...

PS. Niech zrobią pada do PS3 tylko bez przewodu.

Edit: Przewód też już jakoś odstaje ale tak to już jest w dobie kontrolerów bezprzewodowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem pada z powodów:
- manipulowany opór analogów,
- krzyżak bardziej przypominający krzyżaka a nie analoga,
- 2 programowalne przyciski.

Po przeczytaniu recenzji zmartwiły mnie dwie rzeczy: spusty (lewy i prawy). Mam nadzieje że to czy będą się sprawdzać czy nie to kwestia gracza a nie pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 19:01, misharibo napisał:

Kupiłem pada z powodów:
- manipulowany opór analogów,
- krzyżak bardziej przypominający krzyżaka a nie analoga,
- 2 programowalne przyciski.

Po przeczytaniu recenzji zmartwiły mnie dwie rzeczy: spusty (lewy i prawy). Mam nadzieje
że to czy będą się sprawdzać czy nie to kwestia gracza a nie pada.

Teraz tylko poczekaj na przesyłkę, której data się zmienia co chwilę. Też zamówiłem jednak tą tańszą edycję, która jest także warta uwagii ze względu na mniejszą cenę (40zł) i jest prawie identyczna. Biorę pada ze względu długiego przewodu, programowalnych przycisków i zgodności z PC i X360 !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... "spusty" to dla mnie praktycznie najważniejsze przyciski na kontrolerze, po D-padzie rzecz jasna. Szczerze powiedziawszy, nie chce zabijać optymizmu wielu kupujących, ale przyjemność z grania spada praktycznie o połowę w luźnym szacunku mojej skromnej osoby. Moje pobożne życzenie na przyszłość - chciałbym móc kiedyś zagrać na padzie wręcz idealnym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2011 o 12:03, Marko_Pele napisał:

Hmm... "spusty" to dla mnie praktycznie najważniejsze przyciski na kontrolerze, po D-padzie
rzecz jasna. Szczerze powiedziawszy, nie chce zabijać optymizmu wielu kupujących, ale
przyjemność z grania spada praktycznie o połowę w luźnym szacunku mojej skromnej osoby.
Moje pobożne życzenie na przyszłość - chciałbym móc kiedyś zagrać na padzie wręcz idealnym
:)

Grałeś już na razer''rze onza, że tak się o tych spustach wypowiadasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2011 o 12:36, Xordis napisał:

> Hmm... "spusty" to dla mnie praktycznie najważniejsze przyciski na kontrolerze,
po D-padzie
> rzecz jasna. Szczerze powiedziawszy, nie chce zabijać optymizmu wielu kupujących,
ale
> przyjemność z grania spada praktycznie o połowę w luźnym szacunku mojej skromnej
osoby.
> Moje pobożne życzenie na przyszłość - chciałbym móc kiedyś zagrać na padzie wręcz
idealnym
> :)
Grałeś już na razer''rze onza, że tak się o tych spustach wypowiadasz?


Bazuje na recenzji. Nie pokrywa się z prawdą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może gdzie mógłbym kupić tego pada ( w większości sklepów jest niedostępny jeszcze ) . Najlepiej gdyby było w wawie ale może też być w jakimś sklepie internetowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pad Onza jest przewodowy, nie tylko z powodu przywiązania Razera do tego typu rozwiązań. W zasadzie poza kilkoma (chyba kierownica i fajt stik) wyjątkami, rozwiązań bezprzewodowych do konsoli xbox 360 nie ma. Podobno coś z licencjami. MS nie chce w ogóle dawać albo ma drogie (na to samo wychodzi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 19:53, Xordis napisał:

i zgodności z PC i X360 !

Przewodowy pad od Xboxa 360 również jest zgodny z PC. Można go dostać za 50 PLN.. Tylko do bezprzewodowego potrzebujemy odbiornika na USB. *Jednego do kilku padów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2011 o 16:27, byverter napisał:

> i zgodności z PC i X360 !
Przewodowy pad od Xboxa 360 również jest zgodny z PC. Można go dostać za 50 PLN.. Tylko
do bezprzewodowego potrzebujemy odbiornika na USB. *Jednego do kilku padów

za 50 zł możesz dostać dziadostwo rozpieprzone z allegro nie wiadomo czy sprawne na krzywe oczy sprzedawców "sprawne" lepiej dopłacić kilka dych i mieć nowy działający

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2011 o 17:01, Xordis napisał:

za 50 zł możesz dostać dziadostwo rozpieprzone z allegro nie wiadomo czy sprawne na krzywe
oczy sprzedawców "sprawne" lepiej dopłacić kilka dych i mieć nowy działający

50 PLN za używany z 3 miesięczną gwarancją, 70 PLN za nowy przewodowy, 120 za nowy bezprzewodowy z odbiornikiem do PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam wersję tournament, testuje (intensywnie) od wczoraj. Gram głównie w shootery i choć oryginalny pad do Xbox360 cenie sobię za ergonomię, to właśnie mniejszy opór analogów w dualshocku bardziej mi odpowiada. Przy dość wysokiej czułości którą preferuje w ustawieniach gier (głównie ze względu na multi) w strzelankach takich jak cod sporawy opór analogów powoduje, że trudniej uzyskać optymalną płynność celowania. Zwłaszcza jeśli idzie o szybko poruszające się obiekty, większa "płynność" przy przenoszeniu celownika na znajdujące się blisko cele to kolejna zaleta onzy t. Zdaje sobie sprawę, że to kwestia preferencji, chcesz większego oporu, podkręcasz pierścień. W tedy skok analoga jest mniejszy, jest jakby ciaśniej. Kolejny duży plus to mikrostyki w przyciskach, reakcja jak marzenie. Krzyżak ok.nie pomylą się strony, choć może nieco za duży skok, zresztą jak dla mnie jest to mniej ważny element pada (jak mówiłem gram w shootery). No dobra teraz łyżka dziegciu. Po cholerę zmieniali te spusty, w oryginalnym padzie o działają o wiele lepiej (z resztą jest to chyba największa jego zaleta). Wprawdzie można się przyzwyczaić, łatwo jednak o ześlizgiwanie palca. Co do programowalnych przycisków jak na razie moim zdaniem dodane trochę na siłę. Na razie nie znalazłem dla nich sensownego zastosowania (może jak dłużej pogram zmienię zdanie). Podsumowując: wielkie brawa za regulowane analogi (dla nich kupiłem pada i jestem bardzo zadowolony), mikrostyki w przyciskach i ergonomiię. Spusty to zdecydowany minus, lecz rozpatrywany w kontekście ogólnej oceny sprzętu który oceniam wysoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować