Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PSN - wykryty exploit w systemie do zmiany haseł

12 postów w tym temacie

Żadna infekcja, zwyczajny błąd w projektowaniu nowych stron - a pierwsze co zrobiłem po usłyszeniu tej wiadomości to *facepalm*. Dla ciekawych, sposób przeprowadzania ataku na dowolne konto wg. Kotaku, już niedziałający:
1) Navigate to : https://store.playstation.com/accounts/rese...rd.action?token (this is normally, via email, https://store.playstation.com/accounts/rese...YYYYYYYYYYYYYYY with the y''s being a unique token) - do not enter the code at this point.
2) Open a new tab in firefox, and go to fr.playstation.com (other pages will work too most likely), and click Login (Connexion)
3) Click Recover password
4) Enter the email and date of birth of the target account
5) Click continue, then on the confirmation page, click "Reset using E-mail"
6) Switch back to the original tab, and enter the code, then click continue
7) You will now be asked to enter a new password for the target account

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 21:01, Cybertrash napisał:

Nie mają szczęścia? Zwykli partacze, ot co. Tego typu newsy są już wręcz nudne...

Żenujące. Na 99% nie kupię kolejnej konsoli Sony. MS też nie, chyba, że wprowadzą "płacisz za multi tyle, ile grasz".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam to kolokwialnie gdzieś, nie kupuję w PSS, gdy bym kupował to skłaniał bym się do zdrapek a nie do podawania numeru karty kredytowej/płatniczej. Zmienić zdania na temat Sony, nie zmienię. Ale to tylko zasługa mojego kontaktu z tą marką, jeszcze z czasów ich znakomitego walkmen''a. A do tych, moich danych które wyciekły to i tak nic im z nich. Numeru serii dowodu nie ma więc i kredytu nie wezmą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że przez takich baranów są takie problemy. Tu nawet już nie chodzi o Sony. Żeby taka wielka firma dostawała takie lanie. Do takiej firmy się włamać a co dopiero do takich ludzi co użytkują internet na co dzień. To jest jakaś katastrofa że ktoś Ci może się włamać i namieszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować